יוגה שיבננדה – כל אסאנות והיתרונות שלהם

Home » Review » Yoga Basic » יוגה שיבננדה – כל אסאנות והיתרונות שלהם

יוגה שיבננדה - כל אסאנות והיתרונות שלהם

האם אתה יודע? יוגה היא הטכניקה היחידה שבו אתה יכול למצוא שלווה נפשית יחד עם אנרגיה פיזית. ישנם אלף אסאנות יוגה בספרי המסורתי. ברור שאדם לא יכול להתאמן כל אסאנות ביום. אבל תרגול ושליטה כמה יכול לעזור לך להתחזק, להיות בעלת בטחון עצמי ואנרגטי.

שיבננדה ליוגה vendanta באשרם dhanwantari ואת דרכיה זכו לפופולריות עצומה לאורך השנים. צורה זו של יוגה היא תהליך מסורתי, מדיטטיבי וגם איטי. יוגה Swara ידי Swani שיבננדה כוללת של פראניאמה (תרגילי נשימה), ברכות השמש ואת 12 אסאנות.

פראניאמה:

אמנם עושה פראניאמה, בצע את הפעולות הפשוטות הבאות:

קחו נשימה עמוקה סגרו את הנחיר הימני ושאפו אוויר עם הנחיר השמאלי. ואז מיד לסגור שמאל נחיר & לנשוף עם הנחיר הימני. בדרך זו מנסה נשימה מהירה על ידי שינוי הנחיריים. תמיד לשאוף לאט. זה עוזר לנקות את המעבר לאף. אלה בעיות הנשימה שיש צריכות להתייעץ עם רופא לפני התרגול זה.

ברכות לשמש  גם מרכיב חשוב של היוגה שיבננדה. כל מה שאתה צריך לעשות הוא לעקוב אחרי הצעדים הפשוטים האלה כדי להתחיל:

שלב 1:  Stand במצב ישר ולהביא את הידיים יחד בעמדה תפילה. כאן אתה צריך לנשוף.

שלב 2:  עכשיו לשאוף ותרים את הידיים שלך בכיוון מעלה, שמירה כפות הידיים יחד.

 שלב 3: נשיפה ולאחר מכן להתכופף קדימה לגעת רגליים עם האצבעות.

שלב 4:  שוב שואף לשלב רגל ימין אחורה, קשת הגב ולהרים את הסנטר שלך.

שלב 5:  עכשיו לנשוף צעד אחורה רגל שמאל שלך. עכשיו הוא הרגליים נמצאות בעמדה זהה קרש. למתוח אותו ככל שתוכל. הנה, משקל הגוף שלך הוא לחלוטין על הידיים ועל הרגליים.

שלב 6:   עכשיו להנמיך ברכיים, חזה ועל מצח לגעת בקרקע.

שלב 7:  שאפו, למתוח קדימה עיקול לאחור. שמור את הידיים ישרות. עמדה זו ידועה גם בשם Sarpasana או עמדת הנחש.

שלב 8:  בשלב זה, אתה צריך לנשוף והרמת הגוף, הירכיים שלך ולאחר מכן לנסות למתוח אותו ככל שתוכל. המשקל של הגוף כולו מאוזנת כראוי על הידיים והרגליים.

שלב 9:  שאפו אוויר צעד ברגל ימין שלך קדימה עם החלק העליון של כף הרגל שלך נמתח על הרצפה. שוב להרים את הסנטר שלך ולהסתכל ישר.

שלב 10:  שוב, מטה לכופף לגעת הרגליים עם האצבעות.

שלב 11:  שאפו אוויר למתוח את הידיים לאחור מ מעל הראש.

שלב 12:  נשוף בעדינות לחזור למצב הראשון.

לאחר שהתמחה Surya namaskara, אחד צריך ללמוד את 12 תנוחות או אסאנות כלולים יוגה שיבננדה. 12 אסאנות היסוד של צורה זו של יוגה הם:

Shirshasana:

אמנם עושה אסאנה זו, אתה צריך לשבת הראשונה בקומה במצב Vajrasana. כעת הנח את ידיך על הקרקע באופן כזה תוכל להחזיק זרוע שמאל עם יד ימין ואת הזרוע הימנית עם היד השמאלית. עכשיו נסו למקם את הכתר של הראש בין כפות הידיים. ואז לנסות לקחת את הרגליים מעט כלפי מעלה. תופעה זו ידועה בשם ארדהה Shirshasana. נסו לאזן את זה ככה. לאחר בהצלחה ללמוד איזון, ואז לנסות להזיז את הרגליים בכיוון מעלה בקו ישר עם הגוף שלך. הישארו בתנוחה זו למשך 30 שניות ולשחרר. זכרו תמיד, את הדרך הנכונה לצאת מכל אסאנות היא הדרך שתזין לתוכו.

Sarvangasana:

זה ידוע גם בתור עמדת כתף. הנה, אתה צריך השקר הראשון על מחצלת ולנוח הגב על הרצפה. ואז אתה צריך לנסות להרים את הרגליים לכיוון מעלה. אתה אפילו יכול לקחת את התמיכה של הידיים על אותו. נסה לנוח הידיים על הגב, כך שהם יכולים לעזור לך להישאר יציב בעמדה. לאחר רגלייך מורמות באוויר, ולנסות להביא אותם יישור ישר עם הגוף שלך ולמתוח אותו ככל שתוכל. הישארו בתנוחה זו למשך 30 שניות ולאחר מכן שחרר.

Halasana:

כאשר אתה מתמיד Sarvangasana לדגמן, לנסות ולהביא את הרגליים כלפי מטה מ מעל הראש. שוב, כאן לנוח בכף ידיך על הגב כדי לתמוך בעמדתכם.

Matsyasana:

שכבי על הגב על הרצפה עם ברכיים כפופות, כפות רגליים על הרצפה. שאפו אוויר והרימו את פלג הגוף העליון שלך מעט מהרצפה והחלק הידיים מתחת הישבן שלך. ואז לנוח הישבן שלך על גבם של הידיים. להיוותר יציב עבור 15 שניות ולשחרר.

Paschimotthanasana:

לשבת על הרצפה עם שתי רגליים המורחבת קדימה מולך. למתוח את הידיים והגוף שלך קדימה ולנסות לגעת הבהונות. לכופף את הברכיים ככל שאתה יכול לנסות להגיע הבהונות.

Bhujangasana:

בתנוחה זו, אתה צריך למקם את עצמך לתוך תנוחה מעוקלת דומות נחש. לישון על הרצפה בצורה כזאת כי המצח שלך נוגע בקרקע. עכשיו למקם את כפות הידיים מתחת לכתפיים שלך באופן זה מקבל תחוב קרוב לגוף שלך. למתוח את הרגליים בצורה העליונה של הרגליים לוחצת אל המזרן. עכשיו לנשום לאט ללחוץ את הידיים כדי למתוח את הידיים שלך, שליחת החזה כלפי מעלה. התנוחה הזאת נראית כמו נחש ולכן זה נקרא תנוחת קוברה או הנחש לדגמן.

Shalbasana:

שכבי על הבטן עם הידות נחות מתחת הירכיים & המצח שלך מונחות על הרצפה. עכשיו מנסים לגייס רגל שמאל שלך עד 10 אינץ ‘. לאחר מכן, נסה לעשות את אותו הדבר עם הרגל הימנית שלך מדי. בשלב הסופי, לעשות את זה עם שתי הרגליים שלך.

Dhanurasana:

זה ידוע גם בשם Bow לדגמן. כל מה שאתה צריך לעשות כאן הוא לשכב על הרצפה עם הבטן שלך נוגעת בקרקע. שמור על הידיים שלך מלבד החזה שלך. עכשיו קח נשימה עמוקה להרים את הרגליים והירכיים עד. במקביל, אתה צריך לנסות לתפוס את הרגליים עם הידיים. הישארו בתנוחה זו למשך 30 שניות ולשחרר.

ארדהה Matsyendrasana:

לשבת על הרצפה עם הרגליים ישרות החוצה מולך. לכופף את הברכיים, לשים את הרגליים על הרצפה ואז להחליק את רגל שמאל מתחת לרגל ימין שלך. הנח את החלק החיצוני של רגל שמאל על הרצפה. שלב ברגל ימין מעל רגל שמאל ולעמוד אותו על הרצפה. לחץ בצד ימין היד כנגד הרצפה בדיוק מאחורי לאגן ימין שלך ולהגדיר הזרוע השמאלית שלך על החלק החיצוני של ירך ימין ליד הברך. בברך ימין תצביע ישירות למעלה אל התקרה. הנה, אתה צריך לנשוף בו נפנה לכיוון הצד הפנימי של ירך ימין. הישארו בתנוחה זו למשך כ 30 שניות ואז לשחרר. נסה לעשות זאת גם בכיוון ההפוך.

Kaksana:

הניחו את הידיים על הרצפה מול הרגליים עם כפות הידיים כלפי מטה. כופפו את המרפקים ולמקם את הברכיים על החלק העליון של הידיים מעל המרפק. מעט להעביר את המשקל שלך קדימה על הידיים עד הרגליים לבוא בהדרגה מהרצפה. אין לקפוץ לתוך העמדה. שמור תמיד להסתכל על הרצפה מול הידיים תוך החזקת עמדה זו. חזק למשך 10 שניות ולאחר מכן שחרר.

Padahastasana:

תעמוד ישר עם הרגליים נוגעות זו בזו. עכשיו לנשוף לכופף כלפי מטה מן הירכיים שלך לגעת הרגליים עם האצבעות. שמור את הידיים מתוחות בתהליך כולו. עכשיו לאט לעלות כלפי מעלה ולחזור למצב הראשון.

טריקונאסנה:

תעמוד ישר, להפריד את הרגליים מפושקות. עכשיו להפוך את רגל ימין החוצה כדי 90 מעלות שמאלה ברגל אל 15 מעלות. ודא כי המשקל של הגוף שלך הוא מאוזן באופן שווה בין שתי הרגליים. עכשיו לכופף את הגוף לצד ימין, כלפי מטה מן הירכיים. שומר המותניים שלך ישר, ובכך מאפשר את היד השמאלית שלך לעלות באוויר יד ימין שלך יורדת ושוב נוגע בקרקע. נסה לשמור על שתי הזרועות בקו ישר. חזור על הפעולה בצד השני.