5 Skuteczne Asany + 1 pranajamy, aby wypłukać kamieni nerkowych

Home » Review » Health » 5 Skuteczne Asany + 1 pranajamy, aby wypłukać kamieni nerkowych

5 Skuteczne Asany + 1 pranajamy, aby wypłukać kamieni nerkowych

Wyobraź sobie – wystąpić uporczywe uczucie oddawania moczu towarzyszy silny ból w plecach. Można również mieć dreszcze lub pocą się obficie. Wszystko to jest przyczyną obaw i niepokoju. Wskazują one, że te dwa organy w kształcie fasoli w środku pleców prawdopodobnie kamienie w nich.

Nerki mają odfiltrować nadmiar wody i produktów przemiany materii z krwi. Odpady te są na ogół wydzielane w postaci moczu. Ale czasami, za dużo formy wapnia lub mocznik drobne kamienie w nerkach, co może powodować te skrajne objawy.

Mimo, że pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to biec do lekarza, pić dużo wody i ćwiczenia jogi mogą zdziałać cuda w leczeniu kamieni nerkowych.

Joga kamicy nerkowej

1. Ustrasana

Jak zrobić Ustrasana (Camel Pose) i jakie są jego zalety

Camel Pose masuje narządy, zwłaszcza nerek. Wysyła świeże dużo krwi do narządów w kształcie fasoli, a tym samym do natleniania i ich odtruwające. Asana ułatwia nie tylko objawy kamicy nerkowej, ale również zapobiega ich nawracające.

2. Bhujangasana

Jak zrobić Bhujangasana i jakie są jego zalety

Cobra Pose jest inny skuteczny brzucha stwarzają. Rozciąga się nerki i czyści blokady. Dzięki regularnej praktyce, znajdziesz wielką ulgę z kamieni nerkowych. Ciągłe praktyka zapewni kamienie nerkowe nie wracają.

3. Viparita karani

Viparita karani

Nogi po ścianie Pose jest bardzo pocieszające. To obniża stres i napięcie. Zmniejsza to także ciśnienie krwi – przyczyna kamicy nerkowej. Praktykowanie tej asany mogą obniżyć objawy tych nieprzyjemnych kamieni. Będzie również zwalnia Cię od bólu i ciśnienia.

4. Balasana

Jak zrobić Balasana (pozy dziecka) i jakie są jego zalety

Innym skutecznym regenerujący pozy, stanowią dziecka pomaga także w łagodzeniu stresu związanego z kamieni. Będąc w tym położeniu macicy, jak obniża ciśnienie i ból.

5. Pawanmuktasana

Wiatr bolący Pose jest jednym z najbardziej skutecznych asan jogi kamieni nerkowych. Ta poza działa cuda w usuwaniu zatorów i zwalniania nacisku. Ono także masaże nerek i łagodzi objawy kamicy nerkowej.

6. Anulom Vilom

Ten Pranajama usuwa zatory na wszystkich poziomach. Oddychanie jest niezwykle istotne podczas utwardzania problem. Pomaga w kompletnej detoksykacji, która jest niezbędna, jeśli chodzi o kamienie nerkowe. Anulom Vilom łagodzi także ból związany z kamieni nerkowych. Regularna praktyka zapobiega tworzeniu się nowych kamieni.

Kamienie nerkowe są bolesne. Jeśli utrzymania zdrowego stylu życia, będzie w stanie skutecznie uniknąć ich całkowicie. Czy kiedykolwiek praktykował żadnej z tych pozycjach w  jodze do usuwania kamieni nerkowych? Nie czekaj, aż będzie za późno! Joga może pomóc złagodzić objawy i zmniejszyć wielkość kamieni. Skonsultować się z lekarzem przed zatrzymajcie się w praktyce.

Jessica Gunawan is a yoga teacher and writer. Her writing on yoga and holistic health has appeared in several websites. She began her yoga journey from the year 2008. Currently teaching yoga at Celebrity Fitness in Denpasar, Bali.