Shakti Yoga – co to jest i jakie są jego zalety?

Home » Review » Fitness » Shakti Yoga – co to jest i jakie są jego zalety?

Shakti Yoga - co to jest i jakie są jego zalety?

Czy czujesz się zestresowany czasami? Chcesz dowiedzieć się ostateczny spokój wraz ze sprawności fizycznej? Oto inteligentne rozwiązanie dla wszystkich Twoich potrzeb. Dowiedz się wyjątkowy i najlepszy w klasie stylów jogi z YogaOrama i wybrać idealny fitness system dla Ciebie.

Jeśli pragniesz dowiedzieć się, najlepszy styl jogi, które pomogą Ci zdobyć spokoju psychicznego, jak również pomóc utrzymać się dobrze i są zdrowe, a następnie Shakti joga może być najlepszy wybór dla Ciebie. Również nazywany Yoga Shakti, zostało to słusznie określane jako kobiecy sposób uprawiania jogi, ponieważ skupia się bardziej na ruch dolnej brzucha i bioder.

Słowo „Shakti” został pochodzi od terminu sanskryckiego który oznacza „energię twórczą”. Shakti joga jest podzielony na mocy Vinyasa jogi i Shakti Vinyasa jogi. Istnieją różne asany, które ludzie mogą ćwiczyć w domu wraz z pranajamy i medytacji.

Shakti joga jest jedną z takich form jogi, które mogą być łatwo praktykowane w domu. Wystarczy trochę czasu i wysiłku, aby uprawiać ten wyjątkowy rodzaj jogi. Istnieją pewne asany / pozy, które są uważane za część tego Shiva Shakti jogi. Niektóre z tych asan są włączone w Surjanamaskar.

Sun Salutations lub Surjanamaskar jest wliczone w Shakti jogi. Asana kładzie nacisk na płynny ruch i między różnymi pozycjach. Surjanamaskar widoczny jest również z duchowego punktu widzenia. Przedstawia wielbienie Pana Surya Według tradycji hindi.

Shakti jogi

Istnieje 12 kroków / stawia sobą powiązane które razem tworzą Powitania Słońca. Aby dowiedzieć się Powitania Słońca w prosty sposób śledzić krok po kroku instrukcje podane poniżej i zacząć: –

Pose 1:  Stań prosto. Przynieś swoje ręce w pozycji modlitwy / Anjali mudra. Wydychać.

Pose 2:  Wdech i podnieść ręce w kierunku do góry, trzymając dłonie. Zgiąć górną część ciała do tyłu.

Pose 3 : Wydech, pochylać się ku przodowi dotknąć stopy palcami. (Odgięcia od pasa)

Pose 4:  Wdech i krok prawą nogę do tyłu; garbić i podnieś swoją brodę.

Pose 5:  Teraz wydech i krok do tyłu lewą nogę. Obie nogi powinny być w stanie desek. Rozciągnąć je. Oto Twoja masa ciała jest całkowicie zrównoważony na dłoniach i stopach.

Pose 6:   Obniż kolana, klatkę piersiową i czołem i dotknąć ziemi.

Pose 7:  Wdech, rozciągają się do przodu i do tyłu zagięcie. Trzymaj ramiona proste. Ta pozycja jest znana również jako Sarpasana, Bhujangasana lub położenie węża.

Pose 8:  Wydech, zwijają swoje palce i unieś biodra.

Pose 9:  Wdech i krok prawą nogę do przodu z górnej części stopy rozciągniętego na podłodze. Ponownie podnieś swoją głowę i spojrzeć prosto.

Pose 10:  dół Bend dotknąć stopy palcami.

Pose 11:  Wdech, rozciągnąć ramiona z tyłu nad głową.

Pose 12:  Wydech i delikatnie wrócić do pierwszej pozycji.

Jest to bardzo dobre ćwiczenie na rozpoczęcie dnia rano. Utrzymuje cię zdrowe, dopasowanie i odmłodzony przez cały dzień. Dodatkowo, to daje korzyści duchowe, jak również.

Wraz z Surjanamaskar, ćwiczenia oddechowe lub Pranajama jest również w Shakti jogi. Aby nauczyć się podstaw pranajamy, wykonaj instrukcje wymienione poniżej i zacząć: –

1. Shvasana Marga Shuddi:

Podczas uprawiania tego typu pranajamy, trzeba najpierw oddychać całkowicie. Następnie zamknąć lewe nozdrze i zwolnić oddech powoli z prawej. Trzeba to zrobić w kilku uderzeń. Można zacząć to o 5 uderzeń na początku i zabrać je do 54. Powtórz ten sam proces, po prawej stronie, jak również.

2. Anulom Vilom:

Ten jest również znany jako alternatywnej oddychania przez nos. Zamknij prawą dziurkę i wdychać z lewego nozdrza. Wtedy natychmiast zamknąć lewe nozdrze i wydech z prawego nozdrza. W ten sposób starają oddychając powoli i głęboko zmieniając nozdrza.

3. Kapalbhati:

Siedzieć w Sukhasana, Padmasana lub Vajrasana stanowi (w zależności od tego który Ci odpowiada). Oddychaj głęboko i całkowicie. Teraz zwolnij oddech na kilka uderzeń z obu nozdrzy w tym samym czasie. Można udać się do 108 uderzeń robiąc Kapalbhati. Pamiętaj, nie ćwiczyć tak wiele uderzeń, jeśli jesteś początkującym. Zacznij od 5 uderzeń.

Ostrzeżenie : Kapalbhati mogą być szkodliwe, jeśli nie praktykował prawidłowo.

Shakti joga jest doskonałym wyborem, jeśli chcesz wypróbować inny rodzaj jogi. regularnie ćwiczyć i dostać swoje zapewnionych korzyści. Czy udostępniać informacje zwrotne. Praktykowanie szczęśliwy!

Jessica Gunawan is a yoga teacher and writer. Her writing on yoga and holistic health has appeared in several websites. She began her yoga journey from the year 2008. Currently teaching yoga at Celebrity Fitness in Denpasar, Bali.