איך לעשות את Salamba Sarvangasana ‘ומה ובברכתו

Home » Review » Yoga Basic » איך לעשות את Salamba Sarvangasana ‘ומה ובברכתו

איך לעשות את Salamba Sarvangasana 'ומה ובברכתו

בסנסקריט: सर्वाङ्गासन; Salamba – נתמך, Sarva – הכל, Anga – Limbs, Asana – תנוחה; מבוטא כמו – sahr-vahn-ג’אה-סח-לאא

אסאנה זו נקראת “אמא” או “המלכה” של כל האסאנות. זה ממש מיתרגם כל איבר לדגמן. אבל זה נקרא לעמידת נר, רק בגלל המשקל של הגוף שלך נשען על החלק הגרמי של הכתפיים שלך. אסאנות זהו אחד חזק, וזה היפוך המסייע לך להקל לתוך התנוחות ההפוכות מורכבות יותר. אסאנות יוגה חשובות זה היא אחד הראשונים תוכל להתאמן וימשיכו להתאמן, גם אחרי שאתה שולט בו.

מה כדאי לדעת לפני שאתם עושים זה Asana

אסאנה זו חייבת להיות מתורגלת גם דבר ראשון בבוקר או לפחות ארבעה עד שש שעות לאחר ארוחה. הקיבה והמעיים חייבות להיות ריקות כשאתה תרגול אסאנות זה. האוכל לבלוע חייב להתעכל כך יש מספיק אנרגיה כדי להוציא במהלך התרגול.

רמה: בינוני / מתקדם
סגנון: האטה יוגה
משך: 30 כדי 60 שניות
חזרה: אין
מותח: כתפיים, צוואר
מחזק: השדרה, גב, כתפיים

איך לעשות את Salamba Sarvangasana

 1. התחל על ידי שוכב על הגב שלך, שמירה על הרגליים יחד הידיים לצידך.
 2. בתנועה אחת מהירה, להרים את הרגליים, ישבן, ובחזרה, כך המרפקים לתמוך גוף תחתון, ואתה עומד גבוה על הכתפיים שלך. השתמשו בידיים כדי לתמוך בגב שלך.
 3. כפי שאתה להתיישב בתוך התנוחה, הקפד להעביר את המרפקים קרובים זה לזה. יישר עמוד השדרה ואת הרגליים. משקל הגוף שלך צריך לשכב על הכתפיים והזרועות. אין לתמוך בגוף שלך על הצוואר או הראש.
 4. להתמצק הרגליים להצביע הבהונות. החזק את היציבה במשך כ -30 עד 60 שניות. נשמו עמוק בזמן שאתה עושה זאת. אם אתה מרגיש שום עומס על הצוואר שלך, לשחרר מיד.
 5. כדי לשחרר, להנמיך הברכיים, ולהביא את הידיים על הרצפה. ואז, לשכב ולנוח.

אמצעי זהירות תוויות

 1. אלו הן כמה נקודות של זהירות שאתה חייב לזכור לפני שאתה עושה אסאנה זו.

1. הימנעו תרגול אסאנות זה אם יש לך את התנאים הבאים.
א. שלשול
b. כאבי ראש
ג. לחץ דם גבוה
ד. וסת
דואר. פגיעה בצוואר

 1. אם אתה שולט בתנוחה זו, אתה יכול להמשיך להתאמן עד שעות מאוחרות ההריון שלך. עם זאת, אתה לא צריך להתחיל לתרגל את Sarvangasana לאחר כניסה להריון.
 1. מכיוון שמדובר אסאנות מורכבות, עדיף אם מתרגלים תחת פיקוחו של מומחה.

טיפים למתחילים

בתור מתחיל, המרפקים יכולים להחליק בנפרד, גרימת הזרועות העליונות לגלגל פנימה. זה יכול, בתורו, לגרום הטורסו לשקוע אל הגב העליון, ולכן, ממוטט את התנוחה וגם לגרום את הצוואר למתח. להשתמש בשמיכה כדי לתמוך הכתפיים. מרדד את מחצלת דביקה ולהגדיר אותו על שמיכה זה כך הציר הארוך מקביל לקצה נגדי שפת הכתף. עכשיו, כפי שאתה מקבל לתוך התנוחה, לאפשר את המרפקים יוסרו ומאובטחים על המחצלת הדביקה.

מתקדם תנוחת וריאציות

כדי להגביר את מתיחת השכמות, זה מה שאתה צריך לעשות. ראשית, לוודא פרישת שתי כפות הידות נרחבות ולמקם אותם כנגד גופו העליון לאחור. ואז, לדחוף פנימה ולמעלה כנגד הצלעות בצד האחורי עם האצבעות הקטנות ואת הטבעת. כל פעם, להסיר את הידיים מאחור, לחץ על השכמות ב, ולמקם את הידיים בחזרה, בכל פעם והתקרב לראש ממה שהם היו לפני.

יתרונות של לעמוד הכתף הנתמכת

אלה הם כמה יתרונות מדהימים של יוגה לעמוד כתף פוזה.

 • זה עוזר להרגיע את המוח, מרפא דיכאון מתון, ו מקל על לחץ.
 • זה עוזר לעורר את בלוטות ערמונית, בלוטת התריס, ואת אברי הבטן.
 • הצוואר והכתפיים לקבל מתיחה טובה.
 • הישבן והרגליים לקבל ואחיד.
 • עיכול הוא השתפר, וחילוף חומרים מוסדר.
 • אסאנות זה מקל על סימפטומים של גיל המעבר.
 • עייפות ונדודי שינה מופחתות.
 • אסאנה זו מסייעת תרופה סינוסיטיס, אסטמה, בעיות פוריות.

המדע מאחורי Salamba Sarvangasana

אסאנות זהו אחד הטיפולי ביותר אסאנות ותיקות. לפי טקסט יוגה העתיק, היא מתייחסת לכל איבר צ’אקרה בגוף. זה עוזר לרפא מחלה ולשפר את העבודה של הבלוטה, איבר או המערכת. אסאנה זו לא רק דורשת להתמקד, אך מעוררת אותו מדי. לא פלא שהוא נקרא האמא של כל האסאנות.

עכשיו שאתה יודע איך לעשות את הדוכן הכתף, מה אתה יודע מחכה? לפעמים, צריך לעמוד על כתפיהם במקום רגליהם כדי לקבל פרספקטיבה טובה יותר על החיים. אתה תראה את עצמך ורוד הבריאות אם אתה מתרגל את הכתף לעמוד בקביעות.