Top 10 Jóga, ako zlepšiť svoju pamäť

Home » Review » Health » Top 10 Jóga, ako zlepšiť svoju pamäť

Top 10 Jóga, ako zlepšiť svoju pamäť

Strata pamäti môže byť skľučujúca. Žiť s ním každý deň môže zohnúť hladinu spoľahlivosti. Rozpaky zabúdanie dôležité dáta, slabá spomienka na pamätné udalosti a každodenné založí vecí môže dostať depresívne. V takýchto situáciách si praješ superveľmoci, ktorý vám pomôže prekonať aj tu sú 10 Jóga, ktoré sú práve to.

Pamäťové Zlepšenie Jóga

1. Bakasana (žeriav Pose)

Výhody: Bakasana dáva zmysel pre rovnováhu, zlepšuje koncentráciu a koordináciu.

Postup: Posaďte sa do drepu na podlahe. Udržujte vzdialenosť paže medzi oboma kolenami a nohy nechajte na zem. Vezmite si svoje dlane medzi kolenami a umiestniť ich pevne na zemi a zároveň zachovať vaše kolená a lakte na rovnakej úrovni. Teraz, ohýbať trup dopredu, zdvihnite nohy a rovnováhu celého tela s dlaňami. Držať hlavu rovno a pozerať sa dopredu.

2. Padmasana (lotosu predstavujú)

Výhody: Padmasana uvoľňuje myseľ a znižuje svalové napätie.

Postup: Sadnite si na zem s nohami natiahnutými a chrbtice vzpriamene. Ohnúť pravé koleno a umiestniť ho na ľavom stehne. Jediným z pravej nohy by mala smerovať hore a päty bližšie k bruchu. Rovnaký postup opakujte s druhou nohou. Teraz, položte ruky na kolená v polohe mudra. Držať hlavu rovno a jemne dýchať.

3. Padahastasana (Stály predklone)

Výhody: Padahastasana posilňuje nervový systém a zvyšuje krvné zásobenie mozgu.

Postup: Postavte sa rovno s nohami pri sebe. Zdvihnite ruky rovno až nad hlavu. Ruky by sa mali dotýkať uši. Skloniť v bokoch a dosiahnuť pre vaše nohy. Trup a hlava by mala smerovať a objímať stehná a ruky umiestnené na oboch stranách nohy.

4. Sarvangasana (rameno stojan Pose)

Výhody: Sarvangasana lieči nespavosť, zmierňuje hypertenziu a upokojuje bolesti hlavy.

Postup: Ľahnite si na chrbát držať nohy pri sebe. Zdvihnite nohy v uhle 90 stupňov. Stlačiť svoje zbrane proti podlahe, pokrčte kolená, držať v páse pomocou svojich rúk a zdvihnite ich až pri nohy vyššia, čo priamku. Udržujte svoje lopatky rovno.

5. Halasana (Plow Pose)

Výhody: Halasana upokojuje nervový systém, znižuje stres a únavu.

Postup: Ľahnite si na chrbát a paže majte na oboch stranách tela s dlaňami nadol. Zdvihnite nohy v uhle 90 stupňov. Potom podporovať svoje boky s rukami, zdvihnite ich zo zeme. Vezmite si svoje nohy cez hlavu pod uhlom 180 stupňov, takže vaše prsty dotýkať podlahy. Snažte sa, aby váš chrbát kolmo k podlahe. Priviesť späť svoje ruky do svojej pôvodnej polohy.

6. Paschimottanasana (Sediaci predklone)

Výhody: Paschimottanasana lieči bolesti hlavy a zvyšuje koncentráciu.

Postup: Sadnite si s nohami natiahnuté dopredu. Zdvihnite ruky rovno až pred sebou a paže dotýkať uši. Predkláňať v bokoch s brucha a hrudníka objímať stehná a hlavu na kolená. Prsty by sa mali dotýkať prstami na nohách, a môžete mať svoje zbrane trochu ohnuté v lakťoch.

7. Tadasana (Tree Stand Pose)

Postup: Stojan na podlahu v priamom position.Stretch ruky do vzduchu a priniesť im down.Fold ľavú nohu od kolena a umiestniť ho na vnútornej strane pravej thigh.Look rovno. Pridajte sa k svojim dlane v modlitbe pozícii a umiestniť ich pred vašimi chest.Close vaše oči a relaxovať.

8. Sukhasana

Výhody: Jedná sa o najlepší Asano relaxovať svoju myseľ, telo i dušu.

Postup: Sadnite si na zem s nohami šíri priamo pred you.Bend ľavé koleno a vyklopte ju takým spôsobom, že jediným vašej ľavej nohy je umiestnený na vnútornej strane pravé stehno.
Ohnúť pravé koleno takým spôsobom, že jediným z pravej nohy je umiestnený na vonkajšej strane vášho ľavého lýtka muscle.Place ruky na kolená. Nenechajte pretiahnuť svoje body.Keep chrbát rovno, zavrieť oči a relaxovať.

9. Vajrasana

Postup: Kľaknite si na kolená floor.Your, veľké prsty a členky by mali byť vzájomne rovnobežné a mali dotknúť ground.Place dlane na knees.Keep chrbticu rovno. Pozrite sa v čelnom smere, zavri oči. Odpočívajte.

10. Ležiaci Hero Pose

Postup: Umiestnite svoje telo v Vajrasana predstavovať (pozri póze pozri vyššie) .S miernym trhnutím sa snažia ohnúť svoje telo späť, kým sa dotýka hlavu na ground.Keep ruky na podlahe v pohodlnej vzdialenosti od tela, dlane up.Rest hlavu na jednej strane tela, alebo len udržiavať ju v centre mesta. Zatvor oči.

Skús cvičiť tieto tipy a techniky doma a vidieť nádherné rozdiel zanecháva na mysli, tela a duše. Šťastné Cvičenie!

Jessica Gunawan is a yoga teacher and writer. Her writing on yoga and holistic health has appeared in several websites. She began her yoga journey from the year 2008. Currently teaching yoga at Celebrity Fitness in Denpasar, Bali.