איך לעשות את Shavasana ‘ומה ובברכתו

Home » Review » Yoga Basic » איך לעשות את Shavasana ‘ומה ובברכתו

איך לעשות את Shavasana 'ומה ובברכתו

Shavasana, Savasana או Corpse תנוחת הוא אסאנה איפה שאווה – Corpse; Asana – תנוחה; ו מבוטא – “שקט-VAH-סאנע; בסנסקריט:  शवासन

התנוחה הזאת קצת דומה היציבה של גוף מת הוא, אפוא, ונקרא על שמה. שאווה  (शव, סבא) כלומר “הגופה”, ו  Asana  (आसन, Asana) כלומר “יציבה” או “המושב” העמדה .זה נראה קל למדי, אבל זה גם יכול להיות אחד הקשים ביותר מאז שאתה צריך להרפות את הגוף לחלוטין ונפש. התנוחה הזאת בדרך כלל מתרגלת לאחר שיעור יוגה פעיל. זה מחדיר ריפוי עמוק לגמרי מרגיע את הגוף שלך. אתה יכול גם לתרגל תנוחה זו בכל פעם שאתה מאוד עייף צריך לחזור לעבודה במהירות. זה מרענן מרענן.

מה כדאי לדעת לפני תרגול אסאנה

Shavasana מקדמת למנוחה ורגיעה. עם זאת, אתה צריך לרסן את עצמך להירדם תוך כדי לתרגל את זה. אם אתם חשים מנומנמים, כל מה שאתה צריך לעשות זה הוא לקחת עמוק, נשימות מהר. ריכוז הוא בעל חשיבות עליונה עבור אסאנה זו.

רמה: בסיס
סגנון: אשטנגה יוגה
משך: 10 – 12 דקות
חזרות: אין
יתרונות: משחזרת את הגוף

איך לעשות Shavasana (Corpse Pose)

  1. לשכב על הרצפה, להבטיח כי לא יהיו הפרעות למשך התנוחה. ודא שאתה חש בנוח, אבל לא משתמש בשום כריות או כריות. זה יהיה הכי טוב אם אתה שוכב על משטח קשה.
  2. עצמו את עיניכם.
  3. מניחים את הרגליים כך הם מנותקים זה מזה בנוחות. ודא הרגליים להירגע לחלוטין הבהונות עומדים בפני sidewards.
  4. הזרועות שלך חייב להיות ממוקם לאורך הגוף שלך פשוקות מעט, עוזב את כפות הידיים פתוחות כלפי מעלה.
  5. עכשיו, לאט למשוך תשומת לב בכל תחום של הגוף שלך, החל הבהונות. כאשר אתם עושים זאת, לנשום לאט, עדיין עמוק, קביעת הגוף שלך במצב של הרפיה עמוקה. אל תירדם בתהליך.
  6. תנשום לאט, עדיין עמוק. זה יהיה להקנות רגיעה מוחלטת. כפי שאתם נושמים, הגוף שלך יהיה מלא אנרגיה, וכפי שאתה נושם החוצה, הגוף שלך יירגע. פוקוס על עצמך ועל הגוף שלך, שוכח את כל משימות אחרות. עזוב וכניעה! אבל לוודא שאתה לא לנמנם.
  7. בערך 10 עד 12 דקות , כאשר הגוף שלך מרגיש רגוע ורענן, גליל לצד אחד, שמירה על העיניים עצומות. הישארו בתנוחה למשך דקה, עד שאתה מתיישב Sukhasana.
  8. קח כמה נשימות עמוקות ולהשיג מודעות של הסביבה שלך לפני שאתה פותח את העיניים שוב.

אמצעי זהירות או תוויות של Shavasana

אסאנה זו היא בטוחה לחלוטין ויכולה להיות מתורגלת על ידי מישהו וכולם. אלא אם כן הרופא שלך ייעץ לך לא לשכב על הגב, אתה יכול להתאמן אסאנה זו.

אם הינך בהריון, זה יכול להיות רעיון טוב לנוח הראש והחזה שלך על כר עבור נוחות.

טיפ למתחילים

בשנת חייהם העסוקים, המלחיץ שלנו, זה יכול להיות משימה די לתת לחלוטין ללכת ולהירגע. החלק הקשה ביותר על Shavasana הוא לשחרר את ראשיהם של עצמות הירך כך במפשעה המרככת. אם במפשעה לא לרכך, זה יכול להגביל נשימה נכונה, ולכן, ליצור מתח בכל הגוף. כדי להילחם בכך, אתה יכול למקם משקולות חמש קילו על הירכיים שלך, בקפל במפשעה, ואז לדמיין ראשי עצם הירך חבוט בגלל המשקל.

מתקדם תנוחת שינויים

  1. אם אתם חווים מועקה הכתפיים, החזה, או בחזרה, הכתפיים לא ינוחו על הרצפה, ואת זה יהיה מאמץ הצוואר שלך. במקרה זה, זה רעיון טוב כדי להרים את הראש מעט ולהביא אותו באותה רמה כמו הצוואר שלך. זה יעזור לרכך את עורפך. כל מה שאתה צריך לעשות זה לשים שמיכה מקופלת מתחת לראש שלך, כך מסתיים בראש הכתפיים.
  2. אם השרירים של הגב התחתון או hamstrings הם הדוקים, זה יכול להיות רעיון טוב להעלות את הרגליים שלך בזמן שאתה לתרגל את הגופה או savasana לדגמן. זה עובד היטב גם כאשר יש לך כאב ואי נוחות בגב התחתון והירכיים שלך. כל מה שאתה צריך לעשות הוא למקם לחזק ממש מתחת הברכיים. אם אין לך לחזק בהישג יד, אתה יכול מחסנית שמיכות ולמקם אותם תחת הברכיים.

היתרונות של Shavasana (Corpse Pose)

תנוחה זו היא אחת התנוחות הכי החשובות של היוגה, ויש לה יתרונות רבים.

1. מביא את הגוף למצב מדיטטיבי

הגוף נרגע נכנס למצב מדיטטיבי עמוק, שעוזר לתקן את התאים והרקמות ומשחרר מתח.

2. מרגיע ומרגיע את הגוף

Shavasana ומחדש ממריץ את הגוף. זהו סוף מצוינים האימון, במיוחד אם זה כבר אחד אינטנסיבי. Savasana גם נותן מרחב וזמן לאימון לשקוע. זהו חיץ מושלם בין הפעילות הגופנית לבין מטלות היומיום שלך.

3. מפחית לחץ דם וחרדה

כמו הגוף שלך מרגיע נרגע, לחץ הדם שלך גם יורד, וזה עוזר להירגע הלב שלך. כתוצאה מכך, חרדה היא בשליטה.

4. משפר את הריכוז והזיכרון

ההשפעה הישירה של מדיטציה היא מיקוד וריכוז. בעוד אתם מתמקדים בכל אזור של הגוף שלך בזמן שאתה נמצא Shavasana, המוח שלך באופן אוטומטי משפר ריכוז וזיכרון.

5. רמות עליות של אנרגיה

Savasana היא הדרך המהירה והבטוחה ביותר להשיג אנרגיה מיידית. פריצת 10 הדקות נותנת לגוף להגביר את אנרגיה, ובכך, מגדילה את התפוקה.

המדע מאחורי Shavasana (Corpse Pose)

Shavasana מאפשר הרפיה אולטימטיבית של הגוף והנפש, וזה בדיוק כמו חיוני כמו פעילות גופנית לבין תזונה מאוזנת הם.

לאחר אימון מאומץ כרוכים מתיח, מתפתל, קבלנות, וכן היפוך של שרירים, Shavasana מאפשר לגוף לנוח ולהתארגן מחדש. אפילו שרירי המוזנח ביותר יקבלו קצת זמן כדי לשחרר את הלחץ שלהם בפרק זמן כה קצר.

יוגה מספקת מערכת העצבים עם המון מידע תוקף. Shavasana מסייע למערכת העצבים שלך לשלב את המידע הזה לפני דעתך מקבלת עסוקה עם המתח הקבוע של היום.

Shavasana מקנה מודעות עמוקות של הנפש והגוף. אתה הופך להיות מאוד מודע כל נשימה שאתה לוקח. לכן, זוהי הקדמה מצוינת מדיטציה עמוקה עבור אלה המעוניינים זה.

יוגה היא טקס. זה אמור להתחיל עם בחימום, ואחריו את הנוהג עצמו, ולסיים עם מעין שלב אינטגרציה עבור ההשפעות של הפעילות הגופנית כדי לחלחל לתוך הגוף והנפש. Shavasana עוזר להשיג את זה. זהו סיום מושלם אימון מספק.

תנוחות הכנות

אסאנה זו צריכה להיעשות לאחר שסיימת עם כל האסאנות הפעילה פראנאיאמות.

מעקב תנוחות

בצע את Shavasana עם Sukhasana או את התנוחה הקלה.

זה מרגיע את המוח, וזה מרפא את הגוף. החלק הכי טוב הוא שזה לא דורש מאמץ לעשות אסאנה זו, וזה נותן לך את ההזדמנות כדי להרפות ולהירגע באמת. להוסיף אסאנות חיוני זה משטר יוגה שלך כדי לקצור את כל היתרונות שלה.