השתמשו Sama Vritti פראניאמה כדי להפחית את הלחץ

Home » Review » Meditation » השתמשו Sama Vritti פראניאמה כדי להפחית את הלחץ

 השתמשו Sama Vritti פראניאמה כדי להפחית את הלחץ
לדברי מכללת איורוודה קליפורניה, “פראניאמה, האמנות יוגית של נשימה, באה מן פראנה ayama מילות שורש בסנסקריט. פראנה פירושה ‘כוח חיים’ ואת ayama פירושו ‘הרחבה, ביטוי, או ארכה.’ הפרקטיקה של פראניאמה, לפיכך, היא הפעולה של הרחבת פראנה שלנו כך שהוא משתלב עם פראנה האוניברסלי.”

ישנן צורות רבות של פראניאמה, כולל נשימת נחיריים יחיד, נשימה של האריה, ואת נשימת האש. כמה טכניקות אלה הם מתקדמים למדי. Sama vritti, לעומת זאת, הוא פרקטיקה פשוטה שכל אחד יכול ללמוד. הוא מתמקד ברעיון של נשימות “שווים”, כלומר שאיפה נמשך עבור אותה כמות של זמן כמו נשיפה.

למה Sama Vritti מרגיע

יוגה נחקרה מנקודת מבט רפואי במשך שנים רבות. מחקרים מוצאים כי שיטות יוגה הקשורות בנשימה יכולות להרגיע את מערכת העצבים האוטונומית שלכם, צמצום טבעי הורמוני לחץ בגוף. זה גם עוזר למקד את דעתך יכול לשמש תרגול מדיטציה.

מספר מחקרים מראים כי תרגילי נשימה יוגית להשפיע על ציר ההיפותלמוס-היפופיזה-אדרנל (ציר HPA או ציר HTPA). גישת HPA היא מונח המתאר קבוצה של אינטראקציות המתרחשות בין שלוש בלוטות אנדוקריניות הבדל: ההיפותלמוס, יותרת הכליה, ואת יותרת המוח. יחד, בלוטות המהווים את הגישה HPA לווסת את העיכול, המערכת החיסונית, מיניות, רגשות, ומצב הרוח.

על פי סקירה שפורסמה בספרות הרפואית בנושא:

“על ידי הפחתת סטרס וחרדה, יוגה מופיע לווסת מערכות תגובת הלחץ. זה, בתורו, מקטין למשל עוררות פיזיולוגית, הפחתת קצב הלב, הורדת לחץ דם, הקלת נשימה. גם יש ראיות כי שיטות יוגה לעזור להגביר את קצב הלב השתנות, אינדיקציה ליכולתו של הגוף להגיב להדגיש בצורה גמישה יותר.”

איך להתחיל

Sama vritti היא אחת הצורות הבסיסיות ביותר של פראניאמה. גם ילדים יכולים ללמוד איך לעשות את מנהג כמו סאמא vritti, אשר ניתן לעשות כמעט בכל מקום ומפחית מתח וחרדה די מהר. למד פראניאמה זה ולאחר מכן להוסיף אותו בארסנל שלך של טכניקות הרגעה.

הוראות

  1. בואו לשבת בתנוחה נוחה, ברגליים משוכלות כמו תנוחה קלה, הצבת ריפוד מתחת למושב שלך לפי הצורך. אם יושבים על הרצפה אינו אפשרי, לשכב על הגב או לשבת על כיסא.
  2. תעצום את העיניים ולהתחיל לשים לב הנשימה הטבעית שלך, לא מוכן לשנות כלום בהתחלה. תן לעצמך חמש נשימות טובות או משהו כזה.
  3. להתחיל לספור עד ארבע לאט תוך כדי שאיפת אוויר. קחו רגע בראש שאיפה שלך עם הריאות מלאות באוויר. ואז גם לספור עד ארבע בעת הנשיפה. שוב לקחת רגע כדי להרגיש ריק. ואז לשאוף שוב ובעבירה נוספת של ארבעה. ממשיך את הדפוס הזה. התרגיל היא להתאים את אורכי נושם ונושף שלך.
  4. ייתכן להתנסות עם שינוי המספר שאליו לספור מדי; רק לוודא שאיפה ונשיפה שלך הם אותם אורכים.
  5. להמשיך לנשום בדרך זו למשך מספר דקות.