סודות של דיפ מדיטציה – כיצד לעשות מדיטציה עמוקה

Home » Review » Meditation » סודות של דיפ מדיטציה – כיצד לעשות מדיטציה עמוקה

סודות של דיפ מדיטציה - כיצד לעשות מדיטציה עמוקה

האם אתה לחוץ? האם אורח החיים היומיומיים מעצבנים אתכם? אם התשובה שלך היא כן, ועל כן כבר במשך זמן מה, סביר להניח כי היית התבקש לעשות מדיטציה. אבל מדיטציה נשמע מורכב משעמם, נכון? אז למה כל כך הרבה אנשים ממליצים לך לעשות את זה?

זו הסיבה מדוע – מדיטציה היא לא תרגיל, משימה, או פעילות שבה שתחיל את דעתך. זהו מצב של מנוחה. אז עמוק שזה יכול להיות עמוק יותר מאשר בשינה העמוקה אתה יכול לקבל אי פעם. במצב דברים זה, המוח שלך הוא ברור עדיין וחיה בשלום – פנוי מדאגות וחרדה, וזה כאשר מדיטציה קורה.

נשמע קל, נכון? למעשה, זה לא. הסיבה לכך היא כי אנחנו כל כך מתערבבים לי בחיים והדאגות שלנו כי הכשרנו המוח שלנו לחשוב כל זמן. אנחנו ומסתבכים שרשרות של מחשבות, וזה לוקח סבלנות ותרגול כדי להרגיע את הנפש להיכנס למצב של מדיטציה.

למה אנחנו לא יכולים להיכנס למצב של מדיטציה עמוקה בקלות?

זה דורש מאמץ ללכת עמוק לתוך המדינה של מדיטציה. כאשר תנסה את זה, סביר להניח שאתה תרגיש שזה לא ברור, או אתה לא זז עוד. הסיבה לכך היא חוסר המיקוד והעוצמה. אתה לא מבין את הנקודה של מדיטציה לשינה עמוקה, ואיך לעשות את זה נכון.

יש במוחנו שתי פונקציות. האחת היא “הידיעה”, והשנייה היא “עושה.” מדיטציה היא הכל על הרגעת “עושה”, והשלמת והשלווה תוך שמירה על “הידיעה.”

רוב האנשים מתחילים במדיטציה בלי להכין את עצמם לכך. אתה לא יכול להבין את זה, אבל מתכונן המעשה לא רק מאפשר לך להשקיט את דעתך בקלות אבל גם עושה את השגרה כולה נעימה יותר.

אז הנה כמה עצות שיעזרו לכם להרגיע את דעתך להיכנס למצב של מדיטציה עמוקה.

טכניקות כדי לעזור לך להיכנס למצב של מדיטציה עמוקה

הכנה 

כאילו המדיטציה היא לא קשה מספיק, מתכונן זה אולי נראה כמו משימה ענקית. אבל מומחים אומרים כי כאשר אתה מכין את הגוף והנפש שלך לפני שאתה להתעמק במצב של מנוחה מוחלטת, אתה בטוח שיהיה מפגש גדול. אז אלה הם כמה טכניקות מדיטציה עמוקה שאתה יכול לעשות כמו שאתה הילוך עד.

1. להרגיע הנשימה וגוף

הנשימה, המוח, והגוף הם כולם מחוברים. כשאתה להרפות את הגוף ולהרגיע הנשימה שלך, המוח שלך נרגע באופן אוטומטי. כאשר זה קורה, מערכת העצבים הפאראסימפתטית הופעל, ולכן, התגובה ללחץ מוסדרת.

 הדרך הקלה 

לשבת בתנוחה מדיטטיבית לנשום חמש פעמים. אתה חייב לוודא שאתה נושם מהאף, ולנשוף מהפה שלך. כמו כן, הנשימות חייבות להיות עמוקות וארוכות. כאשר אתה נושם, אתה חייב לעשות את עצמך מודע להווה. כאשר אתה נושם החוצה, להירגע כל השרירים בגוף, ופשוט להרפות. עזוב הדאגות והכאב שלך. כאשר אתם עושים זאת, להקדיש תשומת לב מיוחדת הלשון, הלסת, הגרון, ואת המצח.

הדרך הנכונה

אתה חייב לתרגל כמה אסאנות יוגה להאיר הגוף שלך. קח 10 דקות, ולעשות כל פוסט כדי הביטוי המלא שלה.

אלו הן כמה אסאנות שיעזרו להרגיע את המיינד שלך:

 1. Setu Bandhasana
 2. Dhanurasana
 3. Balasana
 4. אדהו מוקה Svanasana
 5. ארדהה Matsyendrasana
 6. Uttanasana
 7. Supta Matsyendrasana
 8. פדמאסנה
 9. Shavasana

ברגע שיש לך התאמן אסאנות אלה, אתה חייב לעשות כמה תרגילי נשימה.

עליך לוודא כי משך נושף ארוך יותר נשימה. אז, אם אתה שואף אוויר במשך ארבע שניות, לנשום החוצה במשך שמונה. אתה יכול גם לנסות שילובי הזמן הבאים: 3-6, 5-10, 6-12, וכן הלאה. הקפד לנשום בעדינות. המפתח הוא להיות נוח, כך להקשיב לגוף שלך כמו שאתה הולך על.

2. ודאו מוחך שמח

סדר היום הגדול של המוח שלנו הוא להימנע מכאב ולחפש הנאה. אז, כפי שאתה להכין את עצמך מדיטציה, לנסות וליצור תחושות של שביעות רצון, יציבות, וביטחון. אתה חייב להרגיע את המוח שלך, כי הכל טוב, כך שהוא אינו חסר מנוחה.

נפש שמחה שקטה מסודר, כך המטרה שלך חייבת להיות כדי להפוך את דעתך מאושרת. זה איך אתה יכול לעשות את זה:

 1. תחשוב על הדברים שאתה אסיר תודה.
 2. אם היה לך חוויה מדיטטיבית טובה, לחשוב על זה.
 3. הבטח לעצמך שהכל בסדר כרגע.
 4. להרגיש טוב לגבי הריפוי מתמיד וזה הולך וגדל כי קורה.
 5. אם אתה מאמין באלוהים, אתה יכול לומר תפילה לפני שאתה עושה מדיטציה.

חפש מקום שקט למדוט, להתרחק מהטלפון שלך, חיות מחמד, ילדים, וכו ‘כאשר אתה עושה מדיטציה, זה הזמן שלך. בואו כולם מסביבך יודעים.

3. גדר כוונותיך הצהרות

אתה חייב להתמקד הכוונה שלך לפני שאתה להתעמק מדיטציה. זה יעשה פלאים בשבילך. אתה צריך כוונה חזקה, אם כי, לבצע עם זה עד הסוף. האישור שלך יכול להיות על הקווים הללו – “במשך דקות X הבאות, אתמקד רק על המדיטציה שלי. אין שום דבר אחר שיכולתי לעשות, ושום דבר אחר שיכולתי לחשוב עליו בזמן הזה. Mind, נא לא להפריע לי. אתחיל מתרכז עכשיו.”

קביעה היא מפתח המדיטציה. אם אין לך את זה, אל תדאג. תרגול מביא לך מושלם.

תרגול

עכשיו, כי אתה מוכן להתחיל את הפעילות מדיטטיבי שלך, אלה הם כמה דברים שאתה חייב לזכור.

4. קבל את הסחות הדעת

בתור מתחיל, אתה חייב להיות מוסח על ידי מחשבות שליליות כאשר אתה עושה מדיטציה. אל תדחפו לחשוב חיובי. קבל את המחשבות האלה בלי ביקורת עצמך. ביקורת היא מזיקה, ולא עולה בקנה אחד עם רוח הטובה של התרגול.

היי עדין עצמך. זה אתה שלמדת את עצמך כדי לקבל מוסחת, וכן הלאה, אתה חייב לתת את דעתך קצת זמן להתאמן כדי להיות ממוקדים. תהיה נחמד וסבלני עם עצמכם.

5. לשמוח את הריכוז

אם אתה משתמש אובייקט כדי לעזור לך להתמקד, יגיע זמן שבו המוח שלך הוא קצת ממוקד מדי על האובייקט. אַל תִּדְאַג. רק ליהנות איך יציבה המוח מקבל, שכן היא מתמקדת באובייקט זה.

תפקידו העיקרי של המוח הוא לחפש אושר להבריח כאב וסבל. כשאתה מלמד את דעתך כיצד להתרכז, אתה גם לאמן אותו כדי למצוא אושר עם המוקד.

הבודהיזם מטיף כי אושר ושמחה הם שניים מחמשת גורמי קליטה מדיטטיבית. כשאתה ללמוד ליהנות מדיטציה, המוח שלך הוא פחות חסר מנוחה.

לכן, כאשר הריכוז שלך עדיין בפיתוח, להשתמש אובייקט המוקד. ברגע שזה הופך להיות יציב, נא לא להפריע זה. רק תישאר איפה שאתה.

הודעת פרקליטים

מדיטציה אינה מסתיימת כאשר היא מסתיימת. אתה צריך לוודא שאתה לתרגל את הנקודות הבאות כדי להשלים את מחזור מדיטטיבי מלא.

6. לצאת למצב מדיטטיבי בעדינות

כאשר תסיים עם המדיטציה שלך, הקפד לצאת ממנו בעדינות. אתה לא יכול להיות בתוך הבלאגן כאשר אתה מודט. תן מנוחת דעתך. אתה יכול להזיז את הצוואר ואת האצבעות ראשונה, ולאחר מכן בעדינות לפתוח את העיניים. המעבר העדין עוזר לך לסחוב קדימה לארוג את ההרגשה מדיטטיבי בחייכם.

7. עט מחשבותיך

לאחר שתסיים עם התרגול, זה חיוני למדי כדי לרשום לעצמך איך היה שיגרתי. זה יהיה לספוג את הרגל לתוך השגרה שלך, ואתה גם תבין איך מדיטציה ועבודת דעתך.

תשובה לשאלות הפשוטות האלה אחרי כל פגישה כדי לעזור לך יותר טוב.

 1. כמה זמן נשארתי לשבת?
 2. מה אני מרגיש אחרי מדיטציה?
 3. איך דעתי להגיב בזמן שהייתי במצב של מדיטציה?

התשובה לשאלה השלישית יכולה להיות די מעורפלת. אז לוודא שאתה לרשום דברים כמו מה המחשבות באו דעתך, או איך הרגשת כשהיית במדיטציה. כמו כן, הקפידו לרשום כמה פעמים אתה הוסחת, וכמה זמן אתה יכול להתמקד.

עכשיו שאתה יודע  איך לעשות מדיטציה עמוקה, מה אתם מחכים? מדיטציה היא אמנות יפה. זה לוקח תרגול והתמדה, אבל כאשר אתה מקבל את זה נכון, אתה בטוח כדי להפוך את החיים שלך הרבה יותר טוב. נסה זאת!