איך לעשות את בדהה קונאסאנה ‘ומה ובברכתו

Home » Review » Yoga Basic » איך לעשות את בדהה קונאסאנה ‘ומה ובברכתו

איך לעשות את בדהה קונאסאנה 'ומה ובברכתו

בסנסקריט: बद्धकोणासन; בדהה – Bound, Kona – זווית, Asana – תנוחת; מבוטא כמו BAH-Dah קונוס-AHS-אנה

אסאנה זו נקראת על שמו של מילים בסנסקריט בדהה כלומר כבול, Kona כלומר זווית או מפוצל, וכן אסאנות משמעות יציבה. לרוב, תוכל למצוא סנדלרים יושבים בתנוחה זו כמו שהם הולכים על מטלות היומיום שלהם. אז שם אחר בדהה קונאסאנה הוא הסנדלר Pose. זה נקרא גם הפרפר להתחזות הירכיים הפתוחות הצטרפו הרגליים ואת מעלה התנועות למטה דומות לעמדתו של פרפר בתנועה. אמנם זה מאוד פשוט, יש לו הרבה יתרונות האשראי שלה.

מה כדאי לדעת לפני שאתם עושים זה Asana

אסאנה זו חייבת להיות מתורגלת עם אסאנות יוגה האחרת בשעות הבוקר מוקדמת. אבל במקרה שאתה לא יכול להתעורר או שיש מטלות אחרות כדי לטפל, אסאנה זו יכולה להיעשות בערב.

רק לוודא שאתה עוזב פער של לפחות ארבעה עד שש שעות בין הארוחות שלך והתרגול שלך. בקיבה ובמעיים שלך חייבת להיות ריקות כאשר אתה עושה אסאנה זו.

רמה : בסיס
סגנון : ויניאסה
משך : 1 עד 5 דקות
חזרה : אף
מחזק : ירכיים, רגליים, גב תחתון, בטן
מתיחות : ברכיים, ירכיים, מפשעה

איך לעשות את בדהה קונאסאנה

 1. לשבת זקוף. הושט את הרגליים. נשפו את האוויר, לכופף את הברכיים תוך כדי למשוך את העקבים כלפי האגן שלך. לחץ על כפות הרגליים שלך ביחד הקרובות, ולתת ברכי טיפה לצדדים.
 2. תביאו את העקבים הכי קרוב האגן שלך ככל שתוכל. לאחר מכן, בעזרת האגודל לאצבע הראשונה שלך, להחזיק את האצבעות הגדולות של הרגליים. ודא כי השוליים החיצוניים של הרגליים חייב תמיד להיות צמודים לרצפה.
 3. ברגע שאתה מקבל בנוח בעמדה, לבדוק במהירות כדי לראות אם החיק ועצם הזנב שלך נמצא במרחק שווה מן הרצפה. האגן חייב להיות במצב ניטראלי, ואת הנקבים חייבים להיות מקבילים לרצפה. ודא הטורסו שלך יתארך דרך החלק העליון של עצם החזה, השכמות שלך לחצו בחוזקה על הגב. העצה גם חייבת להיות תקיפה.
 4. זכור תמיד כי הברכיים לא צריכות בכלל להיות כפויות על הקרקע. אתה יכול לנסות להוריד את הראש של עצמות הירך לכיוון הרצפה. זה יהיה באופן אוטומטי להפיל הברכיים. לשמור על התנוחה למשך שעה עד חמש דקות. שאפו, ולהרים את הברכיים ולהרחיב את הרגליים. לְהִרָגַע!

אמצעי זהירות תוויות

תסתכל כמה נקודות של זהירות בזמן שאתה עושה אסאנה זו.

 • עדיף להימנע אסאנה זו אם יש לך פציעה בברך.
 • אין לתרגל אסאנות זה אם אתה הווסת.
 • אם אתם סובלים נשיים, לשבת על כרית תרגול אסאנות זה.

טיפים למתחילים

הורדת הברכיים כזה שהם יושבים שטוחים על הרצפה יכולה להיות קשה, במיוחד אם הברכיים גבוהות, ועל גב הוא מעוגל. אתה יכול לשבת על תמיכה גבוהה כדי להקל עד שאתה מתרגל אסאנה. התמיכה יכולה להיות גבוה ככל רגל אחת מן הרצפה.

מתקדם תנוחת וריאציות

אתה יכול לשמור על הרגליים הרחק קו האמצע כדי ליצור זווית גדולה בין החלק עליון והתחתון של הרגליים. זה יגביר את התנוחה.

כמו וריאציה שנייה, ברגע שאתה מניח את בדהה קונאסאנה, לנשוף ולהישען קדימה, כך הגוף שלך הוא בין הברכיים. אתה צריך לדחוף קדימה מהמותניים ולא המותניים. Push המרפקים נגד השוקיים או הירכיים הפנימיות שלך, אבל לוודא שהם לא נמצאים דחק נגד הברכיים. להניח את הראש ברצפה.

היתרונות של סנדלר תנוחה

אלה הם כמה יתרונות מדהימים של בדהה קונאסאנה.

 • אסאנה זו מועילה מאוד נשים בהריון, עוזרת יש להם משלוח חלק וקל.
 • אסאנה זו משפרת את התפקוד של מערכת הרבייה אצל נשים.
 • זה עוזר לשפר את זרימת הדם בכל הגוף.
 • זה ממריץ את הכליות ואת בלוטת הערמונית יחד עם איברי שלפוחית ​​בטן גם כן.
 • אסאנות זהו משככים לחץ גדול. זה גם עוזר להפחית עייפות.
 • זה עוזר לרפא בעיות מחזור.
 • זה משפר את המפשעה ואת הגמישות של הירך באזור, מתן הברכיים, הירכיים הפנימיות, ובמפשעה קטע נהדר.
 • זה גם משביח את התנוחה כפי שהוא מותח את עמוד השדרה שלכם, ועוזר להקל נשי.
 • אסאנות זה גם עוזר לרפא אסטמה, רגליים שטוחות, פוריות, לחץ דם גבוה. הוא אמר כי תרגול קבוע של אסאנות זה יכול להשאיר אותך ללא כל סוג של מחלה.

המדע מאחורי בדהה קונאסאנה

אסאנות זה כל כך קל כי כמעט כל אחד יכול לעשות את זה. זה נותן שתי ירכיים פנימיות ובמפשעת מתיחה טובה. זה גם משפר את הגמישות של הירכיים שלך, רגליים, קרסוליים וברכיים. זה פותח באזור המחוך באמצע וגם מגביר את זרימת הדם באזור זה. אתה יכול לתת את האגן עיסוי טוב על ידי הזזת מצד לצד.

זוהי גם תנוחה טרום לידתי גדולה. זה לא רק מעשיר את מערכת הרבייה אלא גם מגביר פוריות ועושה עבודה קלה יותר.

פרפר התנוחה הוא באמת פוזה מאושרת. תוכל למצוא הקלה, הן פיזי והן נפשי.