Rocket jóga – co to je a jaké jsou jeho výhody?

Home » Review » Yoga Basic » Rocket jóga – co to je a jaké jsou jeho výhody?

Rocket jóga - co to je a jaké jsou jeho výhody?

Co děláte, když uvízl v choulostivé situaci? Najít způsob, jak se z toho dostat, je to tak? Raketa Jóga je cesta ven pro ty, kteří si Ashtanga Yoga náročné.

A jak to udělat? Raketa Jóga je navržena tak, aby fyzicky náročnou Ashtanga Yoga jednodušší. To se porouchá tuhost klasické Ashtanga praxe, takže je pro vás jednodušší vykonávat to.

To vymaže vaše zátarasy, umožňuje hladký praxi a dělá mnohem mnohem více. Dozvědět vše o tom níže. No tak, podívejte se.

Co je Rocket jóga?

Raketa Jóga je modifikací tradičních Ashtanga jógy a byl sestaven osobou s názvem Larry Schultz, který studoval Ashtanga jógy pod odborným K. Pattabhi Koks devět let v Mysore.

Raketa Jóga je pokus Larry aby Ashtanga Yoga přístupnější západní praktiky. Bylo to v roce 1980 v San Francisku, že rozvinuté Rocket jóga. Jméno bylo dáno Bob Weir z ‚Grateful Dead‘ kapely, protože si myslel, že Rocket jóga byla rychlá a snadná.

To je. Raketa Jóga je rychlonohý a má dynamický proud. Jeho struktura je podobná tomu Ashtanga jógy, skládající se z Surya Namaskar, stojící představuje, sedících představuje, nitě, a ohyby.

V Rocket jógy, studenti mohou změnit a provést jejich výklad tradičního ásany. V případě, že uvíznou s póze, mohou buď přeskočit, nebo najít jednodušší způsoby, jak ji praktikovat namísto pevně držet se vzorem.

Proto Rocket jóga stane široce přístupné, což umožňuje i ty s fyzickými problémy, aby to zkusit. Je hladký průběh dechu a pohybu. Může to vypadat jako čistě fyzikálního procesu, ale pomáhá vyčistit mysl stejně.

Co dělá Rocket jóga stojí stranou je, že rozbije koncepci hierarchie. Můžete si vybrat a zvolit ásany a cvičit, aniž nutně následovat lineární formát.

Není divu, že má mnoho celebrit následovníků, jako je Madonna, Willem Dafoe, Sting a Christy
Turlington!

Raketa jógy je rozdělena do tří kategorií. Oni jsou:

Rocket I

Rocket I je podobný primární série Ashtanga jógy, který se zaměřuje na kyčle otvíráky, vpřed ohyby, a hlavní síla. To zahrnuje také Rocket zvláštní ramen zůstatky a inverze.

Rocket II

Raketa II je modifikací druhé série Ashtanga jógy. Skládá se z backbend technik a páteře zvraty sedících pózách mezilehlé řady Aštanga které doplňují Rocket dobře I.

Rocket III

Rocket III spojuje pózách Rocket I a II Rocket. To zahrnuje všechny zvraty, záhyby a zůstatky, které vám pomohou vybudovat pevnost a pružnost.

Nyní pojďme se dozvědět o několika zajímavých Rocket jógových pozicích.

Raketa Jóga

Arm zůstatky a inverze tvoří jádro Rocket jógy. Dokonce i stojky, headstands a předloktí stánky vám pomůže rakety dopředu.

Ale pokud se cvičí to stane se obtížné, můžete vždy najít způsob, jak usnadňují tím, že podporu zdi, žádat někoho na pomoc, nebo učení triky překonat svůj strach.

1. Astavakrasana (osm úhel Pose)

O póze: Astavakrasana nebo Eight Angle Pose je asana pojmenoval mudrce zvané Ashtavakra, který se narodil křivé v osmi místech kvůli prokletí. Jedná se o pokročilý stupeň asana. Cvičit ráno na lačný žaludek. Držet pózu po dobu 60 sekund.

Výhody: Astavakrasana posiluje své zápěstí, paže a ramena. To tóny vaše vnitřní strany stehen a břicha. To zlepšuje smysl pro rovnováhu a odstraňuje toxiny z těla.

2. Bakasana (jeřáb Pose)

Jak to udělat Crow Pose / Bakasana a jaké jsou jeho výhody

O póze: Bakasana nebo Pose Crane připomíná postoj jeřábu. Jedná se o střední úroveň asana. Cvičit ráno nebo večer na lačný žaludek a čistých střev. Držet pózu po dobu 30 až 60 sekund.

Výhody: Bakasana zvyšuje fyzickou i psychickou sílu. To zvyšuje flexibilitu těla a zlepšuje vytrvalostní schopnosti. To také táhne horní části zad také.

3. Vrischikasana (Scorpion Pose)

Jak to udělat Vrschikasana a jaké jsou jeho výhody

O póze: Vrischikasana nebo Scorpion Pose je ásany, které se podobá postoj štíra. Jedná se o pokročilý stupeň póza. Cvičit ráno na lačný žaludek a večer po odstupem 4 až 6 hodin od posledního jídla. Držte ji tak dlouho, jak vám vyhovuje v něm.

Výhody: Vrischikasana zpomaluje proces stárnutí a zlepšuje průtok krve do mozku a hypofýze. Póza také uvolní záda a posiluje své zbraně.

4. Mayurasana (Peacock Pose)

Jak to udělat Mayurasana a jaké jsou jeho výhody

O póze: Mayurasana nebo Peacock Pose je asana, která vypadá jako páv chodí s jeho peří dolů. Jedná se o střední úroveň asana. Cvičit ráno na lačný žaludek a čistých střev. Držet pózu po dobu 30 až 60 sekund.

Výhody: Mayurasana léčí zácpu a brání diabetes. Posiluje hlavy, plic a krku. Ásana detoxikuje tělo, uklidňuje mysl a zvyšuje své zaměření.

5. Salamba Sirsasana (stoj na hlavě)

O póze: Salamba Sirsasana nebo stoj na hlavě je úplný opak těle a je nazýván králem všech ásan. Jedná se o pokročilý póza. To je nejlepší praxi to ráno na lačný žaludek a čistých střev. Držet pózu za 1 až 5 minut.

Výhody: Salamba Sirsasana zmírňuje stres a mírné deprese. To stimuluje hypofýzu a epifýzy. Póza je strava pro astma, zánět vedlejších nosních dutin a nespavost.

Výhody Rocket jógy

  • Raketa Jóga stimuluje nervový systém.
  • Podporuje změnu a volnost při cvičení jógy.
  • To vám dává silnější, lehčí a pružnější.
  • Raketa Jóga zlepšuje rovnováhu, posiluje svaly a zvyšuje své vědomí.
  • Čistí tělo zevnitř.

Nyní se pojďme odpovědět na některé běžné dotazy týkající se Rocket jógy.

Znalecké odpovědi na čtenářské otázky

Je Rocket jóga lepší než Ashtanga Vinyasa jógy?

Oba jsou podobné. Raketa Jóga je prostě jednodušší a více uskutečnitelný verze Ashtanga Vinyasa jógy.

Proč ‚Rocket‘ znamená v Rocket jógy?

Raketa se vztahuje k rychlosti, s jakou se můžete naučit a praxe Rocket jóga.

Raketa Jóga je dobře strukturovaná metoda, která pomáhá postupovat ve své praxi. To je, v každém směru, který vám pomůže pokračovat v něm. Rocket jóga vás a sázkaře vám umožňuje, fyzicky i psychicky. Takže, co tě udržet pryč od něj? Seznamte se s praktikování ji.