האם ביקראם יוגה בטוחה? מחקר על הבטיחות של ביקראם יוגה

Home » Review » Yoga Basic » האם ביקראם יוגה בטוחה? מחקר על הבטיחות של ביקראם יוגה

האם ביקראם יוגה בטוחה?  מחקר על הבטיחות של ביקראם יוגה
עשרים ושש תנוחות ושני תרגילי נשימה. זוהי הנוסחה שמאחורי שיטת ביקראם, אשר ביקראם צ’ודהורי מוגן בזכויות יוצרים 2002 (אם כי מעמדם של זכויות יוצרים היא השאלה הבאה סקירה 2012). המורים לעקוב סקריפט סטנדרטי בהדריכו רצף 90 דקות. וגם, כמובן, אתה עושה את זה בחדר חם. כמה חם? ובכן, את הטמפרטורה הנדרשת הרשמית היא 105 מעלות F עם לחות של 40 אחוז. במשך שנים, הוא מבפנים מושבע של כוחות הריפוי של תרגול מזיע זה מבחוץ אשר יסתייגו זה תהה לגבי ההשפעות של פעילות גופנית זה נעשה חום ולחות על טמפרטורת הליבה הפנימית של הגוף. עכשיו חוקרים מתחילים בבקשה לבדוק את הנושא הזה.

המחקר

שני מחקרים שנעשו לאחרונה השתמשו במתודולוגיה דומה. נושאי מחקר בלע מדחום קטן למדידת טמפרטורות הליבה שלהם לבשו שעונים דופקים. שני המחקרים היו קטנים, עם רק כ 20 נבדקים כל, ושניהם אנשים השתמשו שהיו בעלי ניסיון ביקראם יוגה.

התוצאות של המחקר הראשון יצא בשנת 2013. יצוקה ידי בריאן ל ‘טרייסי, פרופסור באוניברסיטת קולורדו שניהל שני מחקרים קודמים על ההשפעות של ביקראם יוגה על חוזק וגמישות, מחקר חדש זה התמקדה כמה קלוריות יש שרפה במהלך פגישה ביקראם יוגה. 19 המשתתפים תרגלו יוגה שלהם בנפרד במעבדה תוך כדי האזנה להקלטה של ​​ההוראה של מורה. הם נוטרו לקבוע את קצב חילוף החומרים שלהם, קצב לב, טמפרטורת ליבה. הטמפרטורות שלהם עלו ברחבי הכיתה plateaued בקצב ממוצע של 100.3 F, אשר נקבע לא להיות מסוכן. הגברים במחקר שרפו בממוצע 460 קלוריות בכל הפעלה בעוד נשים שרפו 333, קצת פחות מ שבח ידי חובבים ביקראם.

המחקר השני היה במתודולוגיה דומה, אם כי יוגה נעשתה בסטודיו יוגה ביקראם עם מורה מוסמך במקום במעבדה. עשרים נושאים נכללו בפרויקט מחקר זה, אשר מומן על ידי המועצה האמריקאית לפעילות גופנית ו שנערך באוניברסיטת ויסקונסין ידי אמילי קוונדט. שוב, הטמפרטורות עלו ברחבי הכיתה. בתום הפגישה, טמפרטורות הליבה הגבוהות הממוצעות היו 103.2 F לגברים 102 F לנשים. אחד המשתתפים היה ספייק עד 104.1 F ושבעה נבדקים הלך מעל 103 F.

מסקנות

למרות ששני המחקרים הגיעו למסקנה כי טמפרטורות גוף עלו במהלך השיעור לרמות מעל 100, זה קצת קשה להשוות את התוצאות מכיוון שכל יש לנו מהמחקר הראשון הוא ממוצע. ייתכן כי אנשים מסוימים לא להיכנס טווח טמפרטורות מסוכן יותר, כפי שאנו רואים במחקר השני. מאחר והמחקרים הם קטנים, קשה להסיק מסקנות גורפות, אבל זה נראה בטוח לומר גובה של טמפרטורת ליבה משתנה לפי פרט, לשים כמה אנשים בסיכון למחלות הקשורות לחום. חשוב גם לציין כי כל הנבדקים במחקר היו מנוסים יוגה ביקראם ולכן התאקלמו במקצת לחדר החם והלח. לכן, סטודנטים חדשים צריכים להיות זהירים במיוחד ולקחת הפסקות בעת הצורך.

ביקראם נוטה להיות גישה מידה אחת המתאימה לכולם, אשר יכול להיות מסוכן אם נאכף כה מתוחה שזה לא לאפשר הבדלים בכל התגובה הפיזית של האדם לסביבה. The American Council on Exercise, הספונסרים של המחקר מאוניברסיטת ויסקונסין, ממליצים שהתלמידים יוכלו מימה כנדרש במהלך ביקראם יוגה. אמנות סביב מתי לשתות מים במהלך ביקראם יוגה להשתנות, אבל כל תלמידי יוגה החמים צריכים לדעת כי שתיית מים כדי להחליף את הנוזלים שאבדו בזיעה חיונית ליכולתו של הגוף לתפקד בצורה בריאה.