12 cvičení jógy, jak dostat své stehna a boky v kondici

Home » Review » Fitness » 12 cvičení jógy, jak dostat své stehna a boky v kondici

12 cvičení jógy, jak dostat své stehna a boky v kondici

Vzhledem k naší sedavým životním stylem a nedostatkem pohybu, máme tendenci hromadit tuk z boků a stehen. To nám dává pocit neatraktivní. Ale strach, že ne! Zde je několik základních ásan v józe, jak snížit boky a stehna. Správná kombinace diety a jóga může vést ke snížení tuku v těchto problémových oblastech.

Jóga pro boků a stehen

1. Utkatasana

Jak to udělat Utkatasana a jaké jsou jeho výhody

Také známý jako – Židle Pose

Výhody – Tento asana stimuluje svaly na nohou, zejména boky a stehna. Sedí na židli, je snadné, ale když sedíte na pomyslné židli, vaše svaly jsou vyvíjeny jako oni drží pevnost pro vaše tělo. Vaše tělesná hmotnost spočívá na nohou, především na svaly boků a stehen. To tóny nejen nohy a buduje svaly, ale posiluje oblast taky.

Jak na to – Postavte vztyčené v Tadasana. Jemně pokrčte kolena a snížit hýždě, jako byste se sedí na pomyslné židli. Nadechněte se a rozšířit své paže nad hlavou. Držet pózu po dobu několika sekund, jak si udržet tok váš dech jít. Uvolnění.

Vytvrzení Tip – Naslouchejte svému tělu. Pokud jste začátečník, snížit boky jen tolik, kolik můžete, ale postupně zvyšovat. Jakmile se budete cítit pohodlně v póze, mohli byste puls trochu zvýšit intenzitu a úsek ve svalu.

2. Virabhadrasana II

Také známý jako – bojovník Pose II

Výhody – Tento asana pracuje na nohou s jistotou, ale konkrétně na vnitřní straně stehen. Na začátku, to póza může vypadat jednoduše, ale funguje to na svaly, které se nedostanou pozornost, když jsme se spustit náš každodenní práce. Nejlepší na tom je, že obě nohy získat jiný cvičení ve stejnou dobu, takže další svalové skupiny jsou zaměřeny tímto ásany.

Jak na to – Rozšiřte své nohy tak, aby byly o něco více než hip-šířka od sebe. Twist pravou patu s prsty směřujícími ven a používat levou patu k zemi sami. Oblouk levé paty musí být v souladu s pravou nohou. Snižte své boky a pak vyzařovat energii tak, jak byste protáhnout své ruce tak, aby byly v souladu s vašimi rameny. Proměňte svůj pohled dopředu a držet pózu s integritou. Dýchejte pomalu a silný, jak budete držet pózu a potom uvolněte. Opakujte na druhé straně.

Vytvrzení Tip – Pro dosažení nejlepších výsledků, rozšířit úsek nohy a snížit pánev. Ujistěte se, že budete udržovat rovnováhu a integritu.

3. Natarajasana

Jak to udělat Natarajasana a jaké jsou jeho výhody

Také známý jako – Lord Of The Dance Pose

Výhody – Kyčelní flexors jsou stimulovány a protáhl se v tomto velmi ladné držení těla. Obě vnitřní a vnější strany stehen jsou zpracovány na základě. Tato ásana posiluje nohy jako tělo zůstatky na jedné noze. Přímo z pánve na nohou, každý sval v noze je sladěn a protáhl se. Vaše boky jsou otevřeny a všechny energetické bloky v nohách se uvolní. Krevní oběh v nohou se zvyšuje, což dává nový tok kyslíku a živin k nim.

Jak na to – Stand v Tadasana. Zvedněte pravou nohu a houpat ho za takový, že vaše pravá noha je rovnoběžná se zemí. Ohýbat kolena, dosáhnout pravou ruku na pravé noze a protáhnout. Poté, co usadí, natáhnout levou ruku dopředu. Dalo by se držet dlaně natažené nebo převzít Gyan Mudra. Podívejte se na své levé straně prstů. Držet pózu po dobu několika sekund, jak si vzít dlouhé, zhluboka dýchala. Uvolněte a opakujte na druhé straně.

4. Ustrasana

Také známý jako – Camel Pose

Výhody – Tento asana brilantně otevře své prsní svaly a hip flexors. Také tóny všechny končetiny, zejména stehna. Tento asana pracuje na přední části vašeho těla, takže svaly čelních stehnech si důkladně tónovaný a stimulovány.

Jak na to – Usedněte do Vajrasana. Zvedněte boky a zvýšit vaše tělo tak, aby kyčelní svaly a lýtkové svaly jsou kolmé. Otevřít hrudník a opřít. Oslovit své ruce na nohou, ujistěte se, vaše paže jsou natažené. Jemně pověsit hlavu, jak si pohled na zadní straně. Držet pózu, jak si vzít dlouhé, zhluboka dýchala. Uvolnění.

5. Upavistha Konasana

Také známý jako – Sedící Wide Legged Forward Fold

Výhody – Tento asana funguje překvapivě dobře na horní části nohou. Kromě toho, že jim dobrý úsek, funguje to na hodně-ignorovány vnitřní straně stehen. Staví pevnost a pružnost.

Jak na to – Usedněte do Dandasana. Protáhnout nohy tak široký, jak je to možné. Potom, aby vaše dlaně do středu. Pokud jste dostatečně flexibilní, ohnout své tělo a dostat hlavu k zemi. Pokud tomu tak není, pokrčte kolena a nechte hlavu viset. Dýchat několikrát, pak se pomalu vrátit a přinést nohy dohromady.

6. Janu Sirsasana

Jak to udělat Janu Sirsasana a jaké jsou jeho výhody

Také známý jako – hlava na koleno Pose

Výhody – Janu Sirsasana pracuje na zvýšení flexibility v oblasti stehen a kyčelních kloubů. Svaly jsou natažené, a dochází ke zvýšení v cirkulaci krve. To vyživuje svaly a udržuje oblast zdravé. To asana pomáhá posilovat nohy taky.

Jak na to – Předpokládejme Dandasana. Složit pomocí levé koleno tak, že levá noha je umístěn na pravém stehně. Natáhnout ruce nahoru, složit trup, a natáhnout na nohou s rukama. Dýchejte do pravé části břicha. Držet a uvolňovat, a opakujte s druhou nohou. I když se chtěl dotknout hlavu ke svému kolenu v této ásan, co je ještě důležitější v tento póza udržet záda rovně.

7. baddha Konasana

Jak to udělat baddha Konasana a jaké jsou jeho výhody

Také známý jako – ševci Pose, Butterfly Pose, Bound Angle Pose

Výhody – Tento asana je úžasná hip otvírák. To také zvyšuje rozsah pohybu v kyčlích. Vaše vnitřní stehna jsou natažené a tónovaný a štíhlé hmoty je postaven. To asana v podstatě funguje na vašich boků a stehen a dělá zázraky pro ně.

Jak na to – Posaďte se na podložku se vaše nohy natažené. Složit kolena a přivést nohy do centra. Přidejte se vaše nohy a narovnat záda. Držte nohy se svými dlaněmi. Nyní, tlačit kolena na zem, stejně jako můžete. Držte představují pro několik sekund a uvolněte.

8. Malasaña

Také známý jako – Garland Pose

Výhody – Malasaña je další póza, která pracuje hlavně na nohou, zejména na bocích a stehnech. To zlepšuje krevní oběh a zajišťuje dobrou úsek ve vašich boků a stehen. Rozšiřuje vaše boky a dává svalů nohou velkou pevnost a pružnost.

Jak na to – Squat na zem, ujistěte se, vaše nohy jsou spolu, a hýždě jsou nad podlahou. Pokud se cítíte pohodlně, zvedněte své tělo na bříškách chodidel. Přidejte se ke svým dlaně ve středu, a lokty po stranách kolen mírně odpočinku. Tlačit kolena s lokty co nejširší. Držet pózu nejméně po dobu tří dechů. Uvolnění.

Jak to udělat Paripurna Navasana a jaké jsou jeho výhody

Také známý jako – Naukasana, Lodní Pose

Výhody – Při provádění tohoto asana pravidelně se pohybuje nad vaše tělo, tedy orgánů, nervy, kosti a svaly, a proniká do samého jádra vaší bytosti. Jak vyvážit svou tělesnou hmotnost na hýždě, své bytí třese zpočátku. Ale spoustu síly a odhodlání je postaven během několika sekund zavěšení. K dispozici je velké zlepšení krevního oběhu, a vaše nohy získat dobrý protáhnout.

Jak na to – Usedněte do Dandasana. Poté zvedněte nohy ze země. Když se vám podaří vyrovnat, zvednout ruce z podlahy, a protáhnout ven před vámi. Usilovat o vytvoření ‚V‘ s horní části a spodní části těla. Dýchat dlouhá a hluboká. Uvolnění.

10. Salabhasana

Také známý jako – Locust Pose, Grasshopper Pose

Výhody – Jedná se o efektivní cvičení jógy snížit boky a stehna, ale také pracuje na mnoha jiných částech těla. Posiluje nohy a zlepšuje průtok krve. Boky a stehna (nohy, obecně) zůstávají silné, pružné a v dobrém zdravotním stavu.

Jak na to – Lehněte si na břicho a zvedněte nohy off podložce, přímo z boků. Natáhnout ruce za vámi a zvedněte hrudník z podlahy. Zvedněte bradu a nastavit váš pohled dopředu. Držet pózu a dýchat několikrát před uvolněním.

11. Setu Bandhasana

Také známý jako – Most Pose

Výhody – To asana zlepšuje krevní oběh. Vyvýšené boky prosadit dobrou úsek. Svaly jsou stimulovány a tónovaný a každá energie je rozbité a propuštěn.

Jak na to – Lehněte si rovně na záda a pokrčte nohy v kolenou. Opatrně zvedněte boky a zpět z podlahy. Narovnat ramena a natáhnout ruce tak, že se dostanou do nohy. Dýchat dlouhá a hluboká. Držte představují pro několik sekund a uvolněte.

12. Ananda Balasana

Jak to udělat Ananda Balasana a jaké jsou jeho výhody

Také známý jako – Happy Baby Pose Dead Bug Pose

Výhody – Tento asana je jeden z nejlepších představují v  józe pro boků a stehen. To  funguje na otevření vašeho kyčelního kloubu. Vaše ohybače se ohnul, a všechny vnitřní stehenní svaly jsou natažené a stimulovány. Tento asana pracuje na zádové svaly taky, které nejsou obvykle pracovali na. Nejlepší část o této póze, je to, že když jste v ní, můžete vést protahování a najít to, co cítí se dobře.

Jak na to – Lehněte si rovně na zádech. Zvedněte nohy z podlahy, je ohnutí v kolenou. Natáhnout paže a držet oblouky nohou. Natáhnout nohy za podpory svých rukou. Udržujte podřepu, ale lze je ohnout, když se v póze. Držet pózu, jak budete pohybovat a promněte po dobu několika sekund. Uvolnit a odpočinout si.

Už jste někdy zkoušeli některou z těchto jógových ásan snížit boky a stehna? Udržet nohy natažené a ohnul je nesmírně důležité. Dalo by si stěžují na ty boky jsou tlustá, ale když jsou svaly nefungují na, může to vést k vážným problémům. Nečekejte tak dlouho! Dopřát v józe. Bavte se, jak posílit vaše stehna a boky a stavět, že svalové hmoty.