5 Etkili Yoga İrritabl Bağırsak Sendromu için Poses

Home » Review » Health » 5 Etkili Yoga İrritabl Bağırsak Sendromu için Poses

5 Etkili Yoga İrritabl Bağırsak Sendromu için Poses

Mide sorunları en utanç verici bulunmaktadır. Onlar stresli ve endişeli olsun. karnında sık kasılmalar ve çeker sadece daha kötü yapar. Sen hassas bağırsak hareketlerinin, basınç ve karın ağrısı ile yaşamayı öğrenirler. Bu çıkmaz sizi kazandırmak için, mide içini dışarı smoothen olacak beş yoga pozlar anladım var. Onları göz atın!

Ama önce, İrritabl Bağırsak Sendromu hakkında bilgi edinelim.

İrritabl Bağırsak Sendromu (IBS) Nedir?

IBS sindirim sisteminde gerçekleşir ve şişkinlik, gaz, kabızlık ve ishal neden olan bir durumdur. Bu sporadik olabilir ya da yaşam ve psikolojik varlığının kalitesini etkileyen, kronik bir sorun haline gelişebilir. Kadınlar erkeklerden daha fazla IBS etkilenir. Bu beş kişi arasında birinde oluşur ve 20-30 yaşında iken ilk defa gelişir. Stres ve kötü beslenme alışkanlıkları hassas bağırsak sendromu durumlarda ortak nedenleridir.

IBS Birçok durumda, bu mideye fiziksel hasar verilmemiş olay olduğunu tespit edildi. Düzenli beyin mide etkileşiminde bir aksama olduğunda IBS meydana geldiği düşünülmektedir. Bu bozulma hazımsızlık, stres, anksiyete ve yol sindirim parça son derece hassas hale getirir.

Şimdi, yoga ile ibs tedavi görelim

IBS (İrritabl Bağırsak Sendromu) Relief için Pratik Yoga

Stres ve IBS birbirine bağlıdır. Yoga sizin ajite sindirim sistemi için bir merhem olarak çalışan, stres düzeylerini sinirleri yatıştırır ve azaltır. istikrarlı bir solunum şekli ve sessiz bir zihin ile, aşağıda belirtilen yoga pozlar denemek ve IBS kendinizi rahatlatmak.

IBS Şifa Yoga Poses

1. Parighasana (Kapı poz)

Parighasana karın organları uyarır ve gövde kenarlarına uzanır. Bu nefes kapasitesi ve yardımcıları sindirim artırır. Aynı zamanda çekirdek gücü oluşturur ve vücudunuzdan atıkların ortadan kaldırır.

Parighasana yapmak için, sırtın dik ve baş ileriye bakmanın ile diz çökmek. Şimdi, sağ ayak öne bakacak şekilde ve zeminde, sağa Sağ bacağınızı uzatın. Sol kolunu yukarı kaldırın ve sağ bacak üzerinde gövdenizi bükün. Sağ bacak shin Sağ elinizi koyun. Sağ kolu ile aynı tekrarlayın.

2. Ardha Matsyendrasana (yarım Oturmalı Spinal Büküm)

Ardha Matsyendrasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Ardha Matsyendrasana göğsünü açılır ve akciğerlere hava miktarını artırır. Bu onlar toksinleri kaldırarak iç organları temizler. Bu sizin böbrekleri uyarır ve yorgunluğu ortadan kaldırır. poz Mide sindirim gücünü uyarır ve iştahınızı arttırır.

Ardha Matsyendrasana yapmak için önünüzde uzanmış bacaklar ile otur. Birlikte Sırtınızı düz ve ayaklarını tutun. Şimdi, sağ bacak bükülür sol kalça üzerine götürün ve sol kalça yanında sağ ayağın topuk yerleştirin. Ardından, sağ diz sol elinizi koyun ve orta arka arkada sağ elinizi atın. sağa doğru bel, omuz ve baş bükün ve sağ omuzun üzerinden bakmak.

3. Ananda Balasana (Mutlu Bebek Pose)

Ananda Balasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Ananda Balasana beyin yatıştırır ve stresi ve ağrıyı hafifletir. Bu uzanır ve omurganızı rahatlatır ve sırt sıkışıp gerginliği serbest bırakır. Bu mideniz ve masaj sindirim sisteminin iç organları sıkıştırır.

Ananda Balasana yapmak için, sırt üstü uzanın. Onları sarılma, göğsünüze doğru dizlerinizi getirin. zemine sırt rahatlayın. Şimdi, ayrı dizlerin hip-genişliğini taşımak ve sağ diz üstünde, ayaklarını getir. Kollarınızı uzatın ve ayak tabanına ulaşmak ve onları orada tutmak. Kollarınızı düz, ve omuz bıçakları yere dokunmadan emin olun.

4. Dhanurasana (yay) poz

Dhanurasana iyi stres ve yorgunluk buster olduğunu. Kabızlığı giderir ve böbrek bozuklukları ile yardımcı olur. Kan dolaşımını artırır ve obeziteyi tedavi eder. Dhanurasana, bağırsakların fonksiyonlarını artırır sindirimi geliştirir ve iştahı artırır.

Dhanurasana yapmak için, mide uzanın. Ayaklarınız birbirinden kalça genişliği ve yan kollarını olmalıdır. Şimdi, dizlerini katlamak ve ayaklarını yukarı getir. Geriye kollarınızı uzatın ayak bilekleri ulaşmak ve ellerinizle onları tutun. yerden göğsünü kaldırın ve bir yay oluşturacak şekilde yukarı doğru bacaklarınızı hareket ettirin. Başınızı dik tutun ve ileriye bakma.

5. Pavanamuktasana (Rüzgar rahatlatma poz)

Pavanamuktasana karın kasları ve masaj karın içleri güçlendirir. Hazmı yardımcı olur ve vücudun istenmeyen ve toksik gazlar serbest bırakır. Bu alt sırt boyun ve sırt ve bültenleri gerginlik uzanır. Pavanamuktasana asidite ve kabızlık sizden uzak tutar.

Pavanamuktasana yapmak için, sırt üstü uzanın ve ileriye bacaklarınızı germek. Vücudunuzun her iki tarafında kollarınızı tutun. Dizlerinizi bükün ve göğsünüze doğru getirin. eller, sik ile karın için uyluk basın. Şimdi, yerden baş ve göğsünü kaldırabilir ve dizlerinizin üstünde çene yerleştirin. Sen üstü veya yan bu poz yukarı sallanan deneyebilirsiniz.

Hiç IBS yoga düşündünüz mü? Yukarıdaki pozlar deneyin ve bunlar İrritabl Bağırsak Sendromu ortadan yapacak nasıl!

Şimdi, yoga ve IBS ile ilgili bazı genel soruların geçelim.

Okuyucuların Soruları İçin Uzman Cevapları

Alkol IBS kötüleştirebilir mu?

Evet, alkol IBS hatta küçük miktarda, ağırlaştırır. Bu sizin IBS tedavi edilene kadar tamamen diyet alkol kovmak için en iyisidir.

IBS üzerinde diyet ne kadar etkilidir?

Yemeğin yapmak veya IBS kırabilir. sebze, meyve, tam tahıllar lif açısından zengin gıdalar ile diyet doldurun. dengeli bir biçimde gün boyunca onları yiyin ve düzgün gıda çiğnemek.

IBS hayati tehlikesi var mı?

IBS acı ama ölümcül değildir. Aynı zamanda başka bir mide bozukluklarına yol açmaz.

adet döngüsü IBS etkiler mi?

Evet, kadın hormonları IBS üzerinde etkisi vardır. IBS belirtileri mensturasyon döneminde daha kötü hale gelir.

IBS başka isimlerle mı?

Evet IBS de mukus kolit, spastik kolon, sinir kolon ve fonksiyonel barsak hastalığı olarak da bilinir.

Yoga IBS için bir zaman içinde test edilen kurtarıcı. Her yoga size tuttukları, duyumları ile kalmak, vücudun dinlemek ve iyi nefes oluşturmaktadır. Bu sindirim yolu yatıştırıcı ve hassas bağırsak sendromu iyileşmesinde yardımcı olacaktır.