Top 10 Jóga, jak zlepšit svou paměť

Home » Review » Health » Top 10 Jóga, jak zlepšit svou paměť

Top 10 Jóga, jak zlepšit svou paměť

Ztráta paměti může být skličující. Žít s ním každý den může sehnout hladinu spolehlivosti. Rozpaky zapomínání důležitá data, slabá vzpomínka na památné události a každodenní založí věcí může dostat depresivní. V takových situacích si přeješ supervelmoci, který vám pomůže překonat i zde jsou 10 Jóga, které jsou právě to.

Paměťové Zlepšení Jóga

1. Bakasana (jeřáb Pose)

Výhody: Bakasana dává smysl pro rovnováhu, zlepšuje koncentraci a koordinaci.

Postup: Posaďte se do dřepu na podlaze. Udržujte vzdálenost paže mezi oběma koleny a nohy nechte na zem. Vezměte si své dlaně mezi koleny a umístit je pevně na zemi a zároveň zachovat vaše kolena a lokty na stejné úrovni. Nyní, ohýbat trup vpřed, zvedněte nohy a rovnováhu celého těla s dlaněmi. Držet hlavu rovně a dívat se dopředu.

2. Padmasana (lotosu představují)

Výhody: Padmasana uvolňuje mysl a snižuje svalové napětí.

Postup: Sedněte si na zem s nohama nataženýma a páteře vzpřímeně. Ohnout pravé koleno a umístit jej na levém stehně. Jediným z pravé nohy by měla směřovat vzhůru a paty blíže k břichu. Stejný postup opakujte s druhou nohou. Nyní, položte ruce na kolena v poloze mudra. Držet hlavu rovně a jemně dýchat.

3. Padahastasana (Stálý předklonu)

Výhody: Padahastasana posiluje nervový systém a zvyšuje krevní zásobení mozku.

Postup: Postavte se rovně s nohama u sebe. Zvedněte ruce rovně až nad hlavu. Ruce by se měly dotýkat uši. Sklonit v bocích a dosáhnout pro vaše nohy. Trup a hlava by měla směřovat a objímat stehna a ruce umístěné na obou stranách nohy.

4. Sarvangasana (rameno stojan Pose)

Výhody: Sarvangasana léčí nespavost, zmírňuje hypertenzi a zklidňuje bolesti hlavy.

Postup: Lehněte si na záda držet nohy u sebe. Zvedněte nohy v úhlu 90 stupňů. Stisknout své zbraně proti podlaze, pokrčte kolena, držet v pase pomocí svých rukou a zvedněte je až při nohy vyšší, což přímku. Udržujte své lopatky rovně.

5. Halasana (Plow Pose)

Výhody: Halasana zklidňuje nervový systém, snižuje stres a únavu.

Postup: Lehněte si na záda a paže mějte na obou stranách těla s dlaněmi dolů. Zvedněte nohy v úhlu 90 stupňů. Pak podporovat své boky s rukama, zvedněte je ze země. Vezměte si své nohy přes hlavu pod úhlem 180 stupňů, takže vaše prsty dotýkat podlahy. Snažte se, aby vaše záda kolmo k podlaze. Přivést zpět své ruce do své původní polohy.

6. Paschimottanasana (Sedící předklonu)

Výhody: Paschimottanasana léčí bolesti hlavy a zvyšuje koncentraci.

Postup: Sedněte si s nohama natažené dopředu. Zvedněte ruce rovně až před sebou a paže dotýkat uši. Předklánět v bocích s břicha a hrudníku objímat stehna a hlavu na kolena. Prsty by se měly dotýkat prsty u nohou, a můžete mít své zbraně trochu ohnuté v loktech.

7. Tadasana (Tree Stand Pose)

Postup: Stojan na podlahu v přímém position.Stretch ruce do vzduchu a přinést jim down.Fold levou nohu od kolene a umístit jej na vnitřní straně pravé thigh.Look rovně. Přidejte se ke svým dlaně v modlitbě pozici a umístit je před vašima chest.Close vaše oči a relaxovat.

8. Sukhasana

Výhody: Jedná se o nejlepší asana relaxovat svou mysl, tělo i duši.

Postup: Sedněte si na zem s nohama šíří přímo před you.Bend levé koleno a vyklopte ji takovým způsobem, že jediným vaší levé nohy je umístěn na vnitřní straně pravé stehno.
Ohnout pravé koleno takovým způsobem, že jediným z pravé nohy je umístěn na vnější straně vašeho levého lýtka muscle.Place ruce na kolena. Nenechte protáhnout své body.Keep záda rovně, zavřít oči a relaxovat.

9. Vajrasana

Postup: Klekněte si na kolena floor.Your, velké prsty a kotníky by měly být vzájemně rovnoběžné a měly dotknout ground.Place dlaně na knees.Keep páteř rovnou. Podívejte se v čelním směru, zavři oči. Odpočinout si.

10. Ležící Hero Pose

Postup: Umístěte své tělo v Vajrasana představovat (viz póze viz výše) .S mírným trhnutím se snaží ohnout své tělo zpět, dokud se dotýká hlavu na ground.Keep ruce na podlaze v pohodlné vzdálenosti od těla, dlaně up.Rest hlavu na jedné straně těla, nebo jen udržovat ji v centru města. Zavři oči.

Zkus cvičit tyto tipy a techniky doma a vidět nádherné rozdíl zanechává na mysli, těla a duše. Šťastné Cvičení!

Jessica Gunawan is a yoga teacher and writer. Her writing on yoga and holistic health has appeared in several websites. She began her yoga journey from the year 2008. Currently teaching yoga at Celebrity Fitness in Denpasar, Bali.