Size yardımcı olacaktır 7 Temel Yoga asana Kabızlık yendi

Home » Review » Health » Size yardımcı olacaktır 7 Temel Yoga asana Kabızlık yendi

Size yardımcı olacaktır 7 Temel Yoga asana Kabızlık yendi

baskı var, ancak büyük bir iş yapmak için başarısız olduğunda unladylike görünme riskini göze alarak, bu dissatisfying olduğunu. Ne kötüdür izleyin dırdır karın ağrısı ve hafif baş ağrısıdır. Kabızlık bir günlük bir şey haline gelir, özellikle oldukça can sıkıcı olabilir. Çoğu insan hafife kabızlık almak eğilimindedir. Bazıları bir hastalıktır, ama aslında, bu sadece bir semptom olduğunu düşünebilirsiniz. inanılmaz ciddi sorun belirtisi, eğer zamanında tedavi edilmezse.

Kabızlık Nedir?

senin bağırsak hareketleri düzensiz olduğunda, mideniz şişirilmiş ve gergindir. Bu bakım çekilen değilse, o pelvik hastalıklara yol açar. Sorun zamanında gördü ve tedavi edilirse, kaygılanmak için bir neden yoktur.

Farklı insanlar farklı kabızlık algılamaktadır. bazıları sadece zamansız tabureler olarak kabul ederken o sert dışkı bir pasaj bu yüzden ne zaman, diğerleri diyoruz. Eh, durum ne olursa olsun, alt-line sağlıksız yaşam tarzıdır.

Neden Kabızlık Oluşur?

Kabızlık bir yaşam tarzı bozukluğu daha fazladır. Daha az su içmek veya abur cubur çok fazla sahip olma eğilimindedir zaman, kabız bir türlü olmuyor. Ayrıca, işin stresi, uyku az saat ve uygunsuz saat sadece sorunlara ekleyin. lokanta sayesinde yeşil yapraklı sebzeler, lifli gıda ve taze meyve bizim alımı azalttı ve bu kabızlık neden büyük bir rol oynar.

Yoga Kabızlık rahatlatmak yardımcı olur?

Evet! Bu doğru. zaman varken sen (bütün sözcük oyunları amaçlanan) popo kabızlığı nip yoksa, o daha büyük ve daha ağır mide bozukluğu yol açacaktır. Ama her zaman umut ve yoga mükemmel bir seçenektir.

Yoga vücudunuzu canlandırır ve sistemdeki kan akımını ve oksijen miktarını artırmak için yardımcı olur. yoga çoğu duruşlar pelvis hareket içeren ve bu büyük kabızlık azaltmada yardımcı olur.

Tedbir tedaviden daha her zaman daha iyi olduğunu ve alacak hergün birkaç asanas olduğunu. Onlar seyrek dışkılama özen ve ayrıca mide şişkinlik ve ıkınmayı azaltacaktır. İşte tüm hakkında  bilmeniz gereken yoga ve kabızlık.

Kabızlık Relief için Yoga yılında Top 7 Asana’lar

1. pawanmuktasana

Pawanmuktasana anlamıyla Gaz Pose bırakma anlamına gelir. kabızlık muzdarip olanlar da kendi sisteminde sıkışıp gazın bir sürü var. Bu düzenli poz Pratik hazımsızlık neden hazımsızlık ve asit reflüsü gibi birçok sindirim bozuklukları tedavi yardımcı olur.

2. Baddha Konasana

Cobbler Pose için bir ileri viraj eklediğinizde, teşvik ve sindirim sistemini iyileştirmeye yardımcı olur. Gaz, şişkinlik, kramp ve kurtulmaktadır. Bu poz Practicing ayrıca uygun sindirim yardımcıları stresi azaltmak için katkıda bulunur.

3. Halasana

Halasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Poz Halasana veya Plough kabızlık boğulmuş olanlar için bir rahatlatıcı poz. Bu masaj bağırsak ve bu nedenle, ondan tüm toksinleri temizler. Bu asana bir inversiyon olarak kabul edilir. Dolayısıyla, pelvik bölgedeki kan dolaşımını artırır. Bu iyi bir destek sindirimi verir.

4. Ardha Matsyendrasana

Eğer Ardha Matsyendrasana varsayalım, bu masaj böbrekler, dalak, pankreas, mide, karaciğer ve iki noktaya. Bu bölgeyi detoxes değil, aynı zamanda bu sayede kabızlığı giderici, bağırsak hareketlerini artırmaya yardımcı olur sadece.

5. Mayurasana

Mayurasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Başlangıçta, Mayurasana veya Peacock poz sindirim geliştirir ve sağlıksız gıda etkilerini ortadan kaldırır. Bu Asana da sırayla, karaciğer ve dalak genişlemesini azaltır, karın içi basıncı artırır. Bu asana bağırsakları sesleri ve ülkenin hareketlerini düzenler.

6. Balasana

Balasana veya Çocuk duruşu bir dinlenme poz olduğunu. Bu yatıştırır ve karın organları dahil tüm vücut, de-vurgulamaktadır. Eğer yakından bakarsanız, asana masaj o sindirim organları da karın bir kat gerektirir. Bu nedenle, sindirim ve bağırsak hareketleri artar. Bu son derece etkili bir sigara büküm o kabızlık giderici yardımcı olur poz olduğunu.

7. Supta Matsyendrasana

Supta Matsyendrasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Supta Matsyendrasana kabızlık hafifletmek için en etkili Yoga biridir. Bu asana bir bükülme mükemmel kombinasyonu ve dinlenme oluşturmaktadır. Kabızlığı giderici içinde büyük ölçüde yardımcı olur. nazik büküm atıklarını çıkarmak için yardımcı olurken, aynı zamanda vücudu rahatlatır ve karın içinde sıkışıp gerginliği rahatlatır, bağırsaktaki kan dolaşımını artırır ve gıda sorunsuz seyahat sağlar.

Hiç kabızlık sorunu için yoga düşündünüz mü? daha Endişe, daha Kabız olacaktır. Bunlar birkaç asanas yapmak son derece kolaydır ve gününüzü sadece 15 dakika sürer. En iyi bölüm neredeyse anlık rahatlama alacak olmasıdır. Daha sağlıklı bir sindirim sistemi daha mutlu çağrısı! Yoga temizler ve sisteminizin içini düzenleyen ederken, diyet yeterli su, lifli gıdalar, meyveler, sebzeler ve yeşil yapraklı sebzeler ekleyin emin olun. Tamamen kabızlık ne demek olduğunu unutacak!