Nasıl Makarasana Do Ve Faydaları Nelerdir için mi?

Home » Review » Yoga Basic » Nasıl Makarasana Do Ve Faydaları Nelerdir için mi?

Nasıl Makarasana Do Ve Faydaları Nelerdir için mi?

Poz Makarasana veya Timsah bir yoga asana olduğunu. Sanskritçe: मकरासन ; Makar – Timsah, Asana – Poz. Telaffuz: MAH-Kuhr-AWS-ah-nah.

Poz Makarasana veya Timsah rahatlatıcı yoga asana olduğunu. Bu sırt ve omuz problemleri için idealdir. Poz bir timsah, suda kalan alarak yüzey su seviyesinin altında kalan yüz ve boyun tutulması benzer. Makarasana amacı diğer yoga asanalardan pratik yol açtığı gerginlik serbest bırakmak için olduğunu ve bu nedenle, bir yoga seansı sona erdirmek için en iyi yoldur.

Sen Makarasana Pratiği önce meli bilmek

Makarasana vücudu soğutmak ve ona gerekli dinlenme vermek bir yoga seansı sonunda uygulanmaktadır. Yani, aç karnına ve temiz bağırsakları sabah Makarasana erken uygulamaya en iyisidir. Sabah onu uygulamaya mümkün değildir durumda, son yemekten üç dört saat aradan sonra akşamları yapabilirsiniz. Yalnızca Makarasana pratik istiyorsanız, mideniz boş olması gerektiğini gerekli değildir.

Seviye: Başlangıç
Stil: Hatha Yoga
Süre: 2-5 dakika
Repetitions: Yok
güçlendirir: Omuzlar, Kollar, Ve Göğüs
gerer: Kollar, Bacaklar, Ve Kalçalar

Makarasana (Timsah Pose) Nasıl Yaparsınız

 1. Karnında katta uzanın.
 2. Ellerinizi katlayın ve parmaklarınızı yukarı bakacak şekilde yere dirsek ucunu tutun. ayrı dirseklerinizi omuz mesafe bırakın.
 3. Şimdi, omuz ve baş kaldırın. düz boyun tutun ve ileriye bakma.
 4. Biraz başınızı öne eğin ve avuç içinde çene yerleştirin.
 5. dışa bakacak ayak parmakları ile bacaklarını uzatın. Vücudunuzun yere dokunmadan hissedin.
 6. Normalde yavaşça nefes alın ve kaslarınızı gevşetin.
 7. Eğer tamamen rahat hissedene kadar birkaç dakika asana kalın.
 8. yavaşça, çene adresinin avuç kaldırmak omuzlarınızı getirmek ve baş aşağı ve yuvarlan, pozisyondan serbest bırakmak için.

Önlemler Alınacak

asana uygularken vücudunuzun rahat olduğundan emin olun. Ciddi bir arka yaralanma varsa, Makarasana kaçınmak en iyisidir. boyun yaralanmaları olanlar için, boyun için herhangi bir baskı veya destek önlemek ve nötr bekletin. Aksi takdirde, Asana sırasında destek olarak boynuna katlanmış battaniye yerleştirin.

Eğer ciddi yaralanmalara ve derin psikolojik sorunlar muzdarip iseniz, asana kaçınmak en iyisidir. Yalnızca doktorunuza danıştıktan sonra ve yoga öğretmeni gözetiminde bunu uygulayın.

Yeni Başlayanlar İçin İpuçları

Başlangıçta, poz kendinizi dengelemek için zor olabilir. Sen, dengesizlikten kaynaklanan biraz karışık olabilir. Bunu önlemek için, destek için ellerini kullanma ve asana tamamlamak için onları yetiştirmek. Uygulama ile, bakiyeniz artıracak ve doğru bir şekilde poz varsayabiliriz.

Makarasana bir yoga seansı sonunda kabul poz rahatlatıcı olduğu gibi, içinde uykuya dalmak çok kolaydır. Uyanık kendinizi tutun ve vücut dinlenmek edelim.

Makarasana İleri Varyasyonları

 • Sen Shalabhasana geçebilirsiniz veya Locust Makarasana bir varyasyonu olarak poz.
 • Tek yapmanız gereken tek şey, yüzünden avuçlarınızı çıkarmak bükmeden öne kollarınızı germek ve birbirine bakan avuç tutmak olduğunu. Kulakların kollarına paralel dek başını çevirin. Şimdi, 60 derecelik bir açıyla yerden bacaklarını kaldırıp poz tutun.
 • Başka bir varyasyon Timsah Pose derinlerine gitmektir. senin kalça doğru ayak tabanınızı getiren bacaklarınızı kaldırın ve dizleri bükün. Pelvik alan zemine dik olmalıdır. Ardından, kollarınızı gererek gövdenizi kaldırın.

Makarasana Faydaları

 • Makarasana omuz ve omurga için derin rahatlama sağlar
 • Astıma, diz ağrısı ve herhangi akciğer ilgili sorunları tedavi edebilir
 • Bu kür kayma disk, spondilit ve siyatik yardımcı olur
 • Asana kalça kasları uzanıyor
 • Tamamen vücudunuzu rahatlatır ve gençleşmiş tutar
 • Vücudu ve gerginlik zihni rahatlatır
 • Makarasana yüksek tansiyon, kalp hastalıkları ve ruhsal bozukluklar davranır
 • Bu bu alanlarda yorgunluk ve ağrıları rahatlatma, karın, göğüs ve boyun kasları uzanıyor
 • Asana koyunda sırt ağrısı tutar
 • Makarasana yavaş yavaş, verimli ve derin nefes yardımcı olur
 • Bu size uyarı tutar
 • Asana onu sakinleştirici ve anksiyete önlenmesi, içe zihninizi açar
 • Makarasana vücudunuzdaki tüm sıkı knot serbest bırakır ve esnek hale getirir

Hazırlık Poses

Bhujangasana
Gomukhasana
sethu Bandhasana

Takip Poses

Dhanurasana
Ustrasana
Salamba Sarvangasana

Her gün Makarasana Pratiği için beden ve zihin için mükemmeldir. Gün boyunca almak Tüm rut etkin ve tazelenmiş tutarak sisteminizden kapalı temizlenmiş olacaktır. Makarasana bir yoga seansı sona erdirmek için en iyi yoldur. Bu inanılmaz bir gösteri için büyük finali gibidir. Şimdi devam edin ve gevşeme pozlar çok önemlidir çünkü Makrasana antrenman rejiminin bir parçası haline getirme.