10 Skuteczne jogi leczyć lęk

Home » Review » Health » 10 Skuteczne jogi leczyć lęk

10 Skuteczne jogi leczyć lęk

Zgiełku życia stały się poważną przyczyną stresu i niepokoju dla większości z nas. Co druga osoba ma do niepokoju na czole, które wyraźnie wskazują ich stan umysłu. Więc, niech nam zrobić krok do tyłu i najpierw zrozumieć, co naprawdę jest lęk.

Czym jest lęk?

Ogólnie rzecz biorąc, lęk jest zaburzeniem, które inicjuje rodzaju strach, niepokój, lęk, i nerwowość.

Te emocje dodatkowo wpływać na nasze zachowanie, a jeśli przedłużony, mogą wpływać na ciebie fizycznie, jak również. Lęk jest niepokojąca, a jednocześnie łagodny atak może mieć poważne konsekwencje, silny lęk może mieć znaczący wpływ na nasze codzienne życie.

Ludzie są w ogólnym stanem niepokoju, kiedy stają przed wyzwaniem. To normalne. To naprawdę staje się problemem, gdy zmartwienie zaburza sen lub sposób funkcjonowania w ogóle. Lęk pojawia się, gdy reakcja jest nieproporcjonalne do tego, co jest zazwyczaj spodziewać, kiedy masz do czynienia z sytuacją.

Jak działa Joga pomóc leczyć lęk?

Joga daje organizmowi dobrą rozciągliwość i stymuluje różne hormony. Leczy także układ nerwowy. Odcinek uspokaja umysł i relaksuje ciało. To wydaje się prawie jak organizm uwalnia całe napięcie, które jest uwięzione pomiędzy swoimi mięśniami. Uzdrowienie układu nerwowego pomaga również endorfiny uwalnianiu, które są szczęśliwe hormony. Chcesz wiedzieć, jak robi joga pomoc z niepokoju i stresu? Praktykowanie asan lub dowolny Pranajama odreagować stres. Te kilka prostych pozy, które można rozpocząć się.

Top 10 stawia w Joga dla lęku i Stress Relief

1. Ustrasana

Jak zrobić Ustrasana (Camel Pose) i jakie są jego zalety

Ustrasana daje organizmowi dobrą rozciągliwość. To uwalnia nie tylko stłumiony stres, ale również zapewnia zwiększoną cyrkulację krwi w całym organizmie. Prawidłowe krążenie krwi oznacza więcej tlenu, co pomaga uzdrowić ciało i umysł dokładnie. Ta asana jest doskonałym środkiem do zwalczania lęku.

2. Nastawienie Bandhasana

Nastawienie Bandhasana

Podobnie jak Ustrasana ta asana zbyt pozwala na lepsze krążenie krwi w całym organizmie. Tylna dostaje dobrą rozciągliwość. To pomaga uspokoić umysł i zmniejszyć stres. Ta asana zwalcza bezsenność, jak również. W związku z tym, że jest to dobry Asana ćwiczyć, kiedy masz problemy lękowe.

3. Baddha Konasana

Ta asana jest tak łatwe, że prawie każdy może to zrobić. To w zasadzie rozciąga swoje wewnętrzne ud i okolicy pachwiny, ale prosto i rozciągnięcie nóg sprawiają, że czujesz się lepiej. Twój lęk i stres automatycznie zmniejszyć jak twój umysł uspokaja. Ta asana pomaga również leczyć lęk.

4. Paschimottanasana

Jak zrobić Paschimottanasana i jakie są jego zalety

Ta asana jest posadzona pochylać się ku przodowi, który pomaga stretch prawie każdy kawałek ciała i relaksuje równie dobrze. Ta asana dotyka swój umysł, ciało i duszę, utrzymując jesteś szczęśliwy i zdrowy. Jak można oddawać w tej asany, twój umysł uspokaja i zmartwienie opuszcza swoje ciało. Ćwiczyć, aby cieszyć się życiem wolnym od lęku.

5. Dandasana

Asana to przede wszystkim pomaga rozwijać siłę rdzenia. Jest to bardzo proste, ale trzeba zaangażować swój umysł i ciało podczas uprawiania tej asany. Działa on na rdzeniu i kręgosłupa i uwalnia stres. Ta asana jest podstawowy, który można zacząć ćwiczyć, aby zmniejszyć lęk.

6. utthita Trikonasana

utthita Trikonasana

Ta asana ma ciekawą cechę – sprzeciw życie. Funkcja ta równoważy dwie przeciwstawne energie i pomaga znaleźć synergię między nimi. Jest to łatwe asan, ale trzeba być obecny w chwili dokonania większość z nich. Twist i odcinek, który wiąże celu uwolnienia lęku i uspokoić umysł i ciało.

7. Marjariasana

Jak zrobić Marjariasana i jakie są jego zalety

Ta asana całkowicie zgina kręgosłup, a po połączeniu tej asany z oddychaniem, to podnosi jego korzyści. Jednym z najlepszych zalet tej asany jest uwolnienie stresu. To sprawia, że ​​twoje ciało bardziej elastyczne i poprawia krążenie. W związku z tym, że ma wspaniałe właściwości lecznicze, które odpocząć i uspokoić umysł i ciało.

8. Balasana

Balasana jest regenerujący, uspokajający pozy, które odpręża i odmładza organizm. Rozciągnięcie w tylnej odpręża kręgosłup. Łagodzi mięśnie, tym samym przyczyniając się do łagodzenia bólu, szczególnie pleców, szyi i ramion. Kolana są rozciągnięte i zrelaksowany, a zatem, ścięgien, mięśni, a także stawy są wyleczone i gotowe do funkcjonowania. Stanowią przypomina pozycję płodu i mówi się, że dostarczenie fizycznego, umysłowego, emocjonalnego i pociechę do istoty.

Ta poza naprawdę promuje pozytywne uczucia, transport z powrotem do czasów dzieciństwa i odpędzania złych wam odczuć i arogancji.

9. Dhanurasana

Ta asana całkowicie rozszerza się i otwiera ramiona, klatkę piersiową i szyję. To sprawia, że ​​mięśnie brzucha i pleców silne i łagodzi stres i niepokój.

10. Shavasana

Shavasana jest jednym z najlepszych jogi dla lęku i depresji ulgi. Shavasana umożliwia odprężenie ciała i umysłu, który jest tak samo ważne, jak ćwiczenia i zrównoważona dieta jest.

Po wyczerpującym treningu, który polega na rozciągania, skręcania, zawieranie umów oraz odwracanie mięśni, Shavasana pozwala organizmowi na odpoczynek i przegrupować. Nawet najbardziej zaniedbane mięśnie będą trochę czasu, aby puścić ich stresu w tak krótkim czasie.

Joga dostarcza układ nerwowy z całym mnóstwem informacji nerwowo-mięśniowego. Shavasana pomaga system nerwowy zintegrować te informacje zanim twój umysł tłoczno z regularnych stresu dnia.

regularnie ćwiczyć jogę, i można zauważyć jak kojący jest. Twoje życie będzie automatycznie wydaje się łatwiejsze, a lęk i stres będą przechowywane w zatoce. Zacznij od tych prostych asan w jodze dla ulgi lękowych, a ciało i umysł będą prosić o więcej. Joga jest wciągająca!