5 Baba Ramdev jógy Ásany pro vytvrzování Diabetes

Home » Review » Health » 5 Baba Ramdev jógy Ásany pro vytvrzování Diabetes

5 Baba Ramdev jógy Ásany pro vytvrzování Diabetes

Jóga byl lékem na různých nemocí od věků. Jóga je starobylá a účinný lék na řadu problémů souvisejících se zdravím. Praxe jógy sahá až před více než 5000 lety. Praxe jógy zahrnuje meditaci, dechová cvičení, pranayam, ásany a ze všeho nejdůležitější – dosáhnout věčný mír.

Baba Ramdev provedl různá zasedání o tom, jak člověk může zbavit zdravotních problémech tím, že cvičí jógu každý den. On vydal zasedání ve dnech 7 snadné a jednoduché kroky k léčbě smrtící nemoci jako cukrovka.

Chcete-li začít s Ramdev jógy pro diabetes, stačí postupovat podle níže uvedených jednoduchých kroků: –

Začněte jóga relaci Zpívání ‚OM‘ nahlas a opakovat 11 krát. To vytváří dobré a účinné vibrace. Diabetes je často označován jako ‚matka všech nemocí‘. To je důvod, proč Baba Ramdev vyvinula jógy pro diabetiky a aby jim pomohla zbavit se této nemoci.

Za prvé, osoba, která má diabetes má co do činění Bhastrika prāṇāyāma každý den po dobu asi 30 minut. Při procvičování pránájámu, jeden musí mít důkladnou znalost mudras. Energie, která je vytvořena při tréninku meditace nebo pránájámu se přenáší do těla přes mudras. To je důvod, proč je třeba mít dobré znalosti mudras.

Zatímco dělá mudru, přiložte špičku vaší ruky ukazováčku špičkou palcem. Udržujte ostatní tři prsty rovně.

Postupujte podle následujících jednoduchých kroků do praxe Bhastrika pránájámu doma: –

Zatímco dělá Bhastrika pránájámu, sedět v Vajrasana polohy (pokud možno). Nyní, aby se vaše ruce na kolena a zavři oči. Vždy mějte na paměti, před zahájením v relaci budete muset zcela uvolnit své tělo. Zde máte dýchat úplně a pomalu se obě nosní dírky až tě plíce jsou plné vzduchu. Pak energicky vydechněte s oběma nosními dírkami. Zkuste dělat to po dobu 10-15 krát denně. Nemusíte použít sílu, zatímco inhaluje, ale zatímco vydechování je třeba použít sílu.

1.  Kapalbhati  je jedním z nejlepších možností pro diabetika. Je-li diabetik osoba tuto techniku pravidelně cvičí, pak jistě, že může dojít k jeho nemoc pod kontrolou. Jedná se o velmi účinnou formou pránajámy. Sedněte si na zem v komfortním zkříženýma nohama pozici. Zhluboka se nadechněte a vydechněte a pak rychle, takže zvuk. Vždy mějte na paměti, zatímco dělá Kapalbhati, budete muset energicky a rychle vydechněte a pomalu a zhluboka nadechnout. Pokračovat v tom to pro 10krát a pak se uvolní. To funguje jako požehnání pro diabetiky a pomáhá při kontrole nemoci.

2.  Anulom-Vilom  je další způsob léčení tohoto onemocnění. Anulom Vilom je také známý jako alternativní dýchání nosem. Zde budete muset zavřít pravou nosní dírkou a vdechovat levou nosní dírkou. Pak okamžitě zavřít levou nosní dírku a vydechněte pravou nosní dírkou. Tímto způsobem se snaží pomalu a zhluboka dýchat změnou nozdry.

Všechny 3 typy prāṇāyāmy pomoci při de-zdůraznit a léčení této nemoci. Ásany jsou také účinné a nejlepší možnosti pro léčbu diabetu. Chcete-li se dozvědět Mandukasan tím nejjednodušším způsobem, postupujte podle pokynů uvedených níže:

3.  Mandukasan:  Sedněte si na podlahu Vajrasana poloze. Nyní, aby pěsti obou rukou a umístit je na břicho tak, že spoj je na pupku. Stiskněte obě pěsti proti břiše. Nyní se snaží dotýkat země s čelem. Zkuste ohýbání směrem dolů, jak nejvíce to půjde. Držte tuto pozici po dobu 20 sekund a pak je uvolněte.

4.  Ardha matsyendrasana:  Sedněte si na zem s nohama rovně ven před vámi. Pokrčte kolena, dát si nohy na zem a pak přesuňte levou nohu pod vaší pravé noze. Položit na vnější straně levé nohy na podlaze. Krok pravou nohu přes levou nohu a postavit ji na zem mimo levé kyčle. Stiskněte pravou ruku na zem těsně za pravé hýždi a nastavte levou paži na vnější straně pravého stehna blízko kolena. Pravé koleno bude ukazovat přímo na strop. Zde máte vydechnout a otočit směrem k vnitřní straně pravé stehno. Zůstane v této poloze po dobu 30 sekund a pak je uvolněte. Vyzkoušejte to na druhou stranu taky.

5.  Vakrasana:  K tomu, musíte sedět v pohodlné poloze zkříženýma nohama. Nyní, aby se vaše pravou ruku na levou ruku na levé koleno. Pokusit se otočit své tělo v levém směru. Nezapomeňte, aby se vaše držení těla rovně. Zkuste dělat to správným směrem taky.

Zkuste těchto výše uvedených tipů, dechová cvičení a ásany na Ramdev Baba jógy diabetes a vaše diabetes bude určitě pod kontrolou. Zůstat zdravý a udržet cvičit!