מה ההבדל בין ביקראם יוגה חמה?

Home » Review » Yoga Basic » מה ההבדל בין ביקראם יוגה חמה?

מה ההבדל בין ביקראם יוגה חמה?
יוגה חמה יכולה להתייחס לכל שיעור יוגה מתבצע בחדר מחומם. אמנם יש כמה סגנונות של שיעורי יוגה חמים, יוגה ביקראם היא יוגה חמה המקורית בין הידועים ביותר. למרות כמה אנשים יכולים להשתמש בו “חמים” ו “ביקראם” לסירוגין, האמת היא שכל יוגה ביקראם חמה, אבל לא כל יוגה החמה היא ביקראם.

יוגה חמה

יוגה חמה קרובות נוטה להיות בסגנון ויניאסה זורם של מנהג שבו מורה מנחת סטודנטים בסדרת תנוחות מקושרות. במהלך השיעור, בחדר בדרך כלל נשמר בטמפרטורה של 95 כדי 105 F. כפי שאתה יכול לדמיין, שיעור יוגה נמרץ בטמפרטורות גבוהות הופך את הגוף חם מאוד ומשרה הזעה מרובה. הכוונה היא כי החום משחרר את השרירים ואת הזיעה עוזרת לנקות את הגוף שלך.

יוגה ביקראם היא רק בסגנון אחד יוגה חמה. אפשרויות פופולריות יוגה חמה אחרות כוללות את היוגה המוקשית יבוא הקנדי (המכונית יוגה מודו בארצות הברית) ויוגה CorePower, שרשרת מתרחבת במהירות. רבים מקומית בבעלות אולפני יוגה עצמאיים מציעים סגנון משלהם כיתות מחוממות וכן.

טיפים אמצעי זהירות

יוגה חמה תצטרך הכנת הילוך שיכול להתמודד עם החום:

  • זה חיוני כדי לקבל מזרן יוגה משלך כשעושים יוגה חמה מאז אתה תהיה מזיעים הרבה. Yogitoes Skidless מגבה מחצלת (או מוצרים דומים אחרים) הם אבזרי יוגה חמים פופולריים. מגבות אלה ממוקמות מעל המחצלת שלך לספוג זיעה ולשפר מתיחה.
  • ההזעה שאתה עושה יוגה חמה גם אומרת שאתה רוצה לבחור את בגדי יוגה התקין. באופן כללי, נשים וגברים למצוא כי צמרות צמודות capris או מכנסיים ארוכים הן טובים ביותר כדי למנוע החלקה בזמן תנוחות.
  • הטמפרטורה בפועל לשיעור יוגה חם תשתנה לפי סגנון באולפן. חלקם יכולים להיות חמים כמו 108 F, מה שהופך 75 חדרי F נראו כמעט קרירים.
  • את “להזיע החוצה את הרעלים” אמר כנף הוא פופולרי בקרב תלמידי יוגה חמים. האמת היא הזעה שאינה באמת חלק ממערכת לסילוק רעלים של גופנו, אם כי זה יכול לגרום לך להרגיש טוב יותר בסופו של דבר.
  • הקפד לשתות הרבה מים לפני, במהלך, ואחרי השיעור, כך שאינך מקבל מיובש. לא מומלץ לאכול תוך שעתיים לפני שאתה לקחת שיעור.
  • יוגה חמה לא מומלצת לנשים בהריון שכן הוא יכול להעלות את טמפרטורת גוף ליבה.

ביקראם יוגה

ביקראם צ’ודהורי היא חברה חדשנית יוגה חמה מייסד המערכת יוגה ביקראם. השיטה שלו היא בסגנון המקורי כדי להיות מוגדר בחדר חם. זוהי סדרת סט של 26 תנוחות, כולל שני תרגילי פראניאמה, שכל אחד מהם מבוצעים פעמים בכיתת 90 דקות יחידה.

צ’ודהורי נולד בכלכותה, הודו, בשנת 1946. הוא היה אלוף יוגה בצעירותו, וכך גם אשתו Rajashree. בשנת 1974, צ’ודהורי ייסד את מכללת היוגה של הודו בבוורלי הילס, קליפורניה, כדי ללמד את שיטתו. עד מהרה הפך לאחד הסגנונות הפופולריים ביותר של אסאנות יוגה מתורגל במערב.

שיעורי יוגה של ביקראם החלו לצייר חברי האליטה ההוליוודית, הוא יצא למסע אורח חיים ראוותניים יותר ויותר. הוא נודע בזכות הצי שלו של מכוניות ספורט עבור לענוד תכשיטים יקרים. הגורו יוגה המוצלח היה, עם זאת, הסתבך תביעות וטענות תקיפות מיניות.

ביקראם וזכויות יוצרים

בשנת 2002, צ’ודהורי בזכויות יוצרי הסדרה שלו 26 תנוחות מתבצעות בחדר חם. מאז הוא היה מעורב בכמה מחלוקות משפטיות, הן על שימוש לא מורשה בשמו ושימוש בשיטה שלו תחת שם אחר.

צ’ודהורי תבעה בהצלחה סטודיו ליוגה לוס אנג’לס ב 2003 עבור זכויות יוצרים הפרת סימן מסחר. הוא הפך לנאשם ב 2004 כשהוא נתבע על ידי קולקטיב מסן פרנסיסקו של מורים ליוגה חמים. קבוצה זו קיבלה הפסקת ו-desist אותיות מעל שימוש לא מורשה שלהם של השיטה ביקראם. התובעים טענו כי יוגה לא יכולה להיות מוגנת בזכויות יוצרים. הצדדים הגיעו להסדר בשנת 2005 שבה צ’ודהורי הסכים שלא לתבוע אותם והם הסכימו שלא להשתמש בשם ביקראם.

צ’ודהורי הגיש עוד חליפה פרופיל גבוה בשנת 2011. הפעם זה היה נגד יוגה סטודיו ניו-יורקית על אנשים, אשר מציע שיעורי יוגה על ידי תרומה בכמה ערים בארה”ב. מקרה זה הסתיים ב 2012 כאשר יוגה לבעל אנשים גרג Gumucio הסכימה להפסיק את השימוש בשם של הסדרה ביקראם. למרות המקרה לא ללכת למשפט, היה לזה משמעות מכיוון משרד זכויות היוצרים האמריקאי הודיע ​​כי זכויות היוצרים שלה שהונפקו בעבר הסדרות של ביקראם הייתה זו טעות, כי תנוחות יוגה לא יכולות להיות מוגנות בזכויות יוצרים.

ביקראם ותקיפה מינית

בשנת 2015, מוקד הצרות המשפטיות של ביקראם התרחק להגנה על שיטת היוגה שלו. הוא הפך את הנושא של לפחות שש תביעות אזרחיות על תקיפה מינית או אונס חוזר מספר שנים.

למרות הפרטים משתנים, הם מצביעים על דפוס של צ’ודהורי אורב תלמידים ומורים ליוגה נשיים צעירים, לעתים קרובות אלה הלומדים בתכנית הכשרת מורים האינטנסיבית שלו. בתחילת 2016, בית משפט בלוס Angles פסק לטובת היועץ המשפטי לשעבר של צ’ודהורי, שאמר כי היא הוטרדה מינית וירה מתפקידה לחקירת טענות הטרדה של נשים אחרות.

בערך באותו זמן, Rajashree צ’ודהורי הגישה בקשה לגירושין. ביקראם גם ברח לארצות הברית. בחודש מאי 2017, צו מעצר הוצא בשבילו בקליפורניה ובנובמבר הוא והחברה שלו הגישו בקשה לפשיטת רגל.

ההשלכות

הנפילה של צ’ודהורי יכולה לשמש תמרור אזהרה בקהילת יוגה. האופי של התרגול קרוב יוצר קשרים הדוקים כמה אנשים יכולים לבחור לנצל את זה.

אולפני ביקראם להישאר פתוחים רבים מופעלים על ידי מדריכים עצמאיים. מסיבה זו, חשוב לזכור כי רק המייסד היה מעורב עוולה במקרים אלה.

מחשבה סופית

יוגה חמה היא אפשרות מעשית עבור תלמידי יוגה רבים, אם כי הוא אינטנסיבי יותר משמעותי מאשר שיעורים המוצעים בחדרים קרירים. לפני משתתף בקורס, לשקול כל מצב רפואי ייתכן שיהיה ולדבר עם הרופא לגבי אם זה מתאים לך.