5. Efektivní Jóga pro syndrom dráždivého tračníku

Home » Review » Health » 5. Efektivní Jóga pro syndrom dráždivého tračníku

5. Efektivní Jóga pro syndrom dráždivého tračníku

Problémy žaludku jsou nejtrapnější. Dostanou vás stresu a strach. Časté kontrakce a táhne ve vašem bříšku jen dělat to ještě horší. Naučíte se žít s dráždivého pohyby střev, tlak a bolesti břicha. Aby vás zachránil z této nesnázi, jsme zjistili pět Jóga, které budou uhladí se vnitřek vašeho žaludku. Zkontroluj je!

Ale nejprve, pojďme se dozvědět o syndrom dráždivého tračníku.

Co je syndrom dráždivého tračníku (IBS)?

IBS je stav, který se vyskytuje v trávicím traktu a způsobuje nadýmání, plyn, zácpa a průjem. To může být sporadický nebo rozvinout do chronické problémy, které ovlivňují kvalitu vašeho života a psychologické pohody. Ženy jsou více postiženy IBS než muži. To se vyskytuje v jednom mezi pět lidí a rozvíjí poprvé, kdy jste 20-30 let. Stres a špatné stravovací návyky jsou časté příčiny vzniku syndromu dráždivého tračníku.

V mnoha případech IBS, bylo zjištěno, že nedošlo k události fyzické poškození žaludku. Spekuluje se, že IBS nastane, když tam je přerušení v pravidelném mozku žaludku interakce. Tato porucha je vaše trávicí trakt velmi citlivá, což vede ke špatné trávení, stres a úzkost.

Nyní se podívejme, jak vyléčit IBS jógou

Praxe Jóga pro IBS (syndrom dráždivého tračníku) Relief

Stres a IBS jsou vzájemně propojeny. Jóga uklidňuje nervy a snižuje hladinu stresu, působí jako balzám pro vaše rozrušený trávicí systém. S ustáleným dýchání a klidné mysli, zkuste Jóga níže uvedených a zbavit se od IBS.

IBS Léčebné Jóga

1. Parighasana (Gate Pose)

Parighasana stimuluje vaše břišní orgány a táhne po stranách vašeho trupu. Posiluje svůj dýchací kapacity a podporuje trávení. To také staví své hlavní síly a odstraňuje odpady z vašeho těla.

Dělat Parighasana, kleknout s záda rovně a vaše hlava s výhledem do budoucna. Nyní natáhnout pravou nohu na pravé straně, s pravou nohou směrem dopředu a na zemi. Zvedněte levou paži vzhůru a ohýbat trup nad vaší pravé noze. Položte pravou ruku na holeň vaší pravé noze. Opakujte totéž s vaší pravou rukou.

2. Ardha matsyendrasana (Half-Sedící Spinální Twist)

Jak to udělat ardha matsyendrasana a jaké jsou jeho výhody

Ardha matsyendrasana otevře hrudník a zvyšuje přívod vzduchu do plic. Vyčistí vaše vnitřní orgány tím, že odstraní toxiny z nich. Stimuluje ledviny a odstraňuje únavu. Póza stimuluje trávicí sílu vašeho žaludku a zvyšuje chuť k jídlu.

Dělat ardha matsyendrasana, sednout si s nohama nataženýma před sebe. Záda musí být rovná a nohy k sobě. Nyní ohněte pravou nohu, vezměte si ji přes levý bok a umístěte patu pravé nohy u levého boku. Poté položte levou ruku na pravé koleno a vezměte si pravou ruku za sebou do svého poloviny zad. Otáčet pasu, ramena a hlavu směrem doprava a podívejte se přes pravé rameno.

3. Ananda Balasana (Happy Baby Pose)

Jak to udělat Ananda Balasana a jaké jsou jeho výhody

Ananda Balasana uklidňuje mozek a zmírňuje stres a bolest. To se táhne a zklidňuje vaši páteř a uvolňuje napětí v pasti zádech. Komprimuje žaludek a masáže vnitřních orgánů trávicím traktu.

Dělat Ananda Balasana, lehněte si na záda. Přinést kolena k hrudníku, je objímala. Uvolnit své zpět do země. Nyní přesuňte kolena hip-šířka od sebe a přinést si nohy nahoru, těsně nad kolena. Natáhnout ruce ven a dostat se na plosce nohy a držet je tam. Ujistěte se, že vaše ruce jsou rovné, a vaše lopatky se dotýká země.

4. Dhanurasana (Bow Pose)

Dhanurasana je dobrý stres a únava buster. To zmírňuje zácpu a pomáhá s poruchami ledvin. Zlepšuje krevní oběh a léčí obezitu. Dhanurasana zlepšuje funkci střev, zlepšuje trávení a zvyšuje chuť k jídlu.

Dělat Dhanurasana, lehnout si na břicho. Vaše nohy musí být hip-šířka od sebe a ruce na boku. Nyní složit kolena a přivést si nohy nahoru. Natáhnout ruce dozadu, dosáhnou kotníky vašich nohou a držet je ve vašich rukou. Zvedněte hrudník ze země a pohybovat nohama vzhůru k vytvoření luk. Držet hlavu rovně a dívat se dopředu.

5. Pavanamuktasana (větru Uvolnění Pose)

Pavanamuktasana posiluje vaše břišní svaly a masáže vnitřek břicha. Pomáhá při trávení a uvolňuje nežádoucí a toxické plyny z vašeho těla. To se táhne krk a záda a uvolňuje napětí v dolní části zad. Pavanamuktasana vás ochrání před kyselostí a zácpa.

Dělat Pavanamuktasana, lehněte si na záda a protáhnout nohy vpřed. Držte ruce na obou stranách těla. Pokrčte kolena a přivést je k hrudníku. Stiskněte vaše stehna na břiše se sepjatýma rukama. Nyní, zvedněte hlavu a hrudník z podlahy a umístit své bradu na kolenou. Můžete zkusit houpání nahoru a dolů nebo do stran v této pozici.

Uvažoval jste někdy o jógu pro IBS? Zkuste výše uvedené pózy, a uvidíte, jak budou vaše syndrom dráždivého tračníku zmizet!

Nyní pojďme se přesunout na některé běžné otázky týkající se jógy a IBS.

Znalecké odpovědi na čtenářské otázky

Má alkoholu zhoršit IBS?

Ano, alkohol zhoršuje IBS, a to i v malém množství. To je nejlepší úplně vyhnat alkohol ze svého jídelníčku, dokud vaše IBS je vyléčen.

Jak efektivní je vaše strava na IBS?

Vaše jídlo může zlomit, nebo IBS. Vyplňte svůj jídelníček s vlákny bohatých potravin, jako je zelenina, ovoce a celozrnných výrobků. Jíst po celý den v vyváženým způsobem a správně žvýkat potravu.

Je IBS život ohrožující?

IBS je bolestivé, ale ne fatální. To také nevede k žádné jiné onemocnění žaludku.

Má vliv na menstruační cyklus IBS?

Ano, ženské pohlavní hormony mají vliv na IBS. Symptomy IBS zhoršují v době menstruace.

Je IBS nazvaný jinými jmény?

Ano, IBS je také známý jako mukózní colitis, spastické tlusté střevo, nervový tlustého střeva, a funkční onemocnění střev.

Jóga je čas-testovány zachránce pro IBS. V každé pózu z jógy, které držíte, poslouchat své tělo, zůstat s pocity, a dýchat dobře. To pomůže při uklidňující trávicí trakt a léčení syndromu dráždivého tračníku.