10 Etkili Yoga Anksiyete Cure Doğurmaz

Home » Review » Health » 10 Etkili Yoga Anksiyete Cure Doğurmaz

10 Etkili Yoga Anksiyete Cure Doğurmaz

acele ve yaşam koşuşturma çoğumuz için stres ve anksiyetenin ciddi nedeni haline gelmiştir. Her iki kişiden açıkça aklın kendi durumunu belirtir onların alnında endişe çizgisi vardır. Bunun için, bize geri adım atmak ve ilk kaygı gerçekte ne anlayalım.

Anksiyete Nedir?

Genel olarak konuşursak, kaygı çeşit korku, endişe ve endişe ve sinirlilik başlatır bir hastalıktır.

Bu duygular ayrıca biz nasıl davrandığını etkiler ve uzun süreli, onlar fiziksel olarak hem de sizi etkileyebilir. Anksiyete rahatsız edici ve hafif nöbeti ciddi yansımaları kesin olmasa da, şiddetli anksiyete günlük yaşamları üzerinde önemli bir etkisi olabilir.

Onlar bir zorlukla karşı karşıyadır İnsanlar endişe genel durumdadır. Bu normal. endişe, uyku veya genel olarak işlev şekilde müdahale zaman cidden bir sorun haline gelir. tepkiniz bir durumla karşı karşıya kaldığınızda genellikle beklenenden orantısız olduğunda Anksiyete oluşur.

Nasıl Yoga Yardım Cure Kaygı mu?

Yoga vücudun iyi streç verir ve farklı hormonlar uyarır. Ayrıca sinir sistemi iyileştirir. streç zihninizi yatıştırır ve vücudunuzu rahatlatır. Vücudunuzun kasları arasına sıkışıp tüm gerginliğini yayınladı gibi neredeyse görünüyor. sinir sisteminin iyileşmesi de mutlu hormonlardır bırakma endorfin, yardımcı olur. anksiyete ve stres ile yoga bu moral nasıl bilmek ister misiniz? Herhangi asana Pratiği veya Pranayama stresi azaltmaya yardımcı olur. Bunlar başlayabilir bazı kolay pozlar vardır.

10 Üst Anksiyete Ve Stres Relief için Yoga ise Poses

1. Ustrasana

Ustrasana Do (Deve Pose) Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Ustrasana vücudunuzun iyi bir streç verir. Bu bastırılmış stres serbest bırakır ama aynı zamanda vücuda gelişmiş kan dolaşımını sağlamakla kalmaz. Uygun kan dolaşımı iyice zihin ve vücut iyileşmek için yardımcı olur daha fazla oksijen anlamına gelir. Bu asana anksiyete mücadele için mükemmel bir araçtır.

2. Setu Bandhasana

Setu Bandhasana

Sadece Ustrasana gibi, bu asana çok vücutta daha iyi kan dolaşımını sağlar. geri iyi bir streç alır. Bu zihin sakin ve stresi azaltmaya yardımcı olur. Bu asana de uykusuzluk mücadele eder. Bu nedenle, anksiyete sorunları varken uygulama için iyi bir asana olduğunu.

3. Baddha Konasana

Bu asana hemen herkes bunu böylece kolaydır. Temelde iç uyluk ve kasık bölgesinde uzanır, ancak bacaklar düz sırt ve streç daha iyi hissettirecek. Aklını sakinleşirse Olarak anksiyete ve stres otomatik azaltır. Bu asana da anksiyete tedavi yardımcı olur.

4. Paschimottanasana

Nasıl Paschimottanasana Do Ve Faydaları Nelerdir için

Bu asana streç vücudunuzun hemen hemen her bit yardımcı olur ve siz de rahatlatır oturur ileri viraj olduğunu. Bu asana mutlu ve sağlıklı tutmak, zihin, beden ve ruh dokunur. Bu asana şımartmak gibi, zihninizi sakinleştiriyor ve endişe vücudunuzu terk eder. bir anksiyete içermeyen hayatın tadını bunu uygulayın.

5. Dandasana

Bu asana öncelikle çekirdek gücünü geliştirmesine yardımcı oluyor. Bu son derece kolaydır, ancak bu asana pratiği yaparken zihin ve beden dahil etmek gerekir. Bu sizin çekirdek ve omurga ve bültenleri stres çalışır. Bu asana Eğer anksiyete rahatlatmak için pratik başlayabilirsiniz basit olanıdır.

6. Utthita Trikonasana

Utthita Trikonasana

kuvvet muhalefet – Bu asana ilginç bir özelliği vardır. Bu özellik, iki karşıt enerjileri dengeler ve aralarında bir sinerji bulmasına yardımcı olur. Bu kolay bir asana, ancak bunun en iyi şekilde an bulunması gerekir. o yardım bırakma anksiyete içerir ve zihin ve beden sakin büküm ve streç.

7. Marjariasana

Marjariasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Bu asana tamamen omurga büker ve nefes bu asana birleştirdiğinizde, onun faydalarını yükseltir. Bu asananın iyi faydalarından biri stres sürümüdür. Bu sizin vücut daha esnek hale getirir ve kan dolaşımını artırır. Bu nedenle, dinlenmek ve zihin ve beden sakin harika iyileştirici özelliği vardır.

8. Balasana

Balasana rahatlatır ve vücudu gençleştirir bir onarıcı, sakinleştirici poz olduğunu. arka streç omurga rahatlatır. Bu sayede özellikle sırt, boyun ve omuzlarda ağrı hafifletmek için yardımcı kasları rahatlatır. dizler de gerilip serbest ve bu nedenle, tendonlar, kaslar, hem de eklemleri iyileşmiş ve işleyen hazır hale getirilir. poz cenin konumuna benzer ve varlığa fiziksel, zihinsel ve duygusal teselli sağladığı söylenmektedir.

Bu poz gerçekten çocukluk günlerine geri taşınması ve kötü duygu ve kibir size sıyırma, pozitif duygular teşvik etmektedir.

9. Dhanurasana

Bu asana tamamen genişletir ve omuzlar, göğüs ve boyun açılır. Bu karın kasları ve sırt güçlü hale getirir ve stres ve anksiyete rahatlatır.

10. shavasana

Shavasana anksiyete ve depresyon hafifletmek için en iyi Yoga biridir. Shavasana egzersiz ve dengeli bir diyet senin kadar önemlidir beden ve zihin, nihai rahatlama sağlar.

, Büküm, sözleşme ve kasların ters çevrilme germe içerir yorucu antrenmanın ardından shavasana vücudunuzun dinlenme ve yeniden toplamak için izin verir. Hatta en ihmal edilen kaslar zaman bu kadar kısa bir süre içinde kendi stres bırakmaya biraz zaman alacak.

Yoga nöromüsküler bilgilerin bir sürü ile sinir sistemini donatır. Shavasana zihniniz günün düzenli stres ile meşgul alır önce sinir sistemi bu bilgiyi entegre yardımcı olur.

Düzenli yoga ve bunun ne kadar yatıştırıcı göreceksiniz. Hayatın otomatik kolay gibi görünür, anksiyete ve stres koyunda tutulacaktır. anksiyete hafifletmek için yoga aşağıdaki kolay asanas başlayın ve zihin ve beden daha isteyecektir. Yoga bağımlılık yapar!