7 Yoga asana Anında Enerji Get

Home » Review » Fitness » 7 Yoga asana Anında Enerji Get

7 Yoga asana Anında Enerji Get

işin bir uzun gün zayıf hissetmek bahane değildir. beyin göçü, zayıf dizleri ve konuşma bozukluğu size olsun ve seni indirdi izin vermeyin. enerji tüm gün ile kiriş edebilmek ve yoga asanas aynı canlılığı ve coşku ile tatil ertesi gün geri sıçrama için. Onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam.

Bundan önce, yoga enerjisini artırır nasıl öğrenelim.

Enerji kurmak için Yoga

Yoga oluşturur ve asanas aracılığıyla bedenlerinde enerjileri sürdürmektedir. asanas uyandırmak olduğunu her birimizin içinde bir uyuyan kozmik enerji var. Onlar yoga yaparak vücudunuzdaki enerjileri oluşturmak ve korumak go-to vücudunuzun uzunluğu ile birlikte depolanan enerjinin parçalarını ayırır doğal enerji güçlendirici. Özgünlüğü vücudunuzdaki tüm sistemleri uyanış ve onlara yeni bir hayat getirmekte yatıyor. uzanıyor vücuda enerji canlandırmak için sistem aç. Eğer enerji oluşturmak yardımcı olacaktır aşağıdaki asanalardan kontrol edin.

Enerji İçin Sabah yoga

1. Vriksasana (Ağaç) poz

Vriksasana veya Ağacı nedeniyle bir ağacın katı varlığına yakın benzerlik adını alır Pose. Bu dengeyi korumak için poz diğer Yoga çalışmalarını çoğu aksine, gözlerini açık tutmak gerekir. O günün erken saatlerinde kolayca elde edilebilir tam odak ve bakıma ihtiyacı olduğu sabah asana yapmak en iyisidir. Bu giriş seviyesindeki Hatha yoga her bacak üzerinde en az bir dakika için poz tutun.

Faydaları: Vriksasana omurganızı güçlendirir ve nöromüsküler koordinasyonu geliştirir. Bu Dizlerini ve ayaklarını pekiştirir. Poz zihinsel fakülte yükseltir ve omuzlarından gücünü uplifts. Bu sizin göğüs, iç uyluk uzanan ve denge anlayışınızı geliştirir.

2. Natarajasana (Dans poz)

Natarajasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Natarajasana veya Dans poz onun dansçı avatar Lord Shiva dans tutumlarını biri benzer şekilde adlandırılmıştır Pose. Bu aç karnına sabah gerçekleştirilen en iyi şekilde çalışan bir zorlu poz olduğunu. Natarajasana en az 15-30 saniye boyunca düzenlenen ve mümkünse daha yukarı gereken bir orta düzey Vinyasa yoga olduğunu.

Faydaları: Natarajasana göğüs, kalça ve bacakları güçlendirir. Bu sizin uyluk için iyi bir streç verir ve duruş geliştirir. Poz vücudunuzun esnek ve formda yapar. Bu vücuttan stresi azaltır ve dengeyi geliştirir.

3. Utkatasana (Başkanı) poz

Utkatasana veya Sandalye Pose hayali sandalyede oturan gibidir. Kolay gibi görünüyor ama bunu yapmak için kum sürü gerektirir. Bu sabır gerektiren güçlü poz olduğunu. Bu temel seviye Vinyasa yoga poz tutan en az 30-60 saniye gerekmektedir ve aç karnına sabah yapıldığında en iyi şekilde çalışır. Enerjiniz sabah en yüksek olduğu ve bunu tüm Utkatasana korumak gerekir.

Faydaları: Utkatasana sizin gövde, kalça uzanır ve alt sırt. Bu sizin zihin kararlılığını artırır ve kalbinizi uyarır. Poz eklem ve sırt ağrıları hafifletir. Bu bacaklarını sesleri ve yavrularını güçlendirir. Utkatasana güç ve uyluk esnekliğini artırır.

4. Ustrasana (Deve poz)

Ustrasana Do (Deve Pose) Ve Faydaları Nelerdir NasılUstrasana veya Deve inanılmaz köprü olduğunu Pose. Aç karna ve temiz bağırsakları üzerinde ve önceki günün akşam sindirilmiş gıda üretilen enerji ile sabah asana yapmak en iyisidir. akşamları asana Pratiği çok ama son yemekten en az 4-6 saatlik bir boşluk var olduğundan emin olmak iyidir. Vinyasa en az 30-60 saniye poz bu temel düzeyde tutun.

Faydaları: Ustrasana göğüs ve gövde ön kısmı açılır. Bu sırt ve omuz güçlendirir. Poz belindeki ağrıları kaldırır ve omurga daha esnek hale getirir. Bu sizin uyluk ve silah güçlendirir. Ustrasana boynunu sesleri ve kabızlığı tedavi eder.

5. Chakrasana (Tekerlek poz)

Chakrasana veya Tekerlek geri o Ashtanga Yoga rejiminin bir parçası olan poz bir zorlu Pose. En iyi sonuçlar için en az 1-4 dakika asana tutun. en iyi zaman bu temel Ashtanga Yoga size bağırsakları temizlemek sonra sabah olduğunu ve kahvaltınızı önce poz varsaymak. Infact bu en iyi sabah yoga biri Enerji vermesi için pozlar olduğunu.

Faydaları: Chakrasana sizin bacaklar, kollar, kalça kuvvet verir ve geri indirin. Bu tiroid bezini uyarır. Poz astım tedavi eder ve çekirdek uzanır. Depresyonu azaltır ve enerjik ve hayat dolu hissettiriyor. Tekerlek poz uyum içinde vücudunuzdaki tüm sistemleri tutar ve yedi çakra tutuşturur.

6. Bhujangasana (Cobra poz)

Poz Bhujangasana veya Cobra enerji veren bir köprü ve bir kobra yükseltilmiş kaputu benzer görünüyor. Bu Surya Namaskar rejiminin 12 pozlar bir parçasıdır. Bu temel Ashtanga Yoga en az 15-30 saniye poz tutun. Bu önceki gece yemek üretilen enerjiyi kullanabilmesi zaman aç karnına sabah erken Bhujangasana uygulamaya en iyisidir.

Faydaları: Bhujangasana sindirim sistemini uyarır ve alt karın organlarını seslerdir. Bu sizin metabolizmasını düzenleyen ve senin akciğerlerin iyi streç verir. Bu poz vücutta kan ve oksijen dolaşımını artırır. Bu zihninizi yükseltir ve daha düşük sırt sertliği azalır.

7. Kapotasana (güvercin poz)

Kapotasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Bir güvercin zarif duruşu benzeyen varsayınca Kapotasana veya Güvercin Pose. Düzenli yapılırsa, güvercin büyük ölçüde vücudunuzun yararlanacaktır oluşturmaktadır. Kapotasana en azından bir dakika tutulan ve aç karnına ve temiz bağırsakları sabah uygulanan en iyi şekilde çalışan bir acemi seviyesi Ashtanga Yoga poz olduğunu.

Faydaları: Kapotasana güçlendirir ve eklem ve bacak kasları uzanır. Kan basıncını azaltır ve vücudun içine oksijen alımını artırır. Poz üriner bozuklukları tedavi eden ve arka kalçaya sertliği ve omuz bölgeleri azaltır.

Şimdi de ne bekliyorsunuz, tüm enerji artışı için yoga hakkında bilmek olduğunu? Bunlar enerji bina asanalardan ruhları kaldırmak için eminiz. Şimdi, yoga ve enerji ile ilgili sık sorulan bazı sorulara cevap verelim.

Okuyucuların Soruları İçin Uzman Cevapları

Kaç gün bir hafta bozulmadan benim enerji seviyelerini tutmak için yoga gerekir?

Pratik Yoga günlük enerji düzeyleri yetişmek için. Bu mümkün değilse, aynı zamanda yapacak bir saat için yaklaşık 20 dakika en az haftada 2-3 kez egzersiz.

Nasıl Yoga egzersiz diğer formları farklı?

Yoga eşzamanlı zihin ve vücut üzerinde hem çalışır ve bunu geçmesi sorunları tedavi etmek için bir araç olarak vücudunuzu kullanır. Bu içe ve varlığınızın farkında görünmesini sağlar, zihin, beden ve nefes bağlar. Bu sağlıklı bir süreç değil, bacaklarda sadece harekettir.

Bizim günden güne faaliyetleri bizi dışarı enerjisini emmek ve içinde yaşadığımız ısı ve toz sadece daha kötü hale getirecektir. Günün sonunda, bir sıkılmış meyve suyu paket gibi görünmek istemiyorum. Enerji artan asanalardan pratik başlayın ve farkı hissedin.