En 6 Yoga Relaxation için Poses

Home » Review » Fitness » En 6 Yoga Relaxation için Poses

En 6 Yoga Relaxation için Poses

Nasıl Uzun bir günün sonunda hissediyorsunuz? cehennem gibi bıktınız? O zaman ne yapacaksın? yatakta Falling ve uyku kolay bir çözümdür, ama sorunu çözmez. Ne gerek etkin bir şekilde tüm yorgunluğunu ortadan kaldırır rahatlama yoga olduğunu.

Çok çalışmış vücut tüm diğer vücut aktiviteleri beklemeye koyarak, yalnızca hayatta kalma durumuna girer çünkü Gevşeme gereklidir. Ve, zayıf ve huysuz duygu sonunda.

Bu olmadan önce rahatlamak ve iç fonksiyonları ile tutarlı olması için vücudunuzun almak gerekir.

Ve, 6 yoga rahatlama için pozlar aşağıdaki pratik daha bunu yapmak için başka hiçbir iyi bir yol yoktur. Onlar mükemmel ve bunları denemek gerekir.

Bunları aşağıda bulun.

Bundan önce, en rahatlama yoga rolünü tartışalım.

Gevşeme İçin Yoga

yoga Rahatlatıcı Eğer denge ve huzur bulmasına yardımcı olur. Yogik nefes ve pozlar Gün boyu içinde yaratılan gerginlik kilitlerinin vücudunuzu dökmeye.

Ama uyku ile karıştırmayın. Gevşeme yoga tembel aşağı ve soğutma yalan söylemiyor. Bu sürekli bir çaba sonrasında dinlenmeyi yapılandırılmış ve bilinçli bir formattır.

süreç sinirlerini canlandırıcı sonuçlanır ve birlikte vücudunuzdaki enerji dağınık getiriyor. Bu tamamen yer çekimi boyun eğmek zihninizi sakinleştirmek ve derin nefes yoluyla yaşam gücü almak için yardımcı olur.

Bu kadar basit ve doğru uyguladığı takdirde, çok kolayca yeniden enerji ve yenilenen enerji ile işe geri almanıza yardımcı olabilir.

Şimdi biraz rahatlatıcı yoga pozlar kontrol edelim.

Yoga Relaxation için Poses

1. Balasana (Çocuk poz)

Pose hakkında: Balasana veya Çocuk Pose bir bebeğin cenin pozisyonunu benzer. ‘Bala’ çocuğu anlamına gelen Sanskritçe bir kelimedir. Bu bir başlangıç seviyesi Vinyasa yoga asana olduğunu. Bu asana aç karnına uygulanmalıdır. En iyi sonuçlar için 1 ila 3 dakika boyunca poz tutun.

Faydaları Pose: Balasana sırt, omuzlar ve göğüs gerginliği serbest bırakır. Bu sizin kalça, uyluk ve ayak bilekleri uzanıyor hafifçe stres ve kaygıyı azaltır ve. Poz da zihninizi yatıştırır ve Solunumunuzu sabitlemektedir.

2. Viparita Karani (Bacaklar-up-Ayrıca-Duvar Pose)

Viparita Karani

Pose hakkında: Viparita Karani veya Bacaklar-up-Ayrıca Duvara Pose birçok sorunlara bir çözümdür. Bu bir başlangıç seviyesi Hatha yoga asana olduğunu. Viparita Karani hafif inversiyon ve aç karnına sabah uygulanan zaman iyi çalışır. 5 ila 10 dakika boyunca tutun.

Faydaları Pose: Viparita Karani kan akışını düzenler. Şişmiş ayak bileklerini rahatlatır ve yorgun bacaklar geri yükler. Aynı zamanda hafif sırt ağrıları ve uykusuzluk belirtileri hafifletir. Viparita Karani hafif depresyon muzdarip olanlar yardımcı olur.

3. Makarasana (timsah poz)

Pose hakkında: Makarasana veya Timsah Pose su üstünde onun kafası ile bir timsah andırır. Poz yorucu yoga oturumunu sonlandırmak için idealdir. Bu bir başlangıç seviyesi Hatha yoga asana olduğunu. Tercihen sabahları, aç karnına Makarasana uygulayın. 3-5 dakika tutun.

Faydaları Pose: Makarasana derinden omuzlarınızı rahatlatır ve geri. Bu sizin kalça kasları uzanan hipertansiyonu tedavi eder ve yorgunluğu giderir. Aynı zamanda vücuttaki tüm sıkı knot rahatlatır.

4. Supta Matsyendrasana (Balık poz yaslanırlar)

Supta Matsyendrasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Pose hakkında: Supta Matsyendrasana veya Yatan Fish poz büküm olduğunu Pose ve Matsyendra, Şiva bir müridi olarak adlandırılan bir yogi almıştır. Bu bir başlangıç seviyesi Hatha yoga asana olduğunu. Aç karnına ve temiz bağırsakları üzerinde asana pratik yapın. 30 ila 60 saniye boyunca tutun.

Faydaları Pose: Supta Matsyendrasana masaj sırt ve kalça. Bu sizin toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasında ve sindirim organlarının kan yeni akışını teşvik eder. Asana vücutta sertliğini azaltır.

5. Supta Baddha Konasana (Açı poz Bound)

Nasıl Supta Baddha Konasana Do Ve Faydaları Nelerdir için

Pose hakkında: Pose Supta Baddha Konasana veya Bound Açı bir yaslanma bunu çok kolaydır poz edilir. Bu bir başlangıç seviyesi Vinyasa yoga asana olduğunu. Aç karnına sabah veya akşam bunu uygulayın. 30 ila 60 saniye boyunca poz tutun.

Faydaları Pose: Supta Baddha Konasana kan basıncını düşürür ve kas gerginliği azalır. Bu panik atak ve yorgunluk rahatlama sağlar. Asana ayrıca koyunda baş ağrısı tutar.

6. Savasana (Ölü poz)

Savasana Yoga Yararları Ve Do It Nasıl

Pose hakkında: Savasana veya Ceset Pose klasik gevşeme poz olduğunu. Bu sırt üstü düz uyku ve ölü vücudu gibi hareketsiz kalmayı gerektirir. Savasana bir acemi seviyesi Ashtanga Yoga asana olduğunu. Günün bu asana her zaman pratik yapabilirsiniz. 5 ila 10 dakika boyunca onun içinde olun.

Faydaları Pose: Savasana tüm kaslarınızı rahatlatır. Kan dolaşımını teşvik eder ve nörolojik sorunlar sahip olanlar için faydalıdır. Asana size derin ve meditatif kalanını verir.

Biz de bu pozlar pratiğinde sırasında akılda tutulması gereken bazı tedbirleri dikkate araya. aşağıda göz atın.

Gevşeme Fiyakalı için uyarılar

Eğer kronik bir bel ağrısı, sırt yaralanması muzdarip ya da dejeneratif bir disk hastalığı var ise, özenle ve bir eğitmenin gözetiminde bu asanalardan pratik.

Eğer herhangi bir firma tutam veya ağrınız olursa uygulama sırasında, yavaşça poz çıkıp dinlenme.

gevşeme Yoga Bazı sık sorulan sorular aşağıda belirtilmiştir. Bir göz at.

Okuyucuların Soruları İçin Uzman Cevapları

Zor poz boyun eğmek ve içinde dinlenmek için bulabilirsiniz. Bunu nasıl üstesinden gelirsiniz?

odaklama Düzenli uygulama ve tamamen pozlarda dinlenme imkanı sunar. orada alırsınız, Zaman tanıyın ve sabırlı olun.

Ne sıklıkla gevşeme pozlar İnanç?

Günün sonunda her gün ya bir kez pozlar Pratik veya yorucu bir aktivite sonrası yorgun ve ihtiyacınız olduğunda dinlenmek ve gençleşmek için.

Vücudun gevşiyor halindeyken her zaman ve aslında oturup sakin asla bir hızlı tempolu yaşam tarzı, bir görev olabilir. Yani vücudunuzun üzerinde geçiş ücreti alır ve büyük, kötü bir hastalığa neden olur. Bunu önlemek için ve dengeli olması, rahatlama için yoga yukarıda belirtilen pozlar denemek ve sağlıklı olmak.