7 Yoga Yani Sen Buhran’ı Mücadeleye Yardım Will Doğurmaz

Home » Review » Health » 7 Yoga Yani Sen Buhran’ı Mücadeleye Yardım Will Doğurmaz

7 Yoga Yani Sen Buhran'ı Mücadeleye Yardım Will Doğurmaz

Bazı günler, sabah kalkarken ve dünyanın karşı karşıya korkuyorum. Umutsuzluk üzerine sürer ve boş hissediyorum. Bu genellikle tekrar ederse depresyon kapını çalıyor gibi, sen, sıkıntı, arkadaşım içindedir. Ne kadar erken bir çözüm, daha iyi bulabilirsiniz. Yoga yardım depresyon mu? Yoga doğal olarak depresyon rahatlatmak için söylenen ve burada bunu yardımcı olacaktır 7 Yoga bir listesi. Bir göz at.

Bundan önce, en depresyonla ilgili bazı gerçekleri yakından tanıyalım.

Depresyon Nedir?

Depresyon beyin etkileyen bir hastalıktır. Bu üzücü bir şey, birisi veya keyifsizlik kaybına sizin tepkidir. bu duyguların kötüleştirebilir ve yoğun hale geldiğinde, klinik depresyon olarak adlandırılan bir tıbbi duruma yol açar.

Eğer iki hafta sürekli aşağıdaki belirtiler gösterir zaman Depresyonda olduğunuzu biliyorum.

Depresyon belirtileri

  • Bir günlük bazda değersiz ve suçlu hissetmek
  • Sizin konsantrasyonu azalır ve kararsızlık devraldı
  • Tüm hobiler ve aktiviteler önceden şimdi hiç cazip görünmüyor zevk
  • Ölüm hakkında düşünmek ve intihar etmeyi düşünmüş
  • Sen dengesiz ve huzursuz ya inanılmaz derecede sıkıcı ve yavaş hissediyorum
  • Orada kilo önemli bir değişiklik olacak – bunu kazanmak veya kaybetmek ya

Ne Depresyon sebep olur?

 
 
 
 
 

Eğer duygusal bir süre içinde bir şey bağlı olsun ve o artık yok, bu bir boşluk bırakır ve depresyon kaybı ile başa çıkmak için üstlenir. Genetik, hormon düzeylerinde dalgalanma, bazı tıbbi durumlar, ameliyat sonrası reaksiyon ve yüksek stres seviyesi de depresyona neden olur. O çığırından önce ele alınması gereken bir ortak henüz ciddi bir sorundur. Yoga ve depresyon ilişkisi aşağıdaki gibidir şimdi öğrenelim.

Depresyon için bir çare olarak yoga

Yoga ruh halinizi hafifletmek ve koyunda depresyon tutmak için en iyi yollardan biridir. Yoga pozlar beyne kan dolaşımını artırır ve ruh yükselen hormonların üretimini sağlayacak.

Yoga pratiği bunun depresyonun diğer ilaçlara kıyasla daha iyi bir seçenek yapmak herhangi bir yan etki, yoktur. Bazı yoga depresyon mücadele için pozlar aşağıda belirtilmiştir. önemli değişiklikler fark en az 12 hafta boyunca onları deneyin.

Depresyon için Yoga – 7 Effcetive Poses

1. Balasana (Çocuk poz)

Balasana beyin sakin yardımcı olur ve stres ve anksiyete rahatlatır. Bu hafifçe bedeninizi rahatlatan sağlayarak, alt sırt ve kalça uzanır. Barış ve sakin Eğer depresyon ile daha iyi başa çıkması, tüm varlığınızla üzerinde hakim.

Balasana en rahat yoga pozlar biri olarak kabul edilir. Tek yapmanız gereken tek şey diz ve topuk üzerinde oturmak edilir. senin büyük ayak birbirine temas emin olun. Dizlerinin üzerinde ellerini tutun ve ayrı dizlerini hip-genişliğini yayıldı. Ardından, yüz yere dokunmadan ile, sizin bölünmüş uyluk arasına, gövde ileri bükün. ileri kollarınızı getirin ve avuç içi aşağıya bakacak şekilde, kafanın her iki tarafında üzerine koyun. Birkaç dakika bu pozisyonda olun.

2. sethu Bandhasana (Köprü poz)

Sethu Bandhasana sırt kaslarını güçlendirir ve yorgun bir geri rahatlatır. Ne zaman dinlenmek yardımcı olur ve stres, anksiyete ve depresyon muzdarip insanlar için harikalar yaratıyor.

Sethu Bandhasana Eğer ışık ve rahat hissettirmek, kalbini açar. poz yapmak için, sırt üstü yere uzanın. avuç içi aşağıya bakacak şekilde iki tarafında katta kollarınızı tutun. dizleri onları katlanarak bacaklarınızı kaldırın. Emin olun bilekleri ve diz düz bir çizgi vardır ve ayaklar yan yana birkaç santim vardır. Sonra, yavaşça yerden tüm arka kaldırıp birkaç saniye orada kal. Bunu yaparken, butlarin birbirine paralel olmalı ve göğüs çeneme dokunur gerekir. Eğer çene bükmeyin emin olun.

3. Urdhva Mukha Svanasana (Köpek poz yukarı doğru bakan)

Nasıl Urdhva Mukha Svanasana Do Ve Faydaları Nelerdir için

Urdhva Mukha Svanasana kolayca hafif yorgunluk ve depresyon tedavi edebilir. Bu sizin vücut üzerinde genel bir gençleştirici etkiye ve kaybolur sırt sıkışıp tüm stresi alır.

Urdhva Mukha Svanasana güçlendirir ve vücudunuzun üst kısmını uyanır. birbirinden aşağı bakan ayak parmakları ve birkaç santim ile aynı izleyerek aşağı yüz ve bacakları katta asana, yalan yapmak için. aşağı bakacak şekilde, her iki tarafta göğüs yakın Avuçlarını yerleştirin. senin kaburga yakın Avuçlarını tutun. gövdenizi kaldırın ve yerden kolları ve bacakları birkaç santim düzeltin. sıkıca zemine ayaklarınızın üst bölümüne basın. düz veya yukarı bakacak ve omuzlar uzakta kulaklarından başınızı tutun ve göğüs mayalanmaya bırakın.

4. Adho Mukha Svanasana (aşağı bakan poz Dog)

Nasıl Adho Mukha Svanasana Do Ve Faydaları Nelerdir için

Adho Mukha Svanasana vücudunuza akmasını taze kan sağlar. Bu sayede sıkıntıyı azaltmak ve varlık sakinleştirici, onları stres serbest, boyun ve servikal omurga uzanır.

Adho Mukha Svanasana karın kasları güçlendirir ve sindirimi geliştirir. poz yapmak için, vücut ile bir tablonun bir duruş olun. Tablonun bacaklar ve masa üstü olarak belinizi yapmak için bacaklarını ve ellerini kullan. Şimdi, yukarı doğru kalça itme ve vücut ile, ters V-şekli oluşturan, dirsek ve diz düzeltin. eller bacaklar ayrı kalça genişliği, ve hemen işaret parmakları, olarak omuz hizasında açık olmalıdır. Sıkıca yere ellerinizi basın ve boynunu düzeltin. Kulağın iç kollarını dokunmak gerekir. göbek adresinden göz bakışını tutun.

5. Halasana (saban poz)

Halasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Halasana sırt üstü gerginliği azaltır ve duruşunuzu geliştirir. Bu beyninizi sakinleştirir it a iyi streç verir ve stresi azaltır. Bu koyunda baş ağrısı ve uykusuzluk tutar.

Halasana için sinir sistemi için en iyi sakinleştirici pozlar biridir. Kollarını vücudunuzun yanında tuttu ile poz yapmak için, sırt üstü düz yalan. Yere 90 derece açıyla yerden bacaklarınızı kaldırın. Ardından, kalçalarına ellerini yerleştirmek ve destek olarak kullanarak, göğsünüze doğru kalçanızı kaldırın. Yavaşça bacaklarını aşağı getirmek ve kafanın ötesinde yere dokunmadan ve yere sağlam ayak parmaklarınızı yerleştirerek, başının üzerine götürün. butlarin başını dokunmadan bunları önlemek için düz olduğundan emin olun. , Kalça ellerinizi kaldırın ileri kollarınızı düzeltin ve aşağı bakan avuç ile zemin üzerine koyun.

6. Uttanasana (Pose katlayın İleri Standing)

Uttanasana sırtın, omuzlar ve boyun gerginliği rahatlatır ve sinir sisteminin çalışmasını güçlendirir. Seni yatıştırır ve anksiyete azaltır.

Uttanasana ayrıca kan dolaşımını artırır. asana yapmak için, vücudun yanına kol ve silah uzun uzadıya ayaklarınızı dik durmak. Şimdi, kalçalarına kollarınızı yerleştirin ve kalçalara öne eğilmesini. Kafanın ve göğüs uyluk dokunmak olun. Ellerini getirin ve arkasından ayak bilekleri ayaklarının yanına koydu ya tutun. düz uyluk tutun.

7. Savasana (Ölü poz)

Savasana Yoga Yararları Ve Do It Nasıl

Savasana sizi gençleştirir ve vücut dinlenmek yardımcı olur. Kan basıncını azaltır ve önceki pozlar etkileri daha iyi batmaya sağlar.

Son olarak, tüm zihnin ve vücudun canlandırıcı pozlar sonra, Savasana size iyileşmek için her şey ve kapsamını verecektir. Savasana yapmak için, sırt üstü yere uzanıp. birkaç santim arayla ayaklarını tutun ve onları yanlara düşmesine izin verin. Kollarını avuçların yukarı bakacak şekilde vücudunuzun yanında yalan edelim. Şimdi yavaşça yavaşça ve nazikçe, gözlerinizi kapatın ve tüm vücut dinlenmek edelim. Derin nefes alın ve anı muaftır.

Depresyon için yoga Tüm yukarıda belirtilen pozlar fiziksel ve psişik vücutta derinden işlemiş duygusal yara ve travmaları hafifletmeye yardımcı olacaktır. denemek etmeyin.

Şimdi, depresyon ile ilgili bazı yaygın sorguları bakalım.

Okuyucuların Soruları İçin Uzman Cevapları

depresyon erkeklere oranla kadınlarda daha yaygın mı?

Evet, depresyon erkeklere oranla kadınlarda daha yaygındır. Kadınların hayatlarının geçmesi biyolojik ve hormonal değişiklikler bu sorumlu faktörler olabilir.

Doğum sonrası Depresyon (PDD) nedir?

onlar çocuk doğurmak sonra Doğum sonrası depresyon kadınlarda görülür. PDD dolayı vücutta fiziksel ve hormonal değişiklikler ve yeni doğan bakımı ezici duygu oluşur.

depresyon oranı artıyor?

Raporlara göre, depresyon oranı artmaktadır. Yaşamanın modern bir şekilde birlikte gelen stres nedeniyle olabilir.

onlar depresyon teşhisi konan İnsanlar nasıl tepki veriyorlar?

reaksiyonlar, kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Genellikle bunlar ya onların sorunu tanınan veya şok, üzüntü geçmesi ya da bir akıl hastalığı olduğunu utanıyorum edildiğini düşünce tarafından teselli edilir.

Depresyon ne kadar yaygındır?

Depresyon yaygın olduğu ve dünya çapında yaklaşık 121 milyon kişi yaygındır.

Yoga yapar zaman, vücudunuza dikkat edin. Bu bütün ve bağlı hissettiriyor. Yoga destek ve teselli ve anı yaşamak olanağı sunar. Yoganın eşsiz zihin-beden yaklaşımı giderek daha fazla depresyon mücadele için seçim haline geliyor. Herhangi bir yan etkisi olmadan bütünsel ve uzun ömürlü olduğunu. Yani neden olmasın?