12 Joga Ćwiczenia Get ud i bioder kształt

Home » Review » Fitness » 12 Joga Ćwiczenia Get ud i bioder kształt

12 Joga Ćwiczenia Get ud i bioder kształt

Ze względu na nasze siedzący tryb życia i brak ruchu, mamy tendencję do gromadzenia się tłuszczu w biodrach i udach. To sprawia, że ​​czujemy się nieatrakcyjne. Ale nie martw się! Oto kilka podstawowych asan w jodze, aby zmniejszyć bioder i ud. Właściwa kombinacja diety i joga może zmniejszyć tłuszczu w tych obszarach problemowych.

Joga dla bioder i ud

1. Utkatasana

Jak zrobić Utkatasana i jakie są jego zalety

Znany również jako – Chair Pose

Korzyści – Ta asana stymuluje mięśnie nóg, szczególnie ud i bioder. Siedząc na krześle jest łatwe, ale kiedy można usiąść na wyimaginowanej krześle, twoje mięśnie są wywierane jak trzymają fort dla organizmu. Twoja masa ciała spoczywa na nogach, zwłaszcza w mięśniach ud i bioder. To nie tylko dźwięki nogi i buduje mięśnie, ale też wzmacnia powierzchnię.

Jak to zrobić – Stań wyprostowany w Tadasana. Delikatnie ugnij kolana i opuść pośladki jakbyś siedział na wyimaginowanej krześle. Wdech i rozszerzyć swoje ramiona nad głową. Trzymając pozować do kilku sekund, jak zachować przepływ oddech dzieje. Wydanie.

Utwardzanie Tip – Słuchaj swojego ciała. Jeśli jesteś początkujący, obniżyć biodra tylko tyle, ile można, ale zwiększa się stopniowo. Raz czujesz się komfortowo w pozie, można puls trochę zwiększyć intensywność i napięcie w mięśniach.

2. Virabhadrasana II

Znany również jako – stwarzają Warrior II

Korzyści – Ta asana pracuje na nogach na pewno, ale specjalnie na wewnętrznej stronie ud. Na początku to stanowić może wyglądać prosty, ale działa na mięśnie, które nie zwrócić na siebie uwagę, kiedy prowadzimy nasze codzienne obowiązki. Najlepsze jest to, że obie nogi uzyskać inny trening w tym samym czasie, więc więcej grup mięśniowych są kierowane z tej asany.

Jak to zrobić – Poszerz swoje nogi tak, że są one nieco bardziej niż hip-szerokość barków. Twist prawą piętę z palcami skierowanymi na zewnątrz, i używać lewą piętę do ziemi siebie. Łuk lewą piętę muszą być zgodne z prawej nogi. Obniż biodra, a następnie emitować swoją energię na zewnątrz jak wyciągniesz swoje ręce tak, że są one zgodne ze swoimi ramionami. Zmień swój wzrok do przodu i przytrzymać ułożenia z uczciwości. Oddychaj powoli i silny jak trzymasz pozy, a następnie zwolnić. Powtórz po drugiej stronie.

Utwardzanie Tip – W celu uzyskania najlepszych rezultatów, poszerzyć odcinek nogach i dolnej części miednicy. Upewnij się utrzymać równowagę i integralność.

3. Natarajasana

Jak zrobić Natarajasana i jakie są jego zalety

Znany również jako – Lord Of The Dance Pose

Korzyści – zginacze biodrowe są stymulowane i rozciągnięte w tym bardzo wdzięcznym postawy. Zarówno wewnętrzne i zewnętrzne mięśnie ud są opracowane na ich podstawie. Asana to wzmacnia nogi jako bilans ciała na jednej nodze. Już od miednicy do nogi, każdy mięsień w nodze jest ujędrniona i rozciągnięte. Twoje biodra są otwarte, a wszystkie bloki energetyczne w nogach są uwalniane. Krążenie krwi w nogach jest wzmocniona, co daje świeży dopływ tlenu i substancji odżywczych do nich.

Jak to zrobić – Stań w Tadasana. Podnieś prawą stopę i odchylić je za takie, że prawa noga jest równoległa do podłoża. Zginać kolano, prawą rękę dotrzeć do prawej nogi i stretch. Po ustatkować, rozciągnąć lewą rękę do przodu. Można trzymać dłonie wyciągnięte lub przyjąć Gyan Mudra. Spójrz na lewą palców. Trzymając pozę przez kilka sekund, jak wziąć długich, głębokich oddechów. Zwolnić i powtórzyć po drugiej stronie.

4. Ustrasana

Znany również jako – Camel Pose

Korzyści – Ta asana znakomicie otwiera swoje mięśnie piersiowe i zginaczy stawu biodrowego. Uelastycznia również wszystkie kończyny, szczególnie ud. Asana to działa na przedniej części ciała, więc mięśnie ud czołowych się dokładnie stonowanych i stymulowane.

Jak to zrobić – Usiądź w Vajrasana. Unieś biodra i podnieść swoje ciało tak, że mięśnie biodra i mięśnie łydki są prostopadłe. Otworzyć klatkę piersiową i do tyłu. Osiągnąć swoje ręce na nogach, upewniając się, że ramiona są rozciągnięte. Delikatnie powiesić głowę jak spojrzenie na plecach. Trzymając pozę jak wziąć długich, głębokich oddechów. Wydanie.

5. Upavistha Konasana

Znany również jako – Siedzą Szeroki nogami do przodu Fold

Korzyści – Asana to działa zadziwiająco dobrze na górnej części nogi. Oprócz dając im dobry odcinek, to działa na wiele ignorowane wewnętrznej stronie ud. Buduje siłę i elastyczność.

Jak to zrobić – Usiądź w Dandasana. Rozprostować nogi tak szeroko jak to tylko możliwe. Następnie przynieść swoje dłonie do środka. Jeśli jesteś na tyle elastyczny, zegnij ciało i dotrzeć głowę do ziemi. Jeśli nie, ugnij łokcie i niech twoja głowa powiesić. Oddychaj kilka razy, a następnie powoli wrócić i przynieść swoje nogi razem.

6. Janu Sirsasana

Jak zrobić Janu sirsasana i jakie są jego zalety

Znany również jako – Głowa do Knee Pose

Korzyści – Janu Sirsasana działa w kierunku zwiększenia elastyczności w udach i stawów biodrowych. Mięśnie są rozciągnięte, a tam jest wzrost cyrkulacji krwi. Ten odżywia mięśnie i utrzymuje obszar zdrowe. Ta asana pomaga wzmocnić nogi też.

Jak to zrobić – Załóżmy, że Dandasana. Krotnie lewym kolanie tak, że lewa noga jest umieszczona na prawym udzie. Wyciągnij ramiona w górę, złóż swój tors, i dotrzeć do stóp ze swoimi ramionami. Oddychaj w prawej części brzucha. Przytrzymaj i zwolnij i powtórz z drugą nogą. Mimo, że mają dotknąć głową do kolan w tej asany, co jest ważniejsze w tej pozie jest utrzymując plecy proste.

7. Baddha Konasana

Jak zrobić Baddha Konasana i jakie są jego zalety

Znany również jako – Cobbler Pose Butterfly Pose, oprawiony Kąt Pose

Korzyści – Ta asana jest niesamowite otwieracz biodro. To również zwiększa zakres ruchu w biodrach. Twoje wewnętrzne ud są rozciągnięte i stonowanych i beztłuszczowej masy jest zbudowany. Asana to w zasadzie działa na biodrach i udach i czyni cuda dla nich.

Jak to zrobić – Usiądź na macie z nogami rozciągnięta. Krotnie kolana i doprowadzić stopy do środka. Dołącz swoje nogi i wyprostuj plecy. Trzymaj stopy dłońmi. Teraz wciśnij kolana w dół do ziemi, jak to możliwe. Trzymając pozować do kilku sekund i zwolnij.

8. Malasana

Znany również jako – Garland Pose

Korzyści – Malasana jest kolejnym pozą, która działa głównie na nogach, zwłaszcza na biodrach i udach. Poprawia krążenie krwi i zapewnia dobre napięcie w biodrach i udach. To poszerza biodra i mięśnie nóg daje wielką siłę i elastyczność.

Jak to zrobić – Squat na podłodze, upewniając się, twoje stopy są razem, a Twoje pośladki są z podłogi. Jeśli są wygodne, podnieść swoje ciało na bale stóp. Dołącz swoje dłonie na środku, a reszta łokcie delikatnie na boki kolanami. Pchania kolana z łokcie jak najszerszy. Trzymając stanowią co najmniej trzech oddechów. Wydanie.

Jak zrobić Paripurna Navasana i jakie są jego zalety

Znany również jako – Naukasana, łódź Pose

Korzyści – Kiedy praktykujesz tej asany regularnie, porusza się poza swoje ciało, czyli narządów, nerwów, kości i mięśni, i przenika do samego rdzenia swojej istoty. Jak zrównoważyć ciężar ciała na pośladki, twoja istota drży początkowo. Ale dużo siły i determinacji jest zbudowany w ciągu kilku sekund od zawieszenia. Istnieje duża poprawa krążenia krwi, a twoje nogi uzyskać dobry odcinek.

Jak to zrobić – Usiądź w Dandasana. Następnie unieś nogi na ziemi. Gdy uda Ci się równoważyć, podnieś swoje ręce od podłogi i rozciągnąć je przed sobą. Działać na rzecz tworzenia „V” ze swojej górnej i dolnej części ciała. Oddychaj głęboko i długo. Wydanie.

10. Salabhasana

Znany również jako – Locust Pose, Grasshopper Pose

Korzyści – To jest skutecznym ćwiczeniem jogi zmniejszyć biodra i uda, to działa również na innych częściach ciała. To wzmacnia nogi i poprawia przepływ krwi. Bioder i ud (nogi, w ogóle) pozostają mocne, elastyczne i w dobrym zdrowiu.

Jak to zrobić – Połóż się na brzuchu, i unieś nogi na matę, od bioder. Wyciągnij ręce za siebie i unieś klatkę piersiową nad podłogę. Unieś podbródek i ustawić swój wzrok do przodu. Trzymając pozy i oddychać kilka razy przed zwolnieniem.

11. Nastawienie Bandhasana

Znany również jako – stwarzają Bridge

Korzyści – Ta asana poprawia krążenie krwi. Uniesione biodra egzekwować dobry odcinek. Mięśnie są stymulowane i stonowanych, a każda energia jest uszkodzony i zwolniony.

Jak to zrobić – Połóż się płasko na plecach, ugnij nogi i na kolanach. Delikatnie unieś biodra i wycofać się z podłogi. Wyprostuj plecy i wyciągnij ramiona tak, aby osiągnąć swoje stopy. Oddychaj głęboko i długo. Trzymając pozować do kilku sekund i zwolnij.

12. Anando Balasana

Jak zrobić Ananda Balasana i jakie są jego zalety

Znany również jako – Happy Baby Pose Dead Bug Pose

Korzyści – Ta asana jest jednym z najlepszych w ułożenia  jogi na biodrach i udach. To  działa na otwarcie swój staw biodrowy. Twoje zginacze są zgięte, a wszystkie wewnętrzne mięśnie ud są rozciągane i stymulowane. Asana to działa na mięśnie pleców też, które nie są zazwyczaj pracowali na. Najlepsze strony o tej pozie jest to, że gdy jesteś w nim, można kierować rozciąganie i znaleźć to, co czuje się dobrze.

Jak to zrobić – Połóż się płasko na plecach. Unieś nogi z podłogi, pochylając je na kolanach. Rozciągnąć ramiona i trzymać łuki stóp. Rozprostowanie nóg z wykorzystaniem wsparcia swoich rękach. Trzymaj kolana zgięte, ale można wyginać je, gdy jesteś w pozie. Trzymając pozę jak poruszać i wyginać się na kilka sekund. Zwolnić i odpocząć.

Czy kiedykolwiek próbował żadnego z tych asan jogi na zmniejszenie bioder i ud? Trzymając nogi rozciągnięte i zgięte jest niezwykle ważne. Można narzekać na te biodra jest gruby, ale gdy mięśnie nie są przerabiane, może to prowadzić do poważniejszych problemów. Nie tak długo czekać! Zanurz się w jodze. Baw się, jak wzmocnić uda i biodra i budować, że masy mięśniowej.