7 Jóga, které vám pomohou v boji proti depresi

Home » Review » Health » 7 Jóga, které vám pomohou v boji proti depresi

7 Jóga, které vám pomohou v boji proti depresi

Některé dny jste děsí dostat až do rána a čelí svět. Beznaděj převezme, a máte pocit, prázdný. Pokud se to opakuje často, jste v průšvihu, můj kamarád, jako deprese klepe na dveře. Čím dříve se najít řešení, tím lépe. Dělá jóga pomoci s depresí? Jóga je prý zmírnit deprese přirozeně a tady je seznam 7 Jóga, které vám pomohou učinit. Podívej se.

Před tím, dejme se do znát pár faktů o depresi.

Co je deprese?

Deprese je nemoc, která postihuje mozek. Je to vaše reakce na něco smutného, ​​ztráta někoho, nebo sklíčenosti. Když tyto pocity zhoršit a stát se intenzivní, to vede ke zdravotnímu stavu zvaného klinická deprese.

Víte, že jste v depresi, když se zobrazí následující příznaky konzistentně po dobu dvou týdnů.

Příznaky deprese

  • Cítíte se bezcenná a vinný na denní bázi
  • Vaše koncentrace klesá a nerozhodnost přebírá
  • Všechny koníčky a aktivity, které užíval dříve teď nezdá lákavá vůbec
  • Myslíte si, že o smrti a úvahám o sebevraždě
  • Cítíte nestabilní a neposedný nebo neuvěřitelně nudný a pomalý
  • Tam bude významná změna ve vaší hmotnosti – buď získat it or lose it

Co způsobuje deprese?

 
 
 
 
 

Když se dostanete citově vázáni k něčemu, v průběhu, a to již neexistuje, ale ponechává mezeru, a deprese přebírá vyrovnat se se ztrátou. Genetics, kolísání hladiny hormonů, některé zdravotní stavy, pooperační reakce a vysoké hladiny stresu také způsobit deprese. To je obyčejný dosud závažným problémem, který je třeba vyřešit, než se vymkne z rukou. Podívejme se nyní zjistit, jak jóga a deprese jsou spojeny.

Jóga jako lék na deprese

Jóga je jedním z nejlepších způsobů, jak odlehčit náladu a udržet na uzdě deprese. Jóga zvyšuje prokrvení mozku a umožňují produkci hormonů rozveselující.

Praxe jógy nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky, což je lepší volba ve srovnání s jinými léky na depresi dělají. Některé jóga představuje v boji proti depresi, jsou uvedeny níže. Zkuste jim alespoň po dobu 12 týdnů všímat výrazných změn.

Jóga pro depresi – 7 Effcetive Poses

1. Balasana (Child Pose)

Balasana pomáhá zklidnit svůj mozek a zmírňuje stres a úzkost. Šetrně se táhne dolní části zad a boky, což vaše tělo se uvolnit. Mír a klid převažují nad celou svou bytostí, který vám pomůže vypořádat se s depresí lepší.

Balasana je považován za jeden z nejpohodlnějších Jóga. Jediné, co musíte udělat, je pokleknout a sedět na patách. Ujistěte se, že vaše velké prsty navzájem dotýkají. Držte ruce na kolena a rozšíří kolena hip-šířka od sebe. Potom ohněte trup vpřed, mezi svými rozdělenými stehny, s tvou tvář dotýkat země. Přineste si ruce dopředu a umístit je na obou stranách hlavy, přičemž dlaně směřují dolů. Být v této pozici po dobu několika minut.

2. Sethu Bandhasana (Bridge Pose)

Sethu Bandhasana posiluje zádové svalstvo a zmírňuje unavený záda. To vám pomůže relaxovat a dělá divy pro lidi trpící stresem, úzkost a deprese.

Sethu Bandhasana otevírá své srdce, takže se cítíte světlo a v pohodě. Dělat pózu, lehnout si na zem na záda. Držte ruce na podlaze na obou stranách s dlaněmi dolů. Zvedněte nohy skládáním je na kolenou. Ujistěte se, že kotníky a kolena jsou v přímce, a nohy jsou jen pár palců od sebe. Poté jemně zvedněte kompletní zálohované z podlahy a zůstat tam po dobu několika sekund. Při tomto procesu se vaše stehna by měla být vzájemně rovnoběžné, a hrudníku by se měly dotýkat bradu. Ujistěte se, že nemusíte ohýbat bradu.

3. Urdhva Mukha Svanasana (směřujících nahoru pes Pose)

Jak to udělat ūrdhva mukha Svanasana a jaké jsou jeho výhody

Urdhva Mukha Svanasana lze snadno vyléčit mírnou únavu a deprese. Má celkově omlazující účinek na vaše tělo, a všechen stres zachycený v zádech zmizí.

Urdhva Mukha Svanasana posiluje a probouzí vaše horní části těla. Dělat ásany, ležet na zemi s tváří dolů a nohou po totéž s prsty směřující dolů a pár palců od sebe. Položte dlaně u hrudníku po obou stranách směrem dolů. Udržujte své dlaně v blízkosti žebry. Zvedněte trup a narovnat horních a dolních končetinách několik palců od podlahy. Stiskněte horní část nohy pevně na zemi. Držte hlavu rovně nebo směrem vzhůru a ramena od uší a nechat svůj vzestup na hrudi.

4. Adho Mukha Svanasana (pes tváří dolů Pose)

Jak to udělat Adho mukha Svanasana a jaké jsou jeho výhody

Adho Mukha Svanasana umožňuje čerstvou krev proudí do vašeho těla. To se táhne krk a krční páteře, uvolňuje napětí v nich, čímž se snižuje úzkost a uklidňuje vaši bytost.

Adho Mukha Svanasana posiluje vaše břišní svaly a zlepšuje trávení. Dělat pózy, aby si pozici tabulky se svým tělem. Použijte své ruce a nohy, aby se nohy stolu a záda jako stolu. Nyní, narovnat lokty a kolena, tlačí vaše boky nahoru a svírá obráceného písmene V tvar vašeho těla. Ruce by měly být na šířku ramen, nohy boky-šířka oddělený a prsty směřují rovně. Přitiskněte ruce k zemi a narovnejte krk. Ucha by se měly dotýkat své vnitřní paže. Sleduj pohled na pupku.

5. Halasana (Plow Pose)

Jak to udělat Halasana a jaké jsou jeho výhody

Halasana snižuje tlak na záda a zlepšuje držení těla. Zklidňuje váš mozek, dává mu dobrou úsek, a snižuje stres. Udržuje bolesti hlavy a nespavost v šachu.

Halasana je jedním z nejlepších uklidňující představuje pro váš nervový systém. Dělat pózu, ležet ve vodorovné poloze na zádech, s paže jsou vedle vašeho těla. Zvedněte nohy nad zem pod úhlem 90 stupňů k zemi. Poté položte ruce v bok a jejich využití jako podpora, zvedněte boky směrem k hrudníku. Pomalu snížit vaše nohy a vzít je přes hlavu, se dotýká země nad hlavou a jejich uvedení prsty pevně na zemi. Ujistěte se, že vaše stehna jsou rovné, aby se jim vyhnout dotýkat hlavu. Odstranit ruce z boků, narovnat ruce dopředu a umístit na zem s dlaněmi dolů.

6. uttanasana (Postavením Forward Složit Pose)

Uttanasana uvolňuje napětí v zádech, ramen a šíje a zlepšuje fungování vašeho nervového systému. To vás uklidňuje a snižuje úzkost.

Uttanasana také zlepšuje krevní oběh. Dělat ásany, stojí rovně s rukama podél těla a nohou na délku paží. Nyní, umístit své ruce v bok a předklánět v bocích. Udělej si svůj hlava a hrudník dotýkat stehna. Přinést ruce dolů a dát je vedle nohy či držet své kotníky zezadu. Mějte stehna rovně.

7. Savasana (mrtvola Pose)

Výhody Savasana jógy a jak na to

Savasana vás omladí a pomáhá tělu odpočinout. Snižuje krevní tlak a umožňuje účinky předchozích pozicích propadat lépe.

Nakonec, po tom všem myslí a tělem osvěžující pózách, Savasana vám dá všechno ostatní a rozsah léčit. Dělat Savasana, ležet na zemi na zádech. Udržujte své nohy o několik palců od sebe a nechal je spadnout do stran. Nechte své paže leží podél těla s dlaněmi směrem nahoru. Nyní opatrně zavřete oči a nechte celé vaše tělo uvolnit, pomalu a opatrně. Zhluboka dýchat a zůstat v přítomném okamžiku.

Všechny výše uvedené představuje v józe deprese pomůže zmírnit emocionální jizvy a traumata hluboce zakořeněných ve svém fyzickém a psychickém těla. Ještě to zkusit.

Nyní se podívejme na některé běžné dotazy týkající se deprese.

Znalecké odpovědi na čtenářské otázky

Je deprese častější u žen než u mužů?

Ano, deprese je častější u žen než u mužů. Biologické a hormonální změny, které ženy procházejí ve svém životě mohou být faktory zodpovědné za to.

Co je to poporodní deprese (PDD)?

Poporodní deprese se vyskytuje u žen po porodu na dítě. PDD dochází v důsledku fyzické a hormonální změny v jejich těle a ohromující pocit péče o novorozence.

Je míra deprese zvyšuje?

Podle zpráv, míra deprese se zvyšuje. Mohlo by to být v důsledku stresu, který je dodáván s moderním způsobem života.

Jak se lidé reagují, když jsou diagnostikovány s depresí?

Tyto reakce se liší od osoby k osobě. Obvykle jsou buď utěšoval myšlenkou, že jejich problém byl uznán nebo projít šoku, smutku nebo se stydí, že trpí duševní nemocí.

Jak častá je deprese?

Deprese je velmi rozšířená a je převládající v asi 121 milionů lidí po celém světě.

Když děláte jógu, budete dávat pozor, aby vaše tělo. To vám dává pocit celé a připojen. Jóga nabízí podporu a útěchu a schopnost žít v přítomném okamžiku. Unikátní mysl-tělo přístup jógy je více a více stává volba v boji proti depresi. Je to komplexní a dlouhotrvající bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Takže, proč ne?