7 Jóga, které vám pomohou v boji proti depresi

Home » Review » Health » 7 Jóga, které vám pomohou v boji proti depresi

7 Jóga, které vám pomohou v boji proti depresi

Některé dny jste děsí dostat až do rána a čelí svět. Beznaděj převezme, a máte pocit, prázdný. Pokud se to opakuje často, jste v průšvihu, můj kamarád, jako deprese klepe na dveře. Čím dříve se najít řešení, tím lépe. Dělá jóga pomoci s depresí? Jóga je prý zmírnit deprese přirozeně a tady je seznam 7 Jóga, které vám pomohou učinit. Podívej se.

Před tím, dejme se do znát pár faktů o depresi.

Co je deprese?

Deprese je nemoc, která postihuje mozek. Je to vaše reakce na něco smutného, ​​ztráta někoho, nebo sklíčenosti. Když tyto pocity zhoršit a stát se intenzivní, to vede ke zdravotnímu stavu zvaného klinická deprese.

Víte, že jste v depresi, když se zobrazí následující příznaky konzistentně po dobu dvou týdnů.

Příznaky deprese

  • Cítíte se bezcenná a vinný na denní bázi
  • Vaše koncentrace klesá a nerozhodnost přebírá
  • Všechny koníčky a aktivity, které užíval dříve teď nezdá lákavá vůbec
  • Myslíte si, že o smrti a úvahám o sebevraždě
  • Cítíte nestabilní a neposedný nebo neuvěřitelně nudný a pomalý
  • Tam bude významná změna ve vaší hmotnosti – buď získat it or lose it

Co způsobuje deprese?

 
 
 
 
 

Když se dostanete citově vázáni k něčemu, v průběhu, a to již neexistuje, ale ponechává mezeru, a deprese přebírá vyrovnat se se ztrátou. Genetics, kolísání hladiny hormonů, některé zdravotní stavy, pooperační reakce a vysoké hladiny stresu také způsobit deprese. To je obyčejný dosud závažným problémem, který je třeba vyřešit, než se vymkne z rukou. Podívejme se nyní zjistit, jak jóga a deprese jsou spojeny.

Jóga jako lék na deprese

Jóga je jedním z nejlepších způsobů, jak odlehčit náladu a udržet na uzdě deprese. Jóga zvyšuje prokrvení mozku a umožňují produkci hormonů rozveselující.

Praxe jógy nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky, což je lepší volba ve srovnání s jinými léky na depresi dělají. Některé jóga představuje v boji proti depresi, jsou uvedeny níže. Zkuste jim alespoň po dobu 12 týdnů všímat výrazných změn.

Jóga pro depresi – 7 Effcetive Poses

1. Balasana (Child Pose)

Balasana pomáhá zklidnit svůj mozek a zmírňuje stres a úzkost. Šetrně se táhne dolní části zad a boky, což vaše tělo se uvolnit. Mír a klid převažují nad celou svou bytostí, který vám pomůže vypořádat se s depresí lepší.

Balasana je považován za jeden z nejpohodlnějších Jóga. Jediné, co musíte udělat, je pokleknout a sedět na patách. Ujistěte se, že vaše velké prsty navzájem dotýkají. Držte ruce na kolena a rozšíří kolena hip-šířka od sebe. Potom ohněte trup vpřed, mezi svými rozdělenými stehny, s tvou tvář dotýkat země. Přineste si ruce dopředu a umístit je na obou stranách hlavy, přičemž dlaně směřují dolů. Být v této pozici po dobu několika minut.

2. Sethu Bandhasana (Bridge Pose)

Sethu Bandhasana posiluje zádové svalstvo a zmírňuje unavený záda. To vám pomůže relaxovat a dělá divy pro lidi trpící stresem, úzkost a deprese.

Sethu Bandhasana otevírá své srdce, takže se cítíte světlo a v pohodě. Dělat pózu, lehnout si na zem na záda. Držte ruce na podlaze na obou stranách s dlaněmi dolů. Zvedněte nohy skládáním je na kolenou. Ujistěte se, že kotníky a kolena jsou v přímce, a nohy jsou jen pár palců od sebe. Poté jemně zvedněte kompletní zálohované z podlahy a zůstat tam po dobu několika sekund. Při tomto procesu se vaše stehna by měla být vzájemně rovnoběžné, a hrudníku by se měly dotýkat bradu. Ujistěte se, že nemusíte ohýbat bradu.

3. Urdhva Mukha Svanasana (směřujících nahoru pes Pose)

Jak to udělat ūrdhva mukha Svanasana a jaké jsou jeho výhody

Urdhva Mukha Svanasana lze snadno vyléčit mírnou únavu a deprese. Má celkově omlazující účinek na vaše tělo, a všechen stres zachycený v zádech zmizí.

Urdhva Mukha Svanasana posiluje a probouzí vaše horní části těla. Dělat ásany, ležet na zemi s tváří dolů a nohou po totéž s prsty směřující dolů a pár palců od sebe. Položte dlaně u hrudníku po obou stranách směrem dolů. Udržujte své dlaně v blízkosti žebry. Zvedněte trup a narovnat horních a dolních končetinách několik palců od podlahy. Stiskněte horní část nohy pevně na zemi. Držte hlavu rovně nebo směrem vzhůru a ramena od uší a nechat svůj vzestup na hrudi.

4. Adho Mukha Svanasana (pes tváří dolů Pose)

Jak to udělat Adho mukha Svanasana a jaké jsou jeho výhody

Adho Mukha Svanasana umožňuje čerstvou krev proudí do vašeho těla. To se táhne krk a krční páteře, uvolňuje napětí v nich, čímž se snižuje úzkost a uklidňuje vaši bytost.

Adho Mukha Svanasana posiluje vaše břišní svaly a zlepšuje trávení. Dělat pózy, aby si pozici tabulky se svým tělem. Použijte své ruce a nohy, aby se nohy stolu a záda jako stolu. Nyní, narovnat lokty a kolena, tlačí vaše boky nahoru a svírá obráceného písmene V tvar vašeho těla. Ruce by měly být na šířku ramen, nohy boky-šířka oddělený a prsty směřují rovně. Přitiskněte ruce k zemi a narovnejte krk. Ucha by se měly dotýkat své vnitřní paže. Sleduj pohled na pupku.

5. Halasana (Plow Pose)

Jak to udělat Halasana a jaké jsou jeho výhody

Halasana snižuje tlak na záda a zlepšuje držení těla. Zklidňuje váš mozek, dává mu dobrou úsek, a snižuje stres. Udržuje bolesti hlavy a nespavost v šachu.

Halasana je jedním z nejlepších uklidňující představuje pro váš nervový systém. Dělat pózu, ležet ve vodorovné poloze na zádech, s paže jsou vedle vašeho těla. Zvedněte nohy nad zem pod úhlem 90 stupňů k zemi. Poté položte ruce v bok a jejich využití jako podpora, zvedněte boky směrem k hrudníku. Pomalu snížit vaše nohy a vzít je přes hlavu, se dotýká země nad hlavou a jejich uvedení prsty pevně na zemi. Ujistěte se, že vaše stehna jsou rovné, aby se jim vyhnout dotýkat hlavu. Odstranit ruce z boků, narovnat ruce dopředu a umístit na zem s dlaněmi dolů.

6. uttanasana (Postavením Forward Složit Pose)

Uttanasana uvolňuje napětí v zádech, ramen a šíje a zlepšuje fungování vašeho nervového systému. To vás uklidňuje a snižuje úzkost.

Uttanasana také zlepšuje krevní oběh. Dělat ásany, stojí rovně s rukama podél těla a nohou na délku paží. Nyní, umístit své ruce v bok a předklánět v bocích. Udělej si svůj hlava a hrudník dotýkat stehna. Přinést ruce dolů a dát je vedle nohy či držet své kotníky zezadu. Mějte stehna rovně.

7. Savasana (mrtvola Pose)

Výhody Savasana jógy a jak na to

Savasana vás omladí a pomáhá tělu odpočinout. Snižuje krevní tlak a umožňuje účinky předchozích pozicích propadat lépe.

Nakonec, po tom všem myslí a tělem osvěžující pózách, Savasana vám dá všechno ostatní a rozsah léčit. Dělat Savasana, ležet na zemi na zádech. Udržujte své nohy o několik palců od sebe a nechal je spadnout do stran. Nechte své paže leží podél těla s dlaněmi směrem nahoru. Nyní opatrně zavřete oči a nechte celé vaše tělo uvolnit, pomalu a opatrně. Zhluboka dýchat a zůstat v přítomném okamžiku.

Všechny výše uvedené představuje v józe deprese pomůže zmírnit emocionální jizvy a traumata hluboce zakořeněných ve svém fyzickém a psychickém těla. Ještě to zkusit.

Nyní se podívejme na některé běžné dotazy týkající se deprese.

Znalecké odpovědi na čtenářské otázky

Je deprese častější u žen než u mužů?

Ano, deprese je častější u žen než u mužů. Biologické a hormonální změny, které ženy procházejí ve svém životě mohou být faktory zodpovědné za to.

Co je to poporodní deprese (PDD)?

Poporodní deprese se vyskytuje u žen po porodu na dítě. PDD dochází v důsledku fyzické a hormonální změny v jejich těle a ohromující pocit péče o novorozence.

Je míra deprese zvyšuje?

Podle zpráv, míra deprese se zvyšuje. Mohlo by to být v důsledku stresu, který je dodáván s moderním způsobem života.

Jak se lidé reagují, když jsou diagnostikovány s depresí?

Tyto reakce se liší od osoby k osobě. Obvykle jsou buď utěšoval myšlenkou, že jejich problém byl uznán nebo projít šoku, smutku nebo se stydí, že trpí duševní nemocí.

Jak častá je deprese?

Deprese je velmi rozšířená a je převládající v asi 121 milionů lidí po celém světě.

Když děláte jógu, budete dávat pozor, aby vaše tělo. To vám dává pocit celé a připojen. Jóga nabízí podporu a útěchu a schopnost žít v přítomném okamžiku. Unikátní mysl-tělo přístup jógy je více a více stává volba v boji proti depresi. Je to komplexní a dlouhotrvající bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Takže, proč ne?

Jessica Gunawan is a yoga teacher and writer. Her writing on yoga and holistic health has appeared in several websites. She began her yoga journey from the year 2008. Currently teaching yoga at Celebrity Fitness in Denpasar, Bali.