7 Baba Ramdev Asany Joga dla ciąży

Home » Review » Health » 7 Baba Ramdev Asany Joga dla ciąży

7 Baba Ramdev Asany Joga dla ciąży

Ciąża to piękny proces. I zdecydowanie przytłaczająca. Wyobraź sobie prowadzenie innego życia w swoim ciele! wpłynie to cię fizycznie, emocjonalnie i psychicznie. Zmiany hormonalne będą fluster cię bez końca. Aby ułatwić ten proces i na zewnątrz sprawiają, że bezproblemowe, wypróbuj poniższe 7 asan jogi w Baba Ramdev dla ciąży.

Przedtem, nauczmy się pozytywne efekty jogi w czasie ciąży.

Joga – Boon czasie ciąży

Ciąża zmienia swoje ciało dramatycznie, a także przygotowuje się do porodu i opieki nad dziećmi. Jest to kluczowa faza, która określa stan zdrowia matki i dziecka. Najwyższą starannością i znaczenie należy przyznać matce”dobrego samopoczucia i nawyków. Niektóre z asan jogi i pranajamy łatwości się ciało i zapewnić mu niezbędną amortyzację dla sprawnego dostawy.

Robią swoje ciało giętkie i otworzyć swój miednicy, która pochodzi przydać podczas porodu. Zmiany hormonalne mogą sprawić, że matka zepsuty, czyniąc ją szału ze stresem emocjonalnym i depresji. Joga zwalnia ją i uspokaja jej nerwy, pomaga jej kontrakt z warunkiem sensownie. leczy jogi problemów, które występują w czasie ciąży jak poranne mdłości, skurcze, zaparcia i spuchniętych kostek. W skrócie, to ułatwia życie w czasie ciąży i lepiej dla życia wewnątrz ciebie.

Ale zanim pójdziesz do przodu z nim, upewnij się, że skorzystać z porady lekarza i pociąg pod certyfikowanym nauczycielem jogi. Ponadto, każdy etap ciąży będzie wymagać różnych rozwiązań, a asany musi być odpowiednio dostosowany. Co najważniejsze, słuchać swojego ciała i zrobić odpowiednio. Pamiętaj, że w zaawansowanym stadium ciąży, uniknąć asany, że stres na brzuchu i być bardzo ostrożnym podczas treningów od 14 tygodnia ciąży.

Oto niektóre asany można spróbować od drugiego trymestru roku.

Baba Ramdev Joga Dla Ciąża – 7 Najlepsze Asany

Baba Ramdev, popularne yoga guru z Indii, spopularyzował pojęcie jogi i propaguje go przez rozległe obozy jogi i programów telewizyjnych. On wzmocniona wiadomość jogi na arenie międzynarodowej i pracował w kierunku polepszenia stanu zdrowia ludzi poprzez swoje specjalnie zaprojektowane asan jogi. Kilka z nich przeznaczona specjalnie dla kobiet w ciąży są wymienione poniżej. Spójrz.

1. Tadasana (Mountain Pose)

Tadasana lub Mountain Pose jest uważana za podstawę wszystkich asan, z którego są zakładanych inne asany. Może on być stosowany w dowolnym czasie w ciągu dnia, a niekoniecznie na czczo. Ale jeśli poprzedzających lub następujących go z innych asan, upewnij się, że żołądek jest pusty. Tadasana to podstawowy poziom Hatha joga asany. Przytrzymaj go przez 10 do 20 sekund.

Korzyści z Tadasana czasie ciąży

wzrasta Tadasana skupienia i koncentracji, który może nie udać w wyniku stresu ciąży. To poprawia postawę i wzmacnia uda, nogi i kostki, utrzymanie się silny i dopasować przez dziewięć miesięcy. IT firm brzucha i stabilizuje oddychanie, pomaga zachować spokój i opanowany. łagodzi bóle w całym ciele, które mogą być często z dzieckiem w środku. Stanowią poprawia krążenie krwi i sprawia, że ​​kręgosłup elastyczny, utrzymanie się zdrowe i odmładza.

2. Sukhasana (Easy Pose)

Sukhasana lub Easy Pose, jak sama nazwa wskazuje, jest jednym z najbardziej komfortowych asan jogi. Jest to idealne miejsce dla początkujących, jak i tych, którzy mają wziąć to łatwe. W kulturach Wschodu, jest to zwykle pozycji siedzącej. Sukhasana działa najlepiej, kiedy ćwiczyć rano, ponieważ jest medytacyjny pozy. Twój żołądek niekoniecznie muszą być puste, aby praktykować tę pozę. Sukhasana jest poziom początkujący Vinyasa jogi Asana. Siedzieć w nim tak długo, jak to tylko możliwe.

Korzyści z Sukhasana czasie ciąży

Sukhasana rozciąga kręgosłup, co daje bardzo potrzebne powrotem odcinek. To poszerza swoją klatkę piersiową i uspokaja umysł, utrzymując ty mądry i pewny siebie w czasie ciąży. To otwiera swoje biodra, zmniejsza zmęczenie i podnosi na duchu nastrój. Stanowią pobudza was i zwiększa swoją wolę, aby być produktywnym. Poprawia trawienie i bogatsza swój oddech, trzymając dziecko wewnątrz hale i zdrowe. Trzyma cię w stan spokoju, co jest bardzo potrzebne w stanie ciąży.

3. Baddha Konasana (Butterfly Pose)

Baddha Konasana lub Butterfly Pose wygląda jak ruch skrzydeł motyla. Jest to podobne do stanowiskiem szewc w pracy. Ćwicz Baddha Konasana na czczo i czystych jelit, najlepiej rano. Wieczorem, upewnij się, że jest luka od 4 do 6 godzin od ostatniego posiłku i praktyki. Baddha Konasana jest joga Asana poziom początkujący. Klapa z dala od jednego do pięciu minut.

Korzyści z Baddha Konasana czasie ciąży

Baddha Konasana wzmacnia i rozciąga swoje wewnętrzne ud, groins i kolana, który przyda się podczas porodu. To zmniejsza się problemy trawienne, trzymając brzuch niekłopotliwy. Poprawia zdrowie jajników i prostaty gruczołu. Stanowią pobudza serce i traktuje łagodnej depresji, pomaga radzić sobie ze zmianą. To działa na wysokie ciśnienie krwi i otwiera dolną część pleców, która relaksuje się.

4. Dandasana (drgania Poza)

Dandasana lub Stick Pose wygląda stosunkowo łatwe, ale jest dość uciążliwy. Przygotowuje ciało do bardziej wymagających asan. Ćwiczyć rano na czczo i czystych wnętrzności. Jeśli nie dostać czas rano, zrobić to w godzinach wieczornych po przerwie od 4 do 6 godzin od ostatniego posiłku. Dandasana jest poziom początkujący Vinyasa jogi Asana. Trzymając stanowią od 20 do 30 sekund.

Korzyści z Dandasana czasie ciąży

Dandasana wzmacnia mięśnie pleców i rozciąga klatkę piersiową, dzięki czemu można fizycznie zwinny. To łagodzi powikłań w narządach rozrodczych i trzyma je funkcjonuje dobrze. Uspokaja swoje komórki mózgowe i trzyma cię w spokoju. Stanowią chroni organizm przed urazami pleców i bioder, które są bardziej podatne na czasie ciąży.

5. Janu Sirsasana (Head To Knee Pose)

Janu Sirsasana lub głowy do Knee Pose wymaga, aby dotknąć kolana z głowy. To daje organizmowi dobrą rozciągliwość. Ćwiczyć rano, gdy są świeże i pełne energii. Upewnij się, że twój żołądek jest pusty i kiszki czyste. W przypadku, gdy ćwiczyć wieczorem, zrób to po 4 do 6 godzin od ostatniego posiłku. Janu Sirsasana jest poziom początkujący Ashtanga yoga asany. Przytrzymaj go przez 30 do 60 sekund.

Korzyści z Janu Sirsasany czasie ciąży

Janu Sirsasana rozciąga ścięgna i groins, zwiększając ich elastyczność, aby ułatwić poród. Pobudza wątrobę i nerki, pomagając im funkcjonować lepiej radzić sobie ze zwiększonym zapotrzebowaniu organizmu. To jest dobre dla kobiet w ciąży cierpiących na bezsenność, częstym zjawiskiem w czasie ciąży. Janu Sirsasana wzmacnia mięśnie brzucha, przygotowując ją do skurczów.

6. Marjariasana (Kat Poza)

Marjariasana lub Cat Pose jest podobny do kota rozciągania. Stąd, poza jest nazwany po nim. Odcinek kotów został sprytnie dostosowane do asan jogi. Rodzina kot jest uważany za najbardziej elastyczny w królestwie zwierząt, co daje nam więcej powodów do praktykowania tej asany. Ćwicz pozę rano lub wieczorem na pusty żołądek. Jest to podstawowy poziom Ashtanga yoga asany. Przytrzymaj go przez 10 sekund.

Korzyści z Marjariasana czasie ciąży

 Stanowią Cat wzmacnia nadgarstki i ramiona, pomagając transakcję ciała z dodatkowym ciężarem podczas ciąży. To jest dobre dla osób cierpiących na zapalenie stawów kręgosłupa i wsunął twardy, których kobiety w ciąży są łatwo podatne na. Marjariasana rozwiązuje go poprzez wspieranie i wzmacnianie pleców.

7. Shavasana (zwłok Poza)

Shavasana lub Gnijąca Pose przypomina ciszę martwego ciała. Zwykle odbywa się to pod koniec sesji jogi lub po wyczerpującym jogi asany. To może być dość trudne, gdyż wymaga pozostać całkowicie spokojnie i zrelaksowany. Upewnij się, że nie zasnąć podczas ułożenia. Shavasana to podstawowy poziom Ashtanga yoga asany. Relaks w pozie przez 10 do 12 minut.

Korzyści z Shavasana czasie ciąży

Shavasana pomaga zlew treningu w lepiej do swojej istoty, pomagając całego ciała z niego korzyści. To daje głęboki i medytacyjny stan spoczynku, co jest bardzo potrzebne w czasie ciąży, jak stres i niepokój są łatwo wyzwalany podczas tej fazy. Naprawy stwarzają uszkodzone tkanki i komórki, przygotowując organizm do podtrzymania życia w nim.

Odpowiedzi eksperta dla czytelników pytania

Mogę spróbować jogi po raz pierwszy w czasie ciąży?

Tak, joga jest łagodny i bezpieczny i całkowicie w porządku, aby rozpocząć po raz pierwszy w czasie ciąży.

Kiedy należy rozpocząć prenatalnej jogi?

Wskazane jest, aby rozpocząć od drugiego trymestru roku jak w pierwszym trymestrze ciąży, twoje ciało przechodzi wiele zmian, a jego energia nie jest w najlepszym wydaniu.

Co mam ubrać na praktyce jogi ciąży?

Nosić luźne i wygodne ubrania, które nie przeszkadzają swoją praktykę

Tak, to wszystko o Baba Ramdev jogi dla kobiet w ciąży. Oprócz poprawy ogólnego stanu zdrowia i pomaga zdrowo przytyć, joga chroni przed cukrzycą ciążową i cesarskiego cięcia. I wiele więcej, co znajdzie się po rozpoczęciu praktyki. Zrób to w trosce o swoje zdrowie i dziecka.