יסודות של יוגה Kripalu

Home » Review » Yoga Basic » יסודות של יוגה Kripalu

 יסודות של יוגה Kripalu
בעוד שרוב סגנונות של יוגה כוללים מדיטציה ונשימה, יוגה Kripalu מייחסת חשיבות שווה על המוח, הגוף, והרוח. זה אידיאלי למתחילים מקבלים וישימה לכולם, לא משנה הגיל שלך, יכולת, גודל, או נסיבות אחרות.

עבור רבים, יוגה Kripalu מרחיבה לתוך חיי היומיום שלהם וזה יכול להיות המקור של טרנספורמציה רוחנית ונפשית רבה, כמו גם לבריאות פיזית. זהו סגנון מאוד פופולרי וזה בהחלט משהו שכדאי לשקול כאשר אתה לחקור יוגה.

יסודות של יוגה Kripalu

Kripalu הוא מנהג האטת יוגה עדין עם גישה רחומה. יש דגש על מדיטציה, ריפוי פיזי, ועל מהפך רוחני העולה על גדותיה מן מזרן יוגה לתוך חיי היומיום. במשך הזמן, התלמידים לומדים להתבונן במחשבות שלהם מבלי לשפוט וכדי לקבל ולאהוב את עצמם כפי שהם.

בכיתה Kripalu, כל תלמיד לומד למצוא ברמה שלהם בפועל ביום נתון, מתוך התבוננות פנימית. השיעורים בדרך כלל מתחילים עם תרגילי פראניאמה ומתיחות עדינות ואחריו תרגול אסאנות וכלת הרפיה סופית.

בשיעורים למתחילים, תנוחות מתקיימות במשך זמן קצר כמו סטודנטים מתחילים להרגיש את ההשפעות של פראנה בגוף. עוד כיתות מתקדמות כוללות פעמים להחזיק זמן רב יותר, בסופו של דבר, לזרום.

בסוף הכיתה, מורים Kripalu לומר  Jai Bhagwan  במקום  נמסטה . שני המושגים בעצם יש את אותה משמעות, אבל הוא לשעבר בהינדי האחרונה בסנסקריט.

בגלל הדגש של Kripalu על הסתגלות וקבלה, זהו סגנון בברכה לאנשים להרגיש כאילו הם נמצאים מחוץ לנורמה. זה פופולרי גם עבור אלה שמחפשים שינוי בזמנים קשים של החיים או שיש להם פציעות או מגבלות פיזיות אחרות.

מרכז Kripalu עבור יוגה ובריאות

השם Kripalu קשור הוא עם סגנון של האטת יוגה ומרכז יוגה ואיכות חיים ב Stockbridge, מסצ’וסטס. שניהם נוסדו על ידי גורו יוגה אמרית דסאי שהגיעו לארצות הברית מהודו בשנת 1960. Kripalu נקראה על שם מורו של דסאי, סרי Kripalvananda, מאסטר יוגה קונדליני.

לאחר התבגרות שני מתקנים בפנסילבניה, מרכז Kripalu החל לפעול מתוך הבית הנוכחי שלה בהרים ברקשייר של מסצ’וסטס בשנת 1983. התוכניות במרכז המשיכו להתרחב עד 1994. כלומר, כאשר נחשף כי מייסד אמרית דסאי ועוסק יחסי מין לא הולמים עם תלמידים. הוא עזב את המרכז וההנהגה הועברה לקבוצה של בכירים שהתחילו לבנות מחדש.

תחת קבוצת הניהול חדשה, מרכז Kripalu החל להרחיב את ההיצע ברמתו לכלול מגוון רחב של סגנונות יוגה ונושאי בריאות. כמו כן החלו לבסס את עצמה כיעד נסיגה רב-ממדי.

בימים אלה, המרכז מציע לוח זמנים כמובן מגוונת מאוד. זה לעתים קרובות מארחת המורים הידועים ביותר של היוגה אשר להוביל סדנאות סוף שבוע ארוך בשבוע. הם מציעים גם יוגה, עיסוי, והכשרת מורים איורוודי. זה הפך לאחד ממרכזי המפלט הפופולריים ביותר בארצות הברית.

האם Kripalu יוגה בשבילך?

Kripalu מושכת אנשים שרוצים לעבוד פיזי ורוחני כדי לשפר את הבריאות ואת תחושותיהן של רווחה. הגישה העדינה אישית הופכת אותו לבחירה טובה עבור תלמידים אשר יכול להפיק תועלת נוהג אדפטיבית. זה כולל אנשים עם דלקת פרקים, קשישים, וכל מי עלול לסבול מעודף משקל. Kripalu הוא גם נוהג היכרות נפלאה עבור כמעט כל מי שמעולם לא עשה יוגה לפני.