יוגה 5 אפקטיבית מהווה עבור תסמונת מעי רגיז

Home » Review » Health » יוגה 5 אפקטיבית מהווה עבור תסמונת מעי רגיז

יוגה 5 אפקטיבית מהווה עבור תסמונת מעי רגיז

בעיות קיבה הם המביכים ביותר. הם מקבלים אותך הדגיש ומודאג. ההתכווצויות התכופות ומושך הבטן שלך הוא רק יחמירו. אתה לומד לחיות עם תנועות מעי רגיז, לחץ, וכאבי בטן. כדי לחסוך לך מהמצב הזה, יש לנו להבין חמש תנוחות יוגה אשר להחליק את הקרביים של הבטן שלך. בדוק אותם!

אבל קודם, בואו ללמוד על תסמונת מעי רגיז.

מהי תסמונת המעי הרגיז (IBS)?

תסמונת המעי הרגיז הוא מצב המתרחש במערכת העיכול שלך וגורם נפיחות, גזים, עצירות, שלשול. זה יכול להיות ספורדי או להתפתח לבעיה כרונית, המשפיעה על איכות החיים שלך ואת המרקם הנפשי. נשים הן יותר מושפעות IBS מאשר גברים. זה קורה באחד מבין חמישה אנשים ומפתח בפעם הראשונה כאשר אתה זקן 20-30 שנים. מתח והרגל אכילה גרועה הם גורמים שכיחים להתרחשות של תסמונת מעי רגיז.

במקרים רבים של תסמונת מעי רגיז, נמצא כי לא היה אירוע של פגיעה פיזית בבטן. ישן סברה כי IBS מתרחשת כאשר קיימת הפרעה באינטראקצית מוח הבטן הרגילה. שיבוש זה הופך את מסלול העיכול שלך רגיש מאוד, מה שמוביל עיכול, מתח, וחרדה.

עכשיו, בואו לראות איך לרפא תסמונת המעי הרגיז על ידי יוגה

תרגול יוגה במשך IBS (תסמונת המעי הרגיז) Relief

מתח IBS הם מחוברים. יוגה מרגיעה עצבים שלך ומפחיתה את רמות הלחץ, עובד כמו מזור מערכת העיכול הנסער שלך. עם דפוס נשימה יציב מוח שקט, לנסות תנוחות יוגה שהוזכרו להלן להקל על עצמך מפני תסמונת מעי רגיז.

תנוחות היוגה ריפוי IBS

1. Parighasana (שער Pose)

Parighasana מגרה אברי הבטן שלך ומותחת את צידי הגוף שלך. זה מגביר את עיכול נשימת הקיבולת והעזרים שלך. היא גם בונה חוזק הליבה ומונעת את הפסולה מהגוף שלך.

כדי לעשות את Parighasana, לכרוע ברך עם הגב ישר ואת הראש להסתכל קדימה. עכשיו, למתוח את רגל ימין החוצה ימינה, עם רגל ימין שלך מול קדימה על הקרקע. הרם את זרוע שמאל למעלה, לכופף את הגוף שלך מעל רגל ימין. מניחים את יד ימין על במותנו של רגל ימין. חזור על אותו עם יד ימין.

2. ארדהה Matsyendrasana (טוויסט השדרה חצי יושבים)

איך לעשות את ארדהה Matsyendrasana 'ומה ובברכתו

ארדהה Matsyendrasana פותח החזה שלך ומגביר את אספקת האוויר לריאות. זה מנקה את האיברים הפנימיים על ידי הסרת רעלים אותם. זה מגרה הכליות שלך ומונע עייפות. הפוזה הזאת מגרה את כוח העיכול של הקיבה שלך ומגביר את התיאבון.

כדי לעשות את ארדהה Matsyendrasana, לשבת עם הרגליים השרועות לפניך. שמור על הגב ישר ורגליים ביחד. עכשיו, לכופף את רגל ימין, להשתלט עליה ירך שמאל, ומניחים את העקב של רגל ימין שלך ליד הירך השמאלית. ואז, במקום יד שמאל על ברך ימין ולקחת יד ימין שלך מאחורי אל גב באמצע שלך. טוויסט המותניים, הכתפיים, ואת הראש לכיוון הנכון להסתכל מעבר לכתף ימין.

3. אננדה Balasana (Happy Baby Pose)

איך לעשות את אננדה Balasana 'ומה ובברכתו

אננדה Balasana מרגיע המוח שלך ואת מקל על הלחץ והכאב. הוא מותח ומרגיע השדרה שלך משחרר את המתח לכוד גבך. זה דוחס הבטן ועיסויים שלך האיברים הפנימיים של מערכת העיכול שלך.

כדי לעשות את אננדה Balasana, לשכב על הגב. להביא את הברכיים לכיוון החזה שלך, מחבק אותם. תירגע הגב לתוך האדמה. עכשיו, להעביר רוחב הירך והברכיים בנפרד ולהביא את הרגליים למעלה, ממש מעל הברכיים. למתוח את הידיים החוצה ולהגיע אל הבלעדית של הרגליים ולהחזיק אותם שם. ודא הידיים ישרות, ואת השכמות שלך נוגעות בקרקע.

4. Dhanurasana (Bow Pose)

Dhanurasana הוא באסטר מתח והעייפות טובה. זה מקל על עצירות ומסייע עם הפרעות בכליות. זה משפר את זרימת הדם ואת מרפא להשמנה. Dhanurasana משפר את תפקוד המעיים שלך, משפר את העיכול, ומגביר את התיאבון.

כדי לעשות את Dhanurasana, לשכב על הבטן שלך. הרגליים שלך חייב להיות ברוחב הירך מזו, והידיים בצד. עכשיו, לקפל את הברכיים ולהביא את הרגליים למעלה שלך. למתוח את הידיים לאחור, להגיע לקרסוליים של הרגליים ולהחזיק אותם בידיים שלך. הרם את החזה שלך מעל הקרקע ולהעביר את הרגליים כלפי מעלה כדי ליצור קשת. תרים את הראש ישר ולהסתכל קדימה.

5. Pavanamuktasana (לשיכוך רוח Pose)

Pavanamuktasana מחזק את שרירי הבטן ועיסויים הקרביים של הבטן שלך. זה עוזר לעיכול משחרר גזים רעילים רצויים מהגוף שלך. הוא מותח הצוואר והגב ומתח משחרר את הגב התחתון. Pavanamuktasana שומר עליך מפני חומציות ועצירות.

כדי לעשות את Pavanamuktasana, לשכב על הגב שלך למתוח את הרגליים קדימה. שמור את הידיים משני צדי הגוף שלך. לכופף את הברכיים ולהביא אותם לכיוון החזה שלך. לחץ הירכיים שלך הבטן שלך בידיים שלובות. עכשיו, והרימו את החזה שלך מהרצפה ולמקם את הסנטר על הברכיים. אתה יכול לנסות נדנדה למעלה ולמטה או לצדדים בתנוחה זו.

האם אי פעם שקלת יוגה IBS? נסה את תנוחות לעיל, ולראות איך הם יהפכו תסמונת המעי הרגיז שלך להיעלם!

עכשיו, בואו נמשיך הלאה לכמה שאלות נפוצות בנושא יוגה IBS.

תשובות של מומחים לשאלות הקוראים

האם אלכוהול להחמיר IBS?

כן, אלכוהול מחמירה IBS, אפילו בכמות קטנה. עדיף לסלק אלכוהול לחלוטין מהתזונה עד IBS שלך הוא נרפא.

כמה יעיל היא התזונה שלך על תסמונת מעי רגיז?

האוכל שלך יכול לעשות או לשבור IBS. מלאו את הדיאטה עם מזונות עשירים בסיבים כגון ירקות, פירות ודגנים מלאים. לאכול אותם לאורך היום באופן מאוזן ללעוס את המזון כראוי.

האם סכנת חיים IBS?

תסמונת המעי הרגיז היא כואבת אך לא קטלנית. זה גם לא מוביל לשום הפרעות קיבה אחרות.

האם המחזור החודשי משפיע IBS?

כן, הורמונים נשיים יש השפעה על תסמונת מעי רגיז. הסימפטומים של IBS להיות גרועים בזמן הווסת.

האם תסמונת המעי הרגיז הנקרא גם בשמות אחרים?

כן, IBS ידוע גם בשם קוליטיס הרירי, מעי גס עוויתי, מעי גס עצב, מחלות מעי פונקציונליות.

יוגה היא המושיעה במבחן הזמן עבור IBS. בכל יוגה לדגמן כי אתה מחזיק, להקשיב לגוף שלך, להישאר עם התחושות, ונושם היטב. זה יעזור ב מרגיע מערכת העיכול שלך ואת ריפוי תסמונת מעי רגיז.