Roket Yoga – Nedir Ve Faydaları Nelerdir?

Home » Review » Yoga Basic » Roket Yoga – Nedir Ve Faydaları Nelerdir?

Roket Yoga - Nedir Ve Faydaları Nelerdir?

zor bir durumda sıkışıp zaman ne yaparsınız? Bunu, ondan kurtulmak için bir yol olmadığını fark? Roket Yoga Aştanga Yoga zorlu bulanlar için dışarı yoludur.

Ve nasıl o yapar? Roket Yoga fiziksel güç gerektiren Aştanga Yoga kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Bu daha kolay bunu uygulamaya yönelik hale klasik Ashtanga uygulama sertliğini ayırır.

Bu sizin barikatlar temizler pürüzsüz uygulama sağlar ve çok daha fazlasını yapar. Aşağıda bununla ilgili tüm bilgi. Devam et, bir göz.

Roket Yoga Nedir?

Roket Yoga geleneksel Ashtanga Yoga bir değişiklik olup Mysore dokuz yıldır uzman K. Pattabhi Jois’le altında Ashtanga Yoga eğitimi Larry Schultz olarak tanıtan şahıs tarafından konulmuştur.

Roket Yoga batı uygulayıcılara Aştanga Yoga daha erişilebilir hale getirmek Larry bir girişimdir. Onun Roket Yoga geliştirdi San Francisco 1980’lerde oldu. o Roket Yoga hızlı ve kolay olduğunu düşündüm çünkü adı ‘Minnettar Dead’ bandın Bob Weir tarafından verildi.

Bu. Roket Yoga hızlı tempolu ve dinamik bir akış vardır. Onun yapısı, Ashtanga Yoga’nın benzerdir pozlar, oturmuş pozlar, katlanmış ve virajlı ayakta Surya Namaskar oluşan.

Roket Yoga, öğrenciler değiştirebilir ve geleneksel asananın kendi yorumunu yapabilir. onlar poz ile takılıyorum, bunu atlamak veya desen yapışmasını daha kolay uygulamaya yollar yerine katı bulabilirsiniz ya.

Bu nedenle, Roket Yoga bile denemek için fiziksel sorunları olanlar sağlayarak yaygın erişilebilir hale gelir. Bu hareket ve nefes pürüzsüz bir süreçtir. Bu tamamen fiziksel süreç gibi görünebilir, ancak aynı zamanda zihninizi temizleyin yardımcı olur.

Ne Roket Yoga ayrı kılan o hiyerarşi kavramını kırar olmasıdır. Sen almak ve asanalardan seçip mutlaka doğrusal biçim takip etmeden bunları pratik yapabilirsiniz.

Şaşılacak Madonna, Willem Dafoe, Sting, ve Christy gibi birçok ünlü izleyeni var
Turlington!

Roket Yoga üç kategoriye ayrılmıştır. Onlar:

Roket ben

Roket kalça açıcılar, ileri virajlı ve çekirdek gücü odaklanır Ashtanga Yoga’nın primer dizi benzer. Ayrıca Roket özel kol dengeleri ve çevrimleri.

Roket II

Roket II Ashtanga Yoga’nın ikinci seri bir modifikasyonudur. Bu İyi Roket tamamlayacak köprü teknikleri ve Ashtanga ara serisi oturan pozlar omurga katlanmış oluşur.

Roket III

Roket III Roket I ve Rocket II pozlar araya getirir. Size güç ve esneklik inşa yardımcı olmak için tüm katlanmış, kıvrımlar ve dengeleri içermektedir.

Şimdi, birkaç heyecanlı Roket Yoga pozlar hakkında bilgi edinelim.

Roket Yoga Poses

Kol dengeler ve çevrimleri Roket Yoga temelini oluşturur. Hatta Handstands, headstands ve önkol standları size önündeki roket yardımcı olur.

Bu pratik zorlaşır Ama eğer her zaman bir duvar desteğini alarak yardım edecek birine soran veya korkuyu aşmak için hileler öğrenerek kolaylaştırmak için bir yol bulabilirsiniz.

1. Astavakrasana (Sekiz açı duruşu)

Pose hakkında: Astavakrasana veya Sekiz Açı Pose nedeniyle bir lanet sekiz yerlerde çarpık doğdu Ashtavakra adında bir adaçayı, adını Asana olduğunu. Bir ileri düzeyde asana olduğunu. Aç karnına sabah ta uygulayın. 60 saniye boyunca poz tutun.

Faydaları: Astavakrasana bileklerinizi, kollarınızı ve omuzlarınızı güçlendiriyor. Bu sizin iç uyluk ve karın sokar. Bu bir denge anlayışınızı geliştirir ve vücuttan toksinleri ortadan kaldırır.

2. Bakasana (Vinç) poz

Crow Pose / Bakasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Pose hakkında: Bakasana veya Vinç duruşu bir vincin duruşunu andırır. Bu orta düzeyde Asana olup. Aç karnına ve temiz bağırsakları sabah veya akşam bunu uygulayın. 30 ila 60 saniye boyunca poz tutun.

Faydaları: Bakasana fiziksel ve zihinsel gücünü artırır. Vücudun esnekliğini artırır ve dayanıklılık kapasitesini artırır. Ayrıca sırt sıra üst uzanır.

3. Vrischikasana (Akrep poz)

Vrschikasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Pose hakkında: Vrischikasana veya Scorpion Pose bir akrebin duruşunu benzeyen bir asana olduğunu. Bir ileri düzeyde poz olduğunu. Son unundan 4 ila 6 saatlik bir aradan sonra aç karnına veya akşam sabah onu uygulayın. Sürece onun içinde rahat olarak tutun.

Yararları: Vrischikasana yaşlanma sürecini yavaşlatır ve beyin ve hipofiz bezine kan akışını arttırır. Poz da sırt gevşetir ve kollarınızı güçlendirir.

4. Mayurasana (Peacock poz)

Mayurasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Pose hakkında: Mayurasana veya Peacock Pose bir tavus aşağı onun tüylü dolaşıyor gibi görünen bir asana olduğunu. Bu orta düzeyde Asana olup. Aç karnına ve temiz bağırsakları sabah onu uygulayın. 30 ila 60 saniye boyunca poz tutun.

Yararları: Mayurasana kabızlık tedavi eder ve diyabeti önler. Bu sizin kafa, akciğerler ve boyun güçlendirir. Asana, vücudunuzu toksinlerden arındırır zihninizi yatıştırır ve odak artırır.

5. Salamba Sirsasana (Headstand)

Pose hakkında: Salamba Sirsasana veya Headstand vücudun komple inversiyon ve tüm asanas kralı olarak adlandırılır. Tıpkı gelişmiş poz olduğunu. Aç karna ve temiz bağırsakları sabah onu uygulamaya en iyisidir. 1 ila 5 dakika boyunca poz tutun.

Yararları: Salamba Sirsasana stres ve hafif depresyon rahatlatır. Bu sizin hipofiz ve epifiz bezleri uyarır. Poz astım, sinüzit ve uykusuzluğa tedavi edici.

Roket Yoga Faydaları

  • Roket Yoga sinir sistemini uyarır.
  • Bu yoga uygulamada değişim ve özgürlük teşvik etmektedir.
  • Size, daha güçlü daha hafif ve daha esnek hale getirir.
  • Roket Yoga kaslarınızı güçlendirir, dengeyi geliştirir ve bilincini artırır.
  • Bu içinden vücudunuzu temizler.

Şimdi, Roket Yoga üzerinde bazı ortak sorularına yanıt verelim.

Okuyucuların Soruları İçin Uzman Cevapları

Roket Yoga Aştanga Vinyasa Yoga daha mı iyi?

Hem benzerdir. Roket Yoga basitçe Aştanga Vinyasa Yoga’nın daha kolay ve yapılabilir bir versiyonudur.

Neden ‘Roket’ Roket Yoga’daki anlama geliyor?

Roket öğrenmek ve pratik Roket Yoga hangi ile hızlı hız anlamına gelir.

Roket Yoga Eğer uygulamada ilerleme yardımcı olan bir iyi yapılandırılmış bir tekniktir. Her şekilde, içine devam yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Roket Yoga fiziksel ve zihinsel, sen ve betters size güç kazandırır. Peki, ondan ne tutuyor? uygulayayım alın.