Yoga Blokları Farklı Türleri Nelerdir ve Sağladıkları Nelerdir?

Home » Review » Yoga Basic » Yoga Blokları Farklı Türleri Nelerdir ve Sağladıkları Nelerdir?

Yoga Blokları Farklı Türleri Nelerdir ve Sağladıkları Nelerdir?

Yoga blokları inanılmaz! Ben inanılmaz söyledi mi ?! Evet kesinlikle! Bunlar orta boy dikdörtgen bloklar hayatta başka blokların aksine hayatınızı daha iyi yapacaktır.

Biz zor bir görev olabilir bir hızlı tempolu yaşam ve sürekli bir değişim ve pratik yoga her gün için kullanılırlar. Ee, ne eğlenceli hale getirmek için ne yapabilirim? Sen yoga blokları ile o kadar moral. Basit!

Ama, bu nasıl yapılacak ve nereden satın nasıl? bu tür sorular sizi saran varsa, o zaman hepsi size rehberlik edeceğiz, merak etmeyin. Sadece aşağıdaki kontrol edin.

Bir yoga Blok Nedir?

Yoga blokları cihazları yardım edilir. Yeterince germek mümkün değildir ya da biraz itme daha germek yapacak düşünüyorsanız, o zaman yoga blokları en iyi bahis vardır.

Yoga blokları yoga yaparken hizasını düzeltmek tuğla şeklinde araçlarıdır. Bu sadece yeni başlayanlar için değildir. Hatta profesyonel yoga eğitmenleri bunları kullanın.

Yeni başlayanlar için yoga blokları üstlenecek ve tutmak için asanas kolaylaştırır. Ve, daha deneyimli uygulayıcılar için, onlar çeker ve yaralanmalardan onları korurken daha germek için yardım daha iyi pozlar yardımcı olur.

Yoga blokları desteklemek ve yoga uygulamaları sırasında vücut stabilize ve fiziksel olarak zorlu yoga biraz biraz pozlar kolaylaştırır.

Aslen tasarlanmış ve efsanevi yoga gurusu tarafından popüler, BKS Iyengar yoga blokları daha derine sizin pozlar ifade ve daha iyi uyum ve yardım araçlardır.

 
 
 
 
 

Bunlar birer hediye ve doğru olanları seçerek büyük yoga seansları için çok önemlidir. bunun altında nasıl yapılacağını öğrenin.

Nasıl Mükemmel Yoga Block seçilir?

Eğer bir yoga blok almak zaman, akılda boyut, materyal, maliyet ve numarayı tutmalısınız. bir yoga bloğu için ideal boyut 9 x 4.5 x 3 inç. Ama, piyasada daha büyük ve daha küçük boyutlarda bulacaksınız.

Eğer küçük boyutlu elleri ve nispeten esnek ait varsa daha küçük bir boyut tek seç. Eğer daha az esneklik ile büyük eller varsa, o zaman daha büyük bloklar sizin için en iyi çalışacaktır.

Başlangıçta, ahşap yoga blokları yapmak için kullanılan, ama şimdi sen de köpük ve mantar bunları bulabilirsiniz. en aşağıda yoga blokları yapmak için kullanılan malzemeler hakkında daha fazla bilgi alalım.

Yoga Blokları Türleri

Köpük Yoga Blokları

Köpük yoga blokları hafiftir ve hasarlı veya herhangi bir şekilde deforme olmadan daha basıncında alabilir. Köpük yoga blokları yoga asanalardan yapmak destek arayan yeni başlayanlar için iyi çalışır.

Bunlar piyasada parlak neon renklerde mevcuttur ve çekici bir araç oluşturur. Köpük yoga blokları ayakta ve oturan duruşlar için mükemmel ve kullanımı rahat.

Mantar Yoga Blokları

Eğer düşünüyorsanız, köpük yoga blokları size yeterli kavrama sağlamaz; Sonra daha iyi bir seçenek mantar yoga blokları için gitmek olurdu. Kendi fiyat ve esneklik köpük ve mantar olanlar arasında düşer.

Mantar yoga blokları elastikiyetini iyi ve onlar köpük bloklar daha ağır biraz bulunmaktadır. Mantar yoga blokları piyasada ince renklerde mevcuttur ve estetik göze daha hoş bulunmaktadır.

Mantar yoga blokları mükemmel bir bitiş ve çevre dostudur. antrenman odasında Onların varlığı yatıştırıcı etkisi yapar.

Ahşap Yoga Blokları

Ahşap yoga blokları köpük ve mantar yoga blokları önce bloklar yerine gelen orijinal ve geleneksel yoga vardır. Onlar pahalı bu yüzden onları özenle seçin.

Ahşap yoga blokları kalın ve tahta bir yoga blok almak önce bir sorun görünmediğini kontrol olabilen çok esnek değildir. bambu yoga blokları, özellikle ağır ve çevresinde onları taşıyan zor alabilirsiniz.

Şimdi hangi yoga blokları tümü hakkında farklı biliyorum ve bu bir en iyi Diyelim ki Yoga pozlar bunları nasıl dahil edebileceğini görelim uygun olabilir.

Nasıl Yoga Blokları Kullanılır?

üç yaygın uygulanan yoga pozlar alıp bunları rahatça duruşuna veya geliştirmek için yoga blokları nasıl kullanabileceğinizi kontrol edelim.

1. Paschimottanasana (İleri Bend Oturmalı)

Pose- Hakkında Paschimottanasana veya Oturan Öne Bükülme geniş bir streç sağlayan görünüşte basit bir oturma asana olduğunu. Bu bir başlangıç seviyesi Hatha yoga asana olduğunu. Aç karnına sabah onu Pratik ve en az 30-60 saniye boyunca poz tutun.

Nasıl blok-Yoga Uygulama için Paschimottanasana iyi esneklik gerektirir ve bir acemi olarak, bunu uygulamaya bir yoga bloğunun yardıma ihtiyacım var.

Yerde bir yoga blok yerleştirin ve ona kenarında kıçının üstüne otur. Sonuç olarak, sizin pelvis ileri ileri eğmek için daha kolay hale yatırır. Ayaklarınızın doğru ellerini uzatın.

2. sethu Bandhasana (Köprü poz)

Pose- Hakkında sethu Bandhasana veya Köprüsü Pose varsayınca bir köprü gibi görünen bir asana olduğunu. Bu bir başlangıç seviyesi Vinyasa yoga asana olduğunu. Aç karnına sabah veya akşam onu Pratik ve 30 ila 60 saniye boyunca tutun.

Yoga blok-Uygulamak Nasıl sethu Bandhasana daha iyi bir çekme, daha düşük uyluk arasında bir yoga bloğu yerleştirin.

Yoga blok iç uyluk birlikte dizlerini hizalayarak ve pelvis yüksek asansör sağlayan gelir yapar.

3. Baddha Konasana (kelebek) poz

Pose- Hakkında Baddha Konasana veya Kelebek poz kanatlarını çırparak bir kelebek benzer. Ayrıca işe oturarak bir ayakkabıcı duruşu gibi görünüyor. Poz bir acemi seviyesi Vinyasa yoga asana olduğunu. Aç karnına onu Pratik ve 1 ila 5 dakika tutun.

Nasıl blok-yoga uygulamak için Baddha Konasana daha doğru asana uygulama sıkı mahmuzlar olanlar için kolaylaştırır yoga bloklarını kullanma.

Yapmanız gereken tek şey iki blok alıp dizlerinizin altına birer yerdir. Bu çok uyluk zorlamadan asana pratiği yardımcı iç uyluk bacaklarınızı ağırlığını azaltır.

Şimdi, yoga blokları üzerinde bazı ortak sorularına yanıt verelim.

Okuyucuların Soruları İçin Uzman Cevapları

Nasıl doğru yoga bloğu seçilir?

Bir yoga blok seçerken akılda ellerinizin büyüklüğü, yoga bloğun ağırlığı ve esneklik ve istikrar tutun. En iyi yoga blokları anlamaya Yoga öğretmeni öğütler.

Ne sıklıkla uygulama sırasında yoga blokları kullanılır?

Hoşuna düşünüyorsanız her gün yoga blokları kullanabilirsiniz.

yoga güzel bir deneyimdir. Bu gibi başka kişiliğinizi ve yaşam betters. Yani, sizin yoga seansları iyileştirmek için ne gerekiyorsa göz önüne almalıyız, ve yapabileceğiniz tek ilginç bir şekilde yoga blokları farklı türde faydalanmak ve yoga seansları kaya etmektir.

Jessica Gunawan is a yoga teacher and writer. Her writing on yoga and holistic health has appeared in several websites. She began her yoga journey from the year 2008. Currently teaching yoga at Celebrity Fitness in Denpasar, Bali.