7 Baba Ramdev jógy Ásany těhotenství

Home » Review » Health » 7 Baba Ramdev jógy Ásany těhotenství

7 Baba Ramdev jógy Ásany těhotenství

Těhotenství je krásný proces. A určitě drtivá. Představte si, nesoucí jiný život ve svém těle! To vás bude mít vliv na fyzické, emocionální a psychické stránce. Hormonální změny tě znervóznit k žádnému konci. Zmírnit provádění postupu a učinit z něj bez potíží, zkuste následující 7 ásany do Baba Ramdev Jóga pro těhotenství.

Před tím, pojďme se učit pozitivní účinky jógy v průběhu těhotenství.

Jóga – Boon během těhotenství

Těhotenství mění své tělo dramaticky a také připravuje se na porod a rané péče o děti. Je to rozhodující fáze, která určuje zdraví matky a dítěte. Nejvyšší pozornost a důležitost je třeba věnovat matce‘pohody a zvyky. Některé z jógových ásan a pránájáma doběh tělo a poskytne jí nezbytné odpružení pro bezproblémové doručení.

Dělají vaše tělo pružné a otevřít svůj pánevní oblast, která přijde vhod při porodu. Hormonální změny mohou matka výstřední, takže ji zešílí emocionální stres a deprese. Jóga ji zpomaluje a uklidňuje nervy, pomáhá její dohodu s podmínkou rozumně. Jóga léčí problémy, ke kterým dochází v průběhu těhotenství, jako je ranní nevolnost, křeče, zácpa a otoky kotníků. Stručně řečeno, to dělá váš život jednodušší v průběhu těhotenství a lepší pro život uvnitř vás.

Ale předtím, než budete pokračovat s ním, ujistěte se, že budete mít radu a vlak svého lékaře pod certifikovaným učitelem jógy. Také, každý stupeň těhotenství bude vyžadovat různá řešení, a ásany, musí být odpovídajícím způsobem upraven. A co je nejdůležitější, poslouchat své tělo a to podle toho. Nezapomeňte, že při pokročilém stádiu těhotenství, vyvarovat se ásany, že důraz na břicho a být velmi opatrní při tréninku od 14. týdne těhotenství.

Níže jsou uvedeny některé ásany, které můžete vyzkoušet ze svého druhého trimestru roku.

Baba Ramdev Jóga pro těhotenství – 7 Nejlepší Asanas

Baba Ramdev, populární jóga guru z Indie, popularizoval pojetí jógy a šíří ji přes rozlehlé jógy táborů a televizních pořadů. On podporoval poselství jógy na mezinárodní scéně a pracoval na lepšit zdraví lidí přes jeho speciálně konstruované jógy ásan. Některé z nich znamenalo speciálně pro těhotné ženy, jsou uvedeny níže. Podívej se.

1. Tadasana (Mountain Pose)

Tadasana nebo Mountain Pose je považována za základ všech ásan, z nichž se předpokládá další ásany. To lze provádět kdykoliv během dne a ne nutně na lačný žaludek. Ale pokud jste předchozí nebo následující to s ostatními ásan, ujistěte se, že žaludek je prázdný. Tadasana je základní úroveň Hatha jóga asana. Držte jej po dobu 10 až 20 sekund.

Výhody Tadasana během těhotenství

Tadasana zvyšuje soustředění, které mohou jít nakřivo jako výsledek těhotenského stresu. To zlepšuje držení těla a posiluje stehna, nohy a kotníky, udržet si silný a fit přes devět měsíců. IT firmy břicha a lunety dýchání, který vám pomůže udržet klidný a vyrovnaný. Zmírňuje bolesti a bolesti po celém těle, které mohou být často s dítětem uvnitř. Póza zlepšuje krevní oběh a dělá páteř flexibilní, udržet si zdravý a omlazená.

2. Sukhasana (Easy Pose)

Sukhasana nebo Easy Pose, jak již název napovídá, je jedním z nejpohodlnějších jógy ásan. Je ideální pro začátečníky a ty, kteří mají to brát s nadhledem. Ve východních kulturách, to je obvyklé sed. Sukhasana funguje nejlépe, když jej praktikovat v dopoledních hodinách, protože to je meditativní póza. Váš žaludek nemusí nutně být prázdný praktikovat tuto pózu. Sukhasana je začátečník úroveň Vinyasa jóga asana. Sedět v něm tak dlouho, jak to půjde.

Výhody Sukhasana během těhotenství

Sukhasana natahuje páteř, která vám dává tolik potřebnou zpět úsek. Rozšiřuje váš hrudník a zklidňuje mysl, udržet si chytrý a sebevědomí během těhotenství. To otevírá své boky, snižuje únavu a pozvedne náladu. Póza vás nabudí a zvyšuje svou vůli, aby byl produktivní. Zlepšuje trávení a sázkaře dýchání, aby vaše dítě uvnitř Hale a zdravé. To vás udrží ve stavu klidu, která je tolik potřebné ve stavu těhotenství.

3. baddha Konasana (motýl Pose)

Baddha Konasana nebo Butterfly Pose vypadá jako motýl křídly házení. To je také podobný postoji švec při práci. Cvičit baddha Konasana na lačný žaludek a střeva čisté, nejlépe ráno. Ve večerních hodinách, zkontrolujte, zda je mezera 4 až 6 hodin mezi posledním jídlem a praxí. Baddha Konasana je jóga asana začátečník úroveň. Klapka pryč po dobu jednoho až pěti minut.

Výhody Baddha Konasana během těhotenství

Baddha Konasana posiluje a táhne své vnitřní strany stehen, třísla a kolena, která přijde vhod při porodu. Zmírňuje se zažívací obtíže pozor, abyste bříško nepořádek-free. Zlepšuje zdravotní stav vaječníků a prostaty. Póza stimuluje srdce a léčí mírné deprese, který vám pomůže vyrovnat se se změnou. Pracuje na vysoký krevní tlak a otevírá svou dolní části zad, která vás uvolňuje.

4. Dandasana (Stick Pose)

Dandasana nebo Stick Pose vypadá relativně snadné, ale je poměrně náročná. Připravuje tělo na náročnější ásan. Cvičit ráno na lačný žaludek a čistých střev. Pokud nechcete mít čas v dopoledních hodinách, to ve večerních hodinách po mezeře 4 až 6 hodin od posledního jídla. Dandasana je začátečník úroveň Vinyasa jóga asana. Držet pózu za 20 až 30 sekund.

Výhody Dandasana během těhotenství

Dandasana posiluje zádové svaly a napíná hrudník, takže budete fyzicky agilní. To zmírňuje komplikace v reprodukčních orgánech a udržuje je dobře fungující. Uklidňuje své mozkové buňky a přináší vám na míru. Póza chrání vaše tělo od zad a kyčle zranění, které jsou náchylnější k průběhu těhotenství.

5. Janu Sirsasana (Head na koleno Pose)

Janu Sirsasana nebo vedoucí na koleno Pose vyžaduje, abyste se dotýkat koleno s hlavou. To dává vaše tělo dobré protáhnout. Cvičit ráno, když jsou čerstvé a plné energie. Ujistěte se, že máte prázdný žaludek a střeva čisté. V případě, že jste ji praktikovat ve večerních hodinách, udělej to po 4 až 6 hodinách od posledního jídla. Janu Sirsasana je začátečník úroveň Ashtanga jóga asana. Držte jej po dobu 30 až 60 sekund.

Výhody Janu Sirsasana během těhotenství

Janu Sirsasana táhne vaše hamstringy a třísla, což zvyšuje jejich pružnost zmírnit porod. Stimuluje játra a ledviny, pomáhá jim lépe fungovat, aby vyrovnat se zvýšenými tělesnými požadavky. Je to dobré pro těhotné ženy trpící nespavostí, ke kterému často dochází v průběhu těhotenství. Janu Sirsasana posiluje vaše břišní svaly, připravit ji na kontrakcí.

6. Marjariasana (kat Pose)

Marjariasana nebo Cat Pose je podobný kočku natahování. Proto je póza je pojmenovaný po něm. Kočičí úsek byl chytře přizpůsoben jógy ásan. Rodina kočka je považován za nejvíce flexibilní v živočišné říši, což nám dává větší důvod k praxi tento ásany. Cvičit pózu ráno nebo večer na lačný žaludek. Jedná se o základní úroveň Ashtanga jóga asana. Držte jej po dobu 10 sekund.

Výhody Marjariasana během těhotenství

 Kočka Pose posiluje zápěstí a ramena, pomáhá tělu vyrovnat s extra váhu během těhotenství. Je to dobré pro ty, kteří trpí spondylitidy a zasunul kotouč, které těhotné ženy jsou snadno náchylné k. Marjariasana fixuje jej podporovat a upevňovat záda.

7. Shavasana (mrtvola Pose)

Shavasana nebo Corpse Pose připomíná klid mrtvého těla. To se obvykle provádí na konci cvičení jógy nebo po náročném jógy asana. To může být docela náročné, protože vyžaduje, aby zůstali zcela klidně a uvolněně. Ujistěte se, že nechcete usnout během představovat. Shavasana je základní úroveň Ashtanga jóga asana. Odpočiňte si v póze po dobu 10 až 12 minut.

Výhody Shavasana během těhotenství

Shavasana pomáhá cvičení umyvadlo lépe do svého bytí, pomáhá celé tělo těžit z něj. To vám dává hluboký a meditativního stavu odpočinku, který je tolik potřebný během těhotenství, stres a úzkost jsou snadno aktivován během této fáze. Opravy Pose poškozené tkáně a buňky, připravoval tělo k udržení života v něm.

Znalecké Odpovědi pro čtenáře Otázky

Mohu si vyzkoušet jógu poprvé během těhotenství?

Ano, jóga je jemný a bezpečný a naprosto v pořádku začít poprvé v průběhu těhotenství.

Kdy bych měl začít prenatální jógy?

Je vhodné začít od druhého trimestru roku jako v prvním trimestru těhotenství, vaše tělo prochází mnoha změnami, a jeho energie není v celé své kráse.

Co nosím na těhotenství cvičení jógy?

Nosit volné a pohodlné oblečení, které nepřekážely své praxi

Takže, je to všechno o Baba Ramdev jógy pro těhotné ženy. Kromě zlepšení své celkové zdraví a pomůže vám přibývají na váze zdravě, jóga vás ochrání před gestační diabetes a císařským řezem. A mnohem víc, což se dozvíte, jakmile začnete cvičit. Udělej to v zájmu svého zdraví a dítětem.