Hamilelik İçin 7 Baba Ramdev Yoga asana

Home » Review » Health » Hamilelik İçin 7 Baba Ramdev Yoga asana

Hamilelik İçin 7 Baba Ramdev Yoga asana

Gebelik güzel bir süreçtir. Ve, kesinlikle ezici. Vücudunuzdaki başka bir hayat taşıyan düşünün! Bu duygusal ve zihinsel, fiziksel sizi etkileyecek. hormonal değişiklikler sonu sizi sarhoş etmek olacaktır. işlemi kolaylaştırmak ve sorunsuz hale getirmek için, hamilelik için Baba Ramdev Yoga aşağıdaki 7 asanalardan deneyin.

Bundan önce, gebeliği sırasında yoga olumlu etkilerini öğrenelim.

Yoga – Hamilelikte Boon

Hamilelik dramatik vücudunuzu değiştirir ve aynı zamanda doğum ve erken çocuk bakımı için hazırlar. Bu anne ve çocuk sağlığını belirleyen çok önemli bir aşamasıdır. Azami özen ve önemi anne’ refahı ve alışkanlıkları verilmelidir. Yoga çalışmalarını ve pranayamas bazıları cesedi kolaylaştırmak ve pürüzsüz bir teslimat için gerekli yastıklamalı bunu sağlamak.

Onlar vücudunuzun esnek hale ve doğum sırasında kullanışlı Pelvis bölgeyi, kapıyı açın. hormonal değişiklikler onu duygusal stres ve depresyon ile çılgına gitmek yapma, anne sinirli yapabilir. Yoga onu yavaşlatır ve makul koşulu ile onun anlaşma yardımcı olmak, onu sinirleri yatıştırır. Yoga kürler sabah bulantısı, kramp, kabızlık ve şişmiş ayak bilekleri gibi gebelik sırasında meydana sorunları. Kısacası, hayatın hamilelik sırasında daha kolay ve içinizde yaşam için daha iyi hale getirir.

Önünüzde onunla gitmek önce Ama, sertifikalı yoga öğretmeni altında doktorunuzun tavsiye ve tren emin olun. Ayrıca, gebelik, her aşamada farklı çözümler talep edecek, ve asanas uygun şekilde adapte edilmesi gerekir. En önemlisi, vücudunuzun dinlemek ve buna göre yapın. Hamileliğin ileri aşamalarında, karın stres ve gebeliğin 14. haftaya Çalışma sırasında son derece dikkatli olun asanalardan önlemek unutmayın.

Eğer itibaren ikinci üç aylık dönemin gelen deneyebileceğiniz bazı asanas takiben bulunmaktadır.

Hamilelik İçin Baba Ramdev Yoga – 7 En Asana’lar

Baba Ramdev, Hindistan’dan popüler bir yoga gurusu, yoga kavramını popüler ve engin yoga kampları ve televizyon programları aracılığıyla yayar. O uluslararası sahnede yoga mesajı furthered ve onun özel tasarlanmış Yoga çalışmalarını yoluyla insanların sağlığını iyileştirmek yönünde çalıştı. Hamile kadınlar için özel olarak geliyordu bunlardan birkaçı aşağıda belirtilmiştir. bakın.

1. Tadasana (Dağ duruşu)

Tadasana veya Dağ diğer asanas kabul edildiği tüm asanalardan baz kabul edilir Pose. Bu aç karnına gün ve mutlaka boyunca her zaman yapılabilir. Eğer önceki veya diğer asanas ile takip Ama eğer, mide boş olduğundan emin olun. Tadasana bir temel seviye Hatha yoga asana olduğunu. 10 ila 20 saniye boyunca tutun.

Hamilelikte Tadasana Faydaları

Tadasana artar gebelik stres sonucu ters gidebilir ve konsantrasyon, odaklanma. Bu sizin duruş geliştirir ve dokuz ay boyunca güçlü ve uygun tutarak, uyluk, bacak ve ayak bileklerini güçlendirir. Bu sizin karın firmalar ve sakin ve kendi halinde tutmak yardımcı solunum sabitlemektedir. İçinde bir bebek ile sık olabilir vücutta ağrılar ve ağrıları hafifletir. poz kan dolaşımını artırır ve sağlıklı ve gençleşmiş önünde bulundurarak omurga esnek hale getirir.

2. Sukhasana (Kolay Pose)

adı en rahat Yoga çalışmalarını biridir anlaşılacağı gibi Sukhasana veya Kolay, Pose. Yeni başlayanlar için idealdir ve olanlar sakin ol. Doğu kültürlerde, olağan oturma pozisyonudur. Sukhasana de bir meditasyon poz çünkü sabah onu uygulamaya zaman iyi çalışır. Mideniz mutlaka bu poz uygulamaya boş olması gerekmez. Sukhasana bir acemi seviyesi Vinyasa yoga asana olduğunu. sürece olabildiğince onun içinde otur.

Hamilelikte Sukhasana Faydaları

Sukhasana size geri çok ihtiyaç duyulan esneme sağlayarak omurganızı, uzanıyor. Bu göğsünü genişletir ve hamile iken akıllı ve kendinden emin tutarak, zihninizi yatıştırır. Bu, kalçalarını açıyor yorgunluğu azaltır ve ruh halinizi uplifts. poz size enerji verir ve verimli olmasını senin niyetine artırır. Bu sindirim geliştirir ve Hale ve sağlıklı iç çocuğunuzu tutarak Solunumunuzu betters. Bu kadar gebelik durumunda ihtiyaç duyulan huzur devlet içinde tutar.

3. Baddha Konasana (kelebek) poz

Baddha Konasana veya Kelebek kanatlarını çırparak bir kelebek gibi görünüyor Pose. Aynı zamanda iş yerinde bir ayakkabıcı duruşu benzer. tercihen sabahları, aç karnına ve temiz bağırsakları üzerinde Baddha Konasana uygulayın. Akşamları, son bir yemek ve pratik arasındaki 4 ila 6 saatlik bir boşluk olmadığından emin olun. Baddha Konasana bir acemi düzey yoga asana olduğunu. bir ila beş dakika uzakta Flap.

Hamilelikte Baddha Konasana Faydaları

Baddha Konasana güçlendirir ve doğum sırasında kullanışlı olacaktır iç uyluk, kasık ve diz, uzanıyor. Bu sizin karın dağınıklığı serbest tutarak sindirim sorunları, dışarı kolaylaştırır. Bu Yumurtalıklar ve prostat bezinin sağlığını geliştirir. poz kalbini uyarır ve değişimle baş yardımcı, hafif depresyon tedavi eder. Yüksek tansiyon üzerinde çalışır ve sizi rahatlatır senin alt sırt, açılır.

4. Dandasana (Çubuk poz)

Dandasana veya Çubuk görünüyor nispeten kolay Pose ama oldukça yorucudur. Bu daha talepkar asanas için vücudu hazırlar. Aç karnına ve temiz bağırsakları sabah onu uygulayın. Sabah zaman alamazsanız, son yemekten 4 ila 6 saatlik bir aradan sonra akşamları bunu. Dandasana bir acemi seviyesi Vinyasa yoga asana olduğunu. 20 ila 30 saniye boyunca poz tutun.

Hamilelikte Dandasana Faydaları

Dandasana sırt kasları güçlendirir ve fiziksel çevik hale göğüs gerer. Bu üreme organlarında komplikasyonları azaltır ve iyi işleyen tutar. Bu sizin beyin hücreleri yatıştırır ve barış tutar. poz Eğer hamilelik sırasında daha yatkındır sırt ve kalça yaralanmaları karşı vücudunuzu korur.

5. Janu Sirsasana (Diz için Kafa poz)

Janu Sirsasana veya Knee için Kafa başın dik dizinizi dokunmak gerektirir Pose. Bu sizin beden, iyi streç verir. Eğer taze ve enerji dolu olduğunda sabah ta uygulayın. Emin mideniz temiz boş ve bağırsakları olduğundan emin olun. Eğer, akşam onu ​​uygulamaya son unundan 4 ila 6 saat sonra yap. Janu Sirsasana bir acemi seviyesi Ashtanga Yoga asana olduğunu. 30 ila 60 saniye boyunca tutun.

Hamilelikte Janu Sirsasana Faydaları

Janu Sirsasana doğum kolaylaştırmak için onların esnekliğini artırarak, hamstrings ve Kasiklari uzanır. Onları artmış bedensel gereksinimleri ile başa çıkmak için daha iyi işlev yardımcı, karaciğer ve böbrekleri uyarır. Hamilelik sırasında ortak bir oluşum, uykusuzluk çeken hamile bayanlar için iyidir. Janu Sirsasana kasılmaları için hazırlarken, Karın kaslarınızı güçlendirir.

6. Marjariasana (Kat poz)

Marjariasana veya Kedi Pose uzanan bir kediye benzer. Dolayısıyla, poz ondan sonra adlandırılmıştır. kedi streç akıllıca Yoga çalışmalarını adapte edilmiştir. Kedi ailesi bize bu asana uygulamaya daha neden verir hayvanlar aleminin en esnek olarak kabul edilir. aç karnına sabah veya akşam poz pratik yapın. Bu temel bir düzey Ashtanga Yoga asana olduğunu. 10 saniye tutun.

Hamilelikte Marjariasana Faydaları

 Kedi Pose hamilelik sırasında fazladan ağırlığı vücut anlaşma yardımcı bileklerini ve omuzları güçlendirir. Bu spondilit muzdarip olanlar için iyi ve hamile kadınlar için kolayca yatkındır diski, kaydı. Marjariasana desteklenmesi ve arka güçlendirerek bunu düzeltir.

7. shavasana (Ölü poz)

Shavasana veya Ceset Ölü bir bedenin durgunluk benzer poz. Genellikle bir yoga seansı sonunda veya yorucu bir yoga asana sonra yapılır. tamamen hareketsiz ve rahat kalmanızı gerektiriyorsa olarak oldukça zor olabilir. Eğer poz sırasında sakın uyuma emin olun. Shavasana bir temel seviye Ashtanga Yoga asana olduğunu. 10 ila 12 dakika süreyle poz dinlenin.

Hamilelikte shavasana Faydaları

Shavasana ondan tüm vücudu yarar yardımcı varlığınıza daha iyi egzersiz lavabo yardımcı olur. Size stres ve anksiyete kolayca bu aşamada tetiklenir kadar hamilelik sırasında gerekli olan dinlenme derin ve meditasyon hali verir. poz onarımları içinde yaşamını sürdürmek için vücuda hazırlamakla, dokuları ve hücreleri hasar verdi.

Okuyucular Sorular için Uzmanların Cevapları

ne zaman hamile İlk kez yoga deneyebilir miyim?

Evet, yoga nazik ve güvenli ve gebelik sırasında ilk kez başlatmak için mükemmel yolunda.

Ne zaman doğum öncesi yoga başlamalıyım?

Sizin vücut değişiklikleri bir sürü geçer, itibaren ilk üç aylık dönemde olduğu gibi ikinci trimesterde başlamak önerilir ve enerji en iyi şekilde değil.

Ben hamilelik yoga pratik için ne giyilir?

Pratiğinizi tıkamayın gevşek ve rahat kıyafetler giyin

Yani bu her hamile kadınlar için Baba Ramdev yoga hakkındadır. Bir kenara bırakırsak genel sağlık iyileştirilmesi ve sağlıklı kilo yardımcı gelen yoga gestasyonel diyabet ve sezaryen doğum korur. Ve uygulama başladıktan sonra göreceksiniz ki, çok daha fazla. Sağlığınız ve çocuğun için yap.