7 Základné Jóga ásany, ktorý vám pomôže poraziť Zápcha

Home » Review » Health » 7 Základné Jóga ásany, ktorý vám pomôže poraziť Zápcha

7 Základné Jóga ásany, ktorý vám pomôže poraziť Zápcha

Na riziko znejúce nechovající sa ako dáma, keď tlak je tam, ale nebudete robiť veľkú prácu, to je neuspokojivý. Čo je horšie, je neodbytná žalúdka a mierne bolesti hlavy, ktoré nasledujú. Zápcha môže byť docela nepríjemné, najmä ak sa to stane každodennou záležitosťou. Väčšina ľudí má tendenciu brať na ľahkú váhu zápchu. Niektorí by si mohol myslieť, že je choroba, ale v skutočnosti je to len symptóm. Príznakom neuveriteľne vážny problém, ak sa nelieči včas.

Čo je zápcha?

Keď sa vaše stolice sú nepravidelné, váš žalúdok je nafúknutý a napätý. Ak to nie je postarané, to vedie k panvovej ochorenia. Ak je problém Videli v čase a reaguje, nie je dôvod na obavy.

Rôzni ľudia vnímajú zápcha inak. Kým niektorí zvažujú to byť len predčasná stoličky, iní hovoria, takže keď je priechod tvrdej stolice. No, nech je to akokoľvek môže byť spodná línia je nezdravý životný štýl.

Prečo Zápcha prihodiť?

Zápcha je skôr poruchou životného štýlu. Keď máte tendenciu piť menej vody, alebo majú príliš veľa nezdravé jedlo, môžete skončiť zápchu. Tiež stres, menší počet hodín spánku a nevhodné pracovná doba iba pridať k problémom. Vďaka rýchlym občerstvením, náš príjem zelenej listovej zelenine, vláknité potraviny a čerstvé ovocie znížila, a to hrá veľkú úlohu pri vzniku zápchy.

Ako Joga pomáha uľaviť od zápchy?

Áno! Je to pravda. Ak nechcete utlmiť zápchu v zadku (všetky hračky určená), zatiaľ čo tam je čas, povedie to k väčšie a ťažšie žalúdočné poruchy. Ale tam je vždy nádej, a jóga je skvelá voľba.

Jóga povzbudzuje svoje telo a pomáha zvýšiť prietok krvi a prísun kyslíka do systému. Väčšina držanie tela v jogy zahŕňajú pohyb panvy, a to veľmi pomáha pri znižovaní zápcha.

Prevencia je vždy lepšia ako liečba, a všetko to bude trvať len niekoľko ásany každý deň. Postarajú sa o riedkych stolíc a tiež znížiť nadúvanie a namáhanie v žalúdku. Tu je všetko o  joge a zápchy, ktoré by ste mali vedieť.

Najvyššie 7 Asanas v joge pri zápche úľavu

1. Pawanmuktasana

Pawanmuktasana doslova Plynové Uvoľnenie pozície. Tí, ktorí trpia zápchou majú tiež veľa plynu zachyteného v ich systéme. Praktizovanie to pravidelne predstavovať pomáha liečiť mnohé zažívacie poruchy, ako je dyspepsia a kyslých refluxuje spôsobené trávenie.

2. baddha Konasana

Ak pridáte predklone k ševci Pose, pomáha stimulovať a liečiť tráviaci systém. Plyn, nadúvanie a kŕče sú uľavilo. Prevádzkovanie tohto pózu tiež prispieva k zníženiu stresu, ktorý tiež pomáha pri správne trávenie.

3. Halasana

Ako to urobiť Halasana a aké sú jeho výhody

Halasana alebo Plough Pose je upokojujúca póza pre tých sužovaná zápcha. To masáže čreva, a preto sa odstráni všetky toxíny z nej. Tento Asano je považovaný za inverzie. Z toho dôvodu, že zvyšuje prekrvenie v panvovej oblasti. To dáva trávenie dobrú podporu.

4. Ardha matsyendrasana

Keď nesiete Ardha matsyendrasana, it masáže obličky, slezina, pankreas, žalúdok, pečeň, a dvojbodky. To nielen detoxes oblasť, ale tiež pomáha zlepšiť pohyb čriev, čím dôjde k zmierneniu zápchy.

5. Mayurasana

Ako to urobiť Mayurasana a aké sú jeho výhody

Na začiatku sa Mayurasana alebo Peacock Pose zlepšuje trávenie a neguje účinky nezdravých potravín. Tento Asano tiež zvyšuje tlak vo vnútri brušnej, čo zase znižuje zväčšenie pečene a sleziny. To Asano tóny čreva a reguluje jeho pohyby príliš.

6. Balasana

Balasana alebo dieťaťa Pose je pokojová predstavovať. Upokojuje a de-zdôrazňuje, že je celé telo, vrátane brušných orgánov. Ak sa pozriete pozorne sa ásana znamená záhyb na bruchu, že masáže zažívacieho ústrojenstva príliš. Z tohto dôvodu, trávenie a črevnú pohyby sú lepšie. Jedná sa o veľmi efektívny non-krútenie predstavujú ktorá pomáha pri úľavu od zápchy.

7. SUPT matsyendrasana

Ako to urobiť SUPT matsyendrasana a aké sú jeho výhody

SUPT matsyendrasana je jedným z najúčinnejších Jóga pre zápcha úľavy. Tento Asano je ideálnou kombináciou twist a odpočinku predstavovať. výrazne pomáha pri úľavu od zápchy. Kým jemné krútenie napomáha k odstráneniu odpadu, zvyšuje cirkuláciu krvi v čreve, a umožňuje, aby jedlo na cestu bez problémov, ale tiež uvoľňuje telo a uvoľňuje napätie v pasci v oblasti brucha.

Uvažovali ste niekedy o jogu pre zápcha problém? Čím viac budete starať, tým viac budete mať zápchu. Týchto niekoľko ásany sú veľmi ľahké robiť, a bude trvať len asi 15 minút Vášho dňa. Najlepšie na tom je, že dostanete takmer okamžitú úľavu. Zdravšie tráviaci systém požaduje šťastnejší vy! Kým joga vyčistí a reguluje vnútornej časti systému, uistite sa, že pridať dostatočné množstvo vody, vláknité potraviny, ovocie, zeleninu a zelenej listovej zeleniny vo vašej strave. Budete úplne zabudnúť na to, čo zápcha pocit!

Jessica Gunawan is a yoga teacher and writer. Her writing on yoga and holistic health has appeared in several websites. She began her yoga journey from the year 2008. Currently teaching yoga at Celebrity Fitness in Denpasar, Bali.