Jakie są różne typy bloków joga i jakie są ich zalety?

Home » Review » Yoga Basic » Jakie są różne typy bloków joga i jakie są ich zalety?

Jakie są różne typy bloków joga i jakie są ich zalety?

bloki jogi są niesamowite! Czy mogę powiedzieć niesamowite ?! Tak, absolutnie! Te średnie prostokątne bloki osłodę życia w przeciwieństwie do innych bloków w życiu.

Jesteśmy przyzwyczajeni do życia w szybkim tempie i ciągłych zmian i uprawiania jogi każdy dzień może być trudne zadanie. Więc, co można zrobić, aby to zabawa? Pep ty go z bloków jogi. Prosty!

Ale, jak to zrobić i gdzie je kupić? Jeśli takie pytania dręczące cię, to nie martw się, będziemy Cię przez to wszystko. Wystarczy sprawdzić poniżej.

Czym jest joga bloku?

bloki jogi są urządzenia wspomagające. Jeśli nie są w stanie na tyle rozciągnąć lub trochę pomyśleć Push będzie można rozciągać bardziej, następnie bloki jogi są najlepszym.

Joga są murowane bloki w kształcie instrumentów, które poprawiają swoje ustawienie podczas uprawiania jogi. To nie jest tylko dla początkujących. Nawet profesjonalni trenerzy jogi z nich korzystać.

Dla początkujących, bloki jogi zrobić asany łatwiej założyć i utrzymać. A dla bardziej doświadczonych praktyków, pomagają lepiej pozy pomagając rozciągnąć więcej, jednocześnie chroniąc je przed naciągów i urazów.

bloki jogi wesprzeć i ustabilizować swoje ciało podczas ćwiczeń jogi i jak wymagający fizycznie joga stwarza trochę tad łatwiejsze.

Pierwotnie pomyślany i spopularyzowana przez legendarnego guru jogi, BKS Iyengar, bloki jogi są narzędzia, które pomogą Ci wyrazić swoje pozy głębsze i lepsze dopasowanie.

 
 
 
 
 

Są darem i wyborze odpowiedniego z nich ma zasadnicze znaczenie dla wielkich sesjach jogi. Dowiedz się, jak to zrobić poniżej.

Jak wybrać idealny Yoga blok?

Kiedy wybrać blok jogi, trzeba pamiętać, wielkość, materiał, koszty i liczbę. Idealnym rozmiar bloku yogi 9 x 4,5 x 3 cale. Ale, znajdziesz większe i mniejsze rozmiary na rynku.

Wybierz mniejszy rozmiar jeden jeśli posiadają małym ręce i stosunkowo elastyczny. A jeśli masz duże dłonie z mniejszą elastycznością, a następnie większe bloki będą pracować dla Ciebie najlepszy.

Początkowo drewno wykorzystywane do wytwarzania bloków jogi, ale teraz można je znaleźć w pianki i korka zbyt. Nauczmy się więcej na temat materiałów stosowanych do wytwarzania bloków jogi poniżej.

Rodzaje bloków Jogi

Bloki jogi

Piankowe jogi bloki są lekkie i można wziąć w coraz większą presją, nie jest uszkodzona lub zdeformowana w jakikolwiek sposób. Bloki joga działa najlepiej dla początkujących szukających wsparcia zrobić asan jogi.

Są one dostępne w jasnych kolorach neonowych na rynku i zarabiać na atrakcyjnym narzędziem. Bloki joga są doskonałe dla stojących i siedzących postawy i są wygodne w użyciu.

Bloki Cork jogi

Jeśli czujesz, bloki pianki jogi nie zapewniają wystarczająco dużo przyczepności; wówczas lepszym rozwiązaniem byłoby, aby przejść do bloków korek jogi. Ich cena i elastyczność spadnie pomiędzy pianką i tymi korkowych.

Elastyczność jogi bloków korkowych jest przyzwoita, a oni są odrobinę cięższy niż bloki. Bloki Cork jogi są dostępne w subtelnych kolorach na rynku i są estetycznie bardziej miłe dla oka.

Bloki Cork jogi mają doskonałe wykończenie i są przyjazne dla środowiska. Ich obecność w swoim pokoju treningu sprawia, że ​​efekt kojący.

Drewno Bloki jogi

Drewniane bloki jogi są oryginalne i tradycyjne joga bloki przed bloki i korka jogi przyszedł na miejsce. Są drogie, więc wybierać je z rozwagą.

Drewniane bloki jogi są grube i nie za miękka, który może być problem więc sprawdzić przed pick drewniany blok jogi. Bloki bambus jogi, w szczególności, są ciężkie i niosąc je wokół można dostać trudne.

Teraz, że wiesz wszystko o różnych rodzajów jogi i bloków, które można by dopasować najlepsze zobaczmy jak można włączyć je w jogi.

Jak używać bloków jogi?

Weźmy trzy powszechnie praktykowane jogi i sprawdzić, jak można użyć bloków jogi przyjąć pozę wygodnie lub poprawić je.

1. Paschimottanasana (siedzących przodu test)

O Pose- Paschimottanasana lub siedzącej Forward Bend jest pozornie prosty posiedzenie Asana zapewniając wystarczającą rozciągliwość. Jest to poziom początkujący Hatha joga asany. Ćwiczyć rano na czczo i przytrzymaj stanowią co najmniej 30 do 60 sekund.

Jak wdrożyć Joga blokowych Paschimottanasana wymaga dobrej elastyczności i jako początkujący, musisz pomocy bloku jogi, aby go praktykować.

Umieścić blok jogi na ziemi i siedzieć na tyłku na skraju niego. W rezultacie, miednicy plandeki do przodu dzięki czemu łatwiej można zginać do przodu. Rozszerz swoje ręce w kierunku stóp.

2. Sethu Bandhasana (Most Pose)

O Pose- Sethu Bandhasana lub stwarzają Bridge jest asana, który wygląda jak most, kiedy zakładano. Jest to poziom początkujący Vinyasa jogi Asana. Ćwiczyć rano lub wieczorem na pusty żołądek i przytrzymaj go przez 30 do 60 sekund.

Jak wdrożyć Yoga blokowych dla lepszego uchwytu w Sethu Bandhasana umieścić blok jogi między niższymi ud.

Blok jogi sprawia, że ​​wewnętrzne ud spotykają wyrównując kolana i umożliwienie miednica podnieść wyżej.

3. Baddha Konasana (Butterfly Pose)

O Pose- Baddha Konasana lub Butterfly stanowić przypomina ruch skrzydeł motyla. Wygląda też na to stanowiskiem szewca siadając do pracy. Stanowią jest poziom początkujący Vinyasa jogi Asana. Ćwiczyć na czczo i przytrzymaj go przez 1 do 5 minut.

Jak wdrożyć Joga blokowych Korzystanie bloki jogi w Baddha Konasana łatwiej dla osób z ciasnych pachwinach ćwiczyć asany dokładniej.

Wszystko co musisz zrobić, to wziąć dwa bloki i umieścić po jednej pod kolana. To zmniejsza ciężar nóg na wewnętrznych ud pomaga ćwiczyć asany bez podkreślając ud dużo.

A teraz odpowiedzieć na kilka pytań na temat typowych bloków jogi.

Odpowiedzi eksperta Dla czytelników pytania

Jak wybrać odpowiedni blok jogi?

Przy wyborze blok jogi, należy pamiętać o wielkości twoich rękach, ciężar bloku joga i swoją elastyczność i stabilność. Zapoznaj się z radą swojego nauczyciela jogi, aby dowiedzieć się najlepsze bloki jogi.

Jak często mogę korzystać bloki jogi podczas treningu?

Można użyć bloków jogi każdego dnia, jeśli masz na to ochotę.

Praktykowanie jogi jest pięknym przeżyciem. Jest bogatsza swoją osobowość i życie jak nikt inny. Tak więc, należy wziąć pod uwagę wszystko, aby poprawić swoje sesje jogi, a jeden interesujący sposób można zrobić, to skorzystać z różnego rodzaju bloki jogi i rock sesje jogi.