איך עושים נשימה שלושה חלקים (פראניאמה Dirga) ב יוגה

Home » Review » Meditation » איך עושים נשימה שלושה חלקים (פראניאמה Dirga) ב יוגה

 איך עושים נשימה שלושה חלקים (פראניאמה Dirga) ב יוגה
מטרות: נשימה, התמקדות

רמה: למתחילים

שלוש חלקי נשימה (פראניאמה Dirga) היא אחת תרגילי נשימה המרגיעים ביותר, ההארקה אתה יכול לעשות. זה באמת עובד כדי לעזור למקד את תשומת הלב שלך על הרגע הנוכחי ולקבל בהרמוניה עם התחושות של הגוף הפיזי שלך. מסיבות אלה, משתמשים בו לעתים קרובות למדו בתחילת שיעורי יוגה כדרך מעבר תלמידי חייהם היומיומיים שלהם לתוך הזמן הם להפריש עבור יוגה. אם תתאמן בבית, זה יכול לעבוד באותה הצורה. האם פראניאמה זה כאשר אתה ראשון לקבל על המחצלת שלך כדי להתנער היום ולהכין את עצמך לאימון.

יתרונות

נשימות עמוקות יסייעו חמצן בדם שלך, ומזין את כל הגוף. כאשר אתה נמצא תחת מתח, הנשימה יכולה להיות מהירה ושטחית. נשימה מכוונת כפי שבפועל זה יעזור להרגיע אותך. זרימת חמצן רבתית למוח תעזור לך להיות יותר ממוקד וערני. טכניקה זו נלמדת כדי להקל על לחץ ואפילו לתת מענה התקפי חרדה. אתה יכול להשתמש בו לאורך כל היום בכל פעם שאתה מרגיש את המתח.

שלב-אחר-שלב

יהיה עליך תחום שבו אתה יכול להוציא מחצלת שלך. בעוד נשימה זו נעשית לעתים קרובות תוך כדי הישיבה בתנוחה נוחה, ברגליים משוכלות, הוא גם מאוד נחמד לעשות את זה תוך כדי שכיבה על הגב, במיוחד בתחילת התרגול שלך. כאשר אתה בשכיבה, אתה באמת יכול להרגיש את הנשימה עובר דרך הגוף שלך כפי שהוא בא במגע עם הרצפה.

 1. בואו לשכב על הגב עם עיניים עצומות, מרגיע את פניך ואת גופך. אתה יכול לשמור על הרגליים מושטות או לכופף את הברכיים ולהביא את כפות הרגליים כדי המחצלת שלך אם זה יותר נוח. אם אתה לכופף את הברכיים, לתת להם לנוח אחד נגד השני.
 2. בגין על ידי התבוננות שאיפה טבעית ונשיפה של הנשימה מבלי לשנות דבר. אם אתה מוצא את עצמך מוסח על ידי הפעילות בראשכם, לנסות לא לעסוק מחשבות. רק שימו לב אליהם ואז לתת להם ללכת, להביא את תשומת הלב שלך בחזרה שואף נושף.
 3. Begin to שואפים ונושפים עמוק דרך האף.
 4. על כל לשאוף, למלא את הבטן עם הנשימה. הרחב את הבטן באוויר כמו בלון.
 5. על כל לנשוף, לגרש את כל האוויר החוצה מן הבטן דרך האף. צייר הטבור שלך בחזרה לכיוון עמוד השדרה שלך כדי לוודא כי הבטן היא ריקה מאוויר.
 6. חזור על נשימות בטן עמוקות זה במשך כחמש נשימות. זהו החלק הראשון.
 7. הכנסת האוויר הבא, למלא את הבטן עם אוויר. ואז כאשר הבטן מלאה, לוקח אוויר קצת יותר ולתת אוויר המרחיב לתוך בית החזה גורם בצלעות להרחיב בנפרד.
 8. על הנשיפה, תן באוויר ללכת הראשונה מן החזה, ומאפשר בצלעות להחליק ביחד קרוב, ואז מן הבטן, הציור לטבור בחזרה לכיוון עמוד השדרה.
 9. חזור על נשימות עמוקות זה לתוך הבטן ובית החזה במשך כחמש נשימות. זהו חלק שני.
 10. הכנסת האוויר הבא, למלא את דבר כלוב בטן צלע עם אוויר. ואז ללגום רק קצת יותר אוויר ולתת לו למלא את החזה העליון, כל הדרך עד עצם הבריח, גרימת האזור סביב הלב (אשר נקרא מרכז הלב ביוגה), להתרחב לעלות.
 11. על הנשיפה, נתנו לאוויר לצאת הראשונה מהחזה העליון, המאפשר למרכז הלב לשקוע בחזרה למטה, אז מן החזה, ומאפשר בצלעות להחליק ביחד קרוב. לבסוף, נתנו באוויר ללכת מהבטן, ציור לטבור בחזרה לכיוון עמוד השדרה.
 12. המשך בקצב שלך, בסופו של דבר מגיע לתת את שלושת החלקים של נשימה קורים בצורה חלקה וללא הפסקות.
 13. המשך במשך כ 10 נשימות.

טעויות נפוצות

כדי להשיג את המרב מן הנוהג הזה, למנוע שגיאות אלו.

נשימה עמוקה מדי

אל תכריחו את הריאות שלך לתוך עודף כושר. הריאות שלך צריכות להרגיש מלאות בנוחות, לא כמו שהם הולכים להתפוצץ.

נשימה מתישה

הנשימה שלך צריכה לבוא ולצאת בצורה חלקה.

שינויים ווריאציות

אתה יכול לתרגל תנוחה זו במספר דרכים שונות.

צריך שינוי?

אתה יכול לעשות נשימה שלושה חלקים מכל נוח יושב או שכב בתנוחה. נסה Corpse Pose, קל Pose, או Bound זווית תנוחה. אם אינכם בטוחים אם אתם נושמים נכון, לשים את היד שלך בעדינות על הבטן, צלעות, ואת עצם הבריח שלך כדי להבטיח לך מרחיבים כל אחד מאלו ברצף.

מוכן לאתגרים?

ברגע שאתה מסוגל לעשות שלושת חלקי נשימה בלי שום בעיה, אתה יכול לשנות את הדפוס. נסה הארכת הנשיפות שלך.

בטיחות ואמצעי זהירות

טכניקה זו צריכה להיות בטוחה עבור רוב האנשים, אבל זה עלול להיות קשה אם יש לך אסטמה או סיבות אחרות של קשיי נשימה. אם אתה מרגיש כל סחרחורת, לחזור דפוס הנשימה הרגיל שלך.