10 Účinné Jóga Cure úzkosti

Home » Review » Health » 10 Účinné Jóga Cure úzkosti

10 Účinné Jóga Cure úzkosti

Zhon života sa stali vážnu príčinou stresu a úzkosti pre väčšinu z nás. Každý druhý človek má vrásky na čelo, ktoré jasne indikujú stav ich mysle. Takže, poďme sa krok späť a najprv pochopiť, čo úzkosť v skutočnosti je.

Čo je úzkosť?

Všeobecne možno povedať, úzkosť je porucha, ktorá tak nejako podnecuje strach, strach, obavy a nervozitu.

Tieto emócie ďalej ovplyvniť, ako sa správame, a ak je predĺžená, môžu mať vplyv na vás i fyzicky. Úzkosť je znepokojujúce, a zatiaľ čo mierny záchvat nemusí mať vážne následky, ťažká úzkosť môže mať veľký dopad na náš každodenný život.

Ľudia sú vo všeobecnom stave starostí, keď sa stretávajú s výzvou. Toto je normálne. Je to naozaj stáva problémom, keď obavy ruší váš spánok, alebo tak, ako ste fungovať vôbec. Úzkosť nastane, keď vaša reakcia je v pomere k tomu, čo sa obvykle očakáva, keď sa stretávajú s situáciu.

Ako sa joga pomôcť liečiť úzkosť?

Jóga dáva vaše telo dobré pretiahnuť a stimuluje rôzne hormóny. To tiež lieči nervový systém. Úsek upokojuje myseľ a uvoľňuje telo. Skoro to vyzerá, ako vaše telo uvoľňuje všetky napätia, ktoré je v pasci medzi vaše svaly. Hojenie nervového systému tiež pomáha endorfíny uvoľňovaním, ktoré sú šťastné hormóny. Chcete vedieť, ako sa robí jogu pomoc s úzkosťou a stresu? Praktizovanie akékoľvek ásany alebo Pranayama Pomáha zmierniť stres. To sú niektoré jednoduché pózy, ktoré môžete začať.

Top 10 predstavuje v joge pre úzkosť a stres úľavu

1. Ustrasana

Ako to urobiť Ustrasana (Camel Pose) a aké sú jeho výhody

Ustrasana dáva vaše telo dobré pretiahnuť. Je to nielen uvoľní nahromadenú stres, ale tiež zaisťuje lepšiu cirkuláciu krvi v celom tele. Správne krvný obeh znamená viac kyslíka, ktorý pomáha liečiť telo a myseľ dôkladne. Tento Asano je vynikajúcim prostriedkom pre boj proti úzkosti.

2. Setu Bandhasana

setu Bandhasana

Rovnako ako Ustrasana tento Asano tiež umožňuje lepšie prekrvenie celého tela. Zadná strana dostane dobrú úsek. To pomáha upokojiť myseľ a znižujú stres. To Asano bojuje proti nespavosti rovnako. Z tohto dôvodu, to je dobrá Asano praktizovať, ak máte problémy s úzkostnými stavmi.

3. baddha Konasana

Tento Asano je tak jednoduché, že len asi každý môže urobiť. Je to v podstate ťahá vaše vnútorné stehná a triesla, ale rovný chrbát a pretiahnuť na nohách sa budete cítiť lepšie. Vaša úzkosť a stres automaticky zníži, ako vaša myseľ upokojí. To Asano pomáha liečiť úzkosť.

4. Paschimottanasana

Ako to urobiť Paschimottanasana a aké sú jeho výhody

Tento Asano je usadená predklon, ktorý pomáha pretiahnuť takmer každý kúsok vášho tela a uvoľňuje vás rovnako. To Asano dotkne svoju myseľ, telo a dušu, udržať si šťastný a zdravý. Ako si dopriať v tomto ásany, vaša myseľ upokojí a starosti opustí svoje telo. Cvičiť, aby si úzkosti bez života.

5. Dandasana

To Asano predovšetkým vám pomôže vytvoriť hlavná sila. Je to veľmi jednoduché, ale je potrebné zapojiť svoju myseľ a telo, keď budete cvičiť tento ásany. Funguje na jadre a chrbtice a uvoľňuje stres. Tento Asano je základný ten, ktorý môžete začať cvičiť na zmiernenie úzkosti.

6. Utthita Trikonasana

Utthita Trikonasana

Tento Asano má zaujímavú vlastnosť – opozíciu sily. Táto funkcia umožňuje nastaviť vyváženie dvoch protichodných energiou a pomôže nájsť synergie medzi nimi. Je to jednoduché ásany, ale musíte byť prítomný v okamihu, aby čo najviac z toho. Twist a úsek, ktorý zahŕňa nápovedu úzkosť uvoľnenie a upokojte svoju myseľ a telo.

7. Marjariasana

Ako to urobiť Marjariasana a aké sú jeho výhody

To Asano úplne ohýba chrbticu, a keď skombinujete tento ásany s dýchaním, ale povyšuje svoje výhody. Jeden z najlepších výhod tohto Asano je uvoľnenie napätia. To je vaše telo pružnejšie a zlepšuje krvný obeh. Preto má veľké liečivé vlastnosti, ktoré oddýchnuť a upokojte svoju myseľ a telo.

8. Balasana

Balasana je regeneračný, upokojujúci póza, ktorá uvoľňuje a omladzuje telo. Úsek v zadnej uvoľňuje chrbticu. Upokojuje svaly, a tým prispieť k zmierneniu bolesti, a to najmä v oblasti hlavy, šije a ramien. Kolená sú tiež natiahnuté a uvoľnené, a preto, šľachy, svaly, rovnako ako kĺby sú uzdravení a pripravené pre fungovanie. Póza sa podobá fetálny pozíciu a je vraj poskytnúť fyzickej, duševnej a emocionálne útechu bytia.

Táto póza skutočne podporuje pozitívne pocity, dopravu späť do svojich detských rokov a odizolovanie vás chorých pocitov a arogancie.

9. Dhanurasana

To Asano úplne rozširuje a otvára ramená, hrudník a krk. To robí brušné svaly a chrbát silná a zmierňuje stres a úzkosť.

10. Shavasana

Shavasana je jedným z najlepších Jóga pre úzkosť a depresie úľavu. Shavasana umožňuje dokonalú relaxáciu tela a mysle, čo je rovnako dôležité ako cvičenie a vyvážená strava sú.

Po usilovnom tréningu, ktorý zahŕňa strečing, krútenie, uzatváranie zmlúv a obrátením svalov, Shavasana umožňuje vaše telo odpočinúť a preskupiť. Dokonca aj tie zanedbané svaly budú mať nejaký čas pustiť ich napätie v tak krátkom čase.

Joga vybaví nervový systém s veľa nervosvalového informácií. Shavasana pomáha váš nervový systém tieto informácie integrovať, než vaša myseľ dostane zaneprázdnený pravidelného stresu počas dňa.

Cvičiť jogu pravidelne, a uvidíte, ako upokojujúce to je. Váš život bude automaticky zdať jednoduchšie, a úzkosť a stres budú uchovávané na uzde. Spustenie týchto jednoduché ásan v joge pre úzkosť úľavu, a vaša myseľ a telo bude žiadať viac. Jóga je návykové!

Jessica Gunawan is a yoga teacher and writer. Her writing on yoga and holistic health has appeared in several websites. She began her yoga journey from the year 2008. Currently teaching yoga at Celebrity Fitness in Denpasar, Bali.