5 Yoga Egzersizleri Kabarık Gözler kurtulmak için

Home » Review » Beauty » 5 Yoga Egzersizleri Kabarık Gözler kurtulmak için

5 Yoga Egzersizleri Kabarık Gözler kurtulmak için

Ah şiş gözler, hepimiz onları. Bize zombi gibi kalıyor. Onlar gelip sonu için bizi rahatsız, onların at will. bunun gibi bizim hassas gözleri saldırmak onların hakkıdır ve biz bakışımızı berbat. İyi için onlardan kurtulmak ister misiniz? Özellikle beş Bu makalede belirtilen birkaç yoga asanalardan deneyin. Yine senin yanına gelmek cesaret olmaz.

biz de buna geçmeden önce, meydana geldikleri neden bulalım. Daha iyi nedenini biliyor ve tomurcuk halinde bunu nip, değil mi?

Kabarık Gözler ne sebep olur?

Yaş yapar ama masa başı işi vardır ve gadget’lar her türlü bağımlısı olanların biriyseniz, merhaba genç ciltte gözleri şişmiş söylemek. Her şey bağlantılıdır. gadget’lar Bağımlılığı ayrıca böyle devam sağlık sorunları ve neden uykusuzluk neden olur. Gözlerinin altında torbalar bir çift olarak Tüm bu tezahür. Gözlerinin etrafında cilt sizin şiş gözler daha belirgin görünmesini sağlar kırılgan. Daha da bir sebebi onlardan kurtulmak için.

Şiş gözler gözlerin şişmesine ortaya ve sinirlilik neden olur. Bunun nedeni stres, sıvı tutulumu, alerji, hormon değişiklikleri ve ağlamak gerçekleşebilir. Evet, ağlama. Eğer ağlama gibi hissediyorum ve gözlerinin altında şekillendirme çanta kendinizi kurtarmak Yani, bir dahaki sefere dikkatli ol. Başka bir nedeni diyet çok fazla sodyum olduğunu. Ve, uyku, ya daha az ya da çok fazla. Eğer kontakt lens kullanıyorsanız, onunla birlikte gelen kullanım talimatları uygulayın ve sadece gerektiğinde onları giyerler.

Şimdi size ulaşmadan önce sorun kaldırımdan onu kaynaklanan nerede bildiğine göre. Eğer kabarık çanta ile zaten ağır Ama eğer, yoga ile nasıl tedavi anlamak için okumaya devam edin.

Kabarık Gözler İçin Yoga – Nasıl Yardım mu

Yoga çözemez şey var mı? Hayır, hiçbir şey yoktur. Sen yoga da sorunlara bütün çözümleri bulabilirsiniz. kabarık gözlerde için, hatta daha kolaydır. Yoganın güzelliği sorunun ortaya çıkmasını ortadan kaldırarak, nedenini düzeltir olmasıdır. kafasına baskı uygulamak ve kabarık gözlerde için iyi işler yolunda coşma taze kan izin Asana’lar. arkadaşım Yani, çanta dışarı smoothen ve gözlerinize eski parlak zafer geri getir.

Eğer asananın doğru tür ve bunun uygulanma biçimini seçmek için yardıma ihtiyacınız varsa. Bunun sizin için burada ele aldık. sen yapman gereken, aşağı kaydırın.

Yoga Egzersizleri Kabarık Gözler azaltmak için

1. Paschimottanasana (İleri Bend Oturmalı)

1. Paschimottanasana (İleri Bend Oturmalı)

Paschimottanasana veya Oturan İleri Bend görünüşte kolay ile başlamak poz olduğunu. İçinde blokları açılıyor, vücudunuza iyi bir streç verir. Aç karnına ve maksimum fayda elde etmek için temiz bağırsakları üzerinde sabah Paschimottanasana uygulayın. Bu temel bir düzey Hatha yoga asana olduğunu.

Nasıl Paschimottanasana Yapmalı?

Sırt ile düz otur ve bacakları önünüzde uzanmış. Birlikte ayaklarını tutun ve geriye size doğru ayak parmaklarına çekin. Kollarınızı kaldırın ve yukarı doğru onları germek. Sonra uyluk doğru kalçalarınıza de zorla eğil. Dizlerinin altında başını yerleştirin ve uyluk karşı göğsünü basın. Ayaklarınızın doğru kollarınızı uzatın ve ellerinizle ayaklarınızı kucaklayışını. 30 ila 60 saniye boyunca poz tutun.

Paschimottanasana Faydaları

 Paschimottanasana Öfkenizi ve sinirlilik azaltır. Bu sizin kabızlık sorunları çözer. Aynı zamanda mide ve sırt ağrıları hafifletir. Bu vücudunuzun enerji verir ve bağırsakları uyarır. Sizin kan dolaşımını artırır ve endişeyi azaltır. Paschimottanasana omurilik sinirleri harekete geçirir ve obeziteyi azaltır.

2. Halasana (saban poz )

2. Halasana (saban poz)

Halasana veya Pulluk vücudunuzdaki gizli hazinelerini salıverir Pose. Bu onun üvey babası Ramayana bir toprak parçasını pulluk Tabuta Sita bulundu pulluk ile karşılaştırılır. Bu aç karnına sabah uygulanan zaman iyi çalışır bir temel seviye Hatha yoga asana olduğunu.

Nasıl Halasana Yapmalı?

Yerde sırt üstü uzanın. aşağıya bakacak şekilde vücudunuzun iki tarafına ve avuç içi hem boyunca yerleştirilmiş Kollarınızı tutun. 90 derecelik açıyla kadar yerden bir araya bacaklarınızı kaldırın. Ardından, elleriyle kalçanızı toka ve başınızın üzerinden ayaklarınızı alarak zemin onları kaldırın. yere dokunmadan ayak parmakları ile başınızın ötesinde ayaklarınızı yerleştirin. orijinal pozisyonuna kollarınızı geri getirin ve 30 ila 60 saniye boyunca poz tutun.

Halasana Faydaları

Halasana stresi azaltır ve vücudunuzdaki kan şekeri seviyelerini normalleştirir. Bu sizin sindirim ve iştah artırır. Bu sizin tiroid, pankreas, ve böbrekleri besler. poz yüksek tansiyonu dengeler. Senin sinir sistemini rahatlatır ve yorgunluğu azaltır. Bu sizin bağışıklık sistemini güçlendirir ve uykusuzluk ve baş ağrısı tedavi eder.

3. Chakrasana (Tekerlek poz)

3. Chakrasana (Tekerlek poz)

Chakrasana veya tekerlek duruşu varsayınca bir tekerlek şeklini oluşturan bir köprü. Bu nedenle, adı. aç karnına sabah veya akşam Chakrasana uygulayın. Akşamları, tam teşekküllü bir yemek olan 4 ila 6 saat sonra pratik emin olun. Chakrasana bir temel seviye Ashtanga Yoga asana olduğunu.

Nasıl Chakrasana Yapmalı?

Sırt üstü yere uzanın. Vücudunuzun kenarlarında ellerinizi yerleştirin. Dizlerinizi bükün ve yere senin tabanları koydu. Aralarındaki omuz uzunluğu mesafeyi koruyun ve daha yakın kalça için onları. Kollarınızı alın ve yüzünüze doğru geriye onları katlayın ve parmaklar omzunda doğru çevrili ile kulaklarınıza yakın Avuçlarını yerleştirin. Şimdi, dört bacağı üzerinde dengeleme, yerden vücudunuzu kaldırın ve baş aşağı asılı. poz tutun. 1 ila 5 dakika tutun.

Chakrasana Faydaları

Chakrasana ciğerlerinizi güçlendirir. Bu sizin solunum geliştirir. poz astım hastaları için tedavi edici. Senin sinir sisteminin işleyişini arttırır. Asana fiziksel ve zihinsel size enerji verir. Asana ayrıca depresyon ve anksiyete ile mücadele eder. Bu sizin hipofiz ve tiroid bezlerini uyarır. Bu, tüm yedi çakra tutuşturan ve kalp için iyidir.

4. Salamba Sarvangasana (omuza)

4. Salamba Sarvangasana (omuza)

Vücudunuzun ağırlığı bu asana daki omuzlarındadır şekilde Salamba Sarvangasana veya basitçe Omuz Standı denir. Bu ustalaşması zaman alan güçlü bir poz olduğunu. aç karnına sabah uygulanan en iyi şekilde çalışır. Salamba Sarvangasana asanalardan kraliçesi olarak bilinen ve ileri düzey Hatha yoga asana kategorisi altında gelir.

Nasıl Salamba Sarvangasana Do?

Sırt üstü yere uzanın. Birlikte Vücudunuzun ve bacak kenarları boyunca kollarınızı tutun. Şimdi, hızla bacaklarını, kalçalarını kaldırın ve geri omuzlarında ve kollarında vücudunuzu destekleyen. ellerinle Sırtınızı tutun. Düz bacaklarınızı tutun ve omuz ve üst kollarda vücudunuzun ağırlığını taşır. 30 ila 60 saniye boyunca poz tutun.

Salamba Sarvangasana Faydaları

Salamba Sarvangasana sinirleri yatıştırır ve uykusuzluğa azaltır. Sindirim bozuklukları çözer ve kendine güvenini artırıyor. Bu anksiyete ve depresyonu azaltır. Bu solunum yolu hastalıklardan muzdarip kişiler için yararlıdır. poz kalpten baskıyı alır ve yorgunluğu azaltır. Bu sizin karın organları uyarır ve astım ve sinüzit için tedavi edici.

5. Salamba Sirsasana (Baş Stand)

5. Salamba Sirsasana (Baş Stand)

Salamba Sirsasana veya Headstand tüm asanas kralıdır. poz yeterli üst beden gücü gerektiriyor ve Salamba Sirsasana varsaymak mümkün diğer asanas birkaç günlük pratik ister. tercihen aç karnına günün erken saatlerinde ve temiz bağırsakları ile bu asana pratik yapın. Salamba Sirsasana ileri düzey Vinyasa yoga asana olduğunu.

Nasıl Salamba Sirsasana Do?

Yere diz çöküp yere Dirseklerinizi yerleştirin. Parmaklarını iç içe. omuz ayrı genişlik dirseklerinizi tutun. Bir battaniye alın ve üzerine baş tacı yerleştirin ve ellerde toka sığdırmak. Sonra Sonra ters bir V oluşturan butlarin birlikte hem ayaklarınız yerden kaldırın yerden Dizlerini kaldır. yere 90 derecelik bir açı oluşturarak onları alın ve omurga düz ve gövde ince uzun tutun. Her iki Kolları arasına vücudunuzun ağırlığını dağıtın. En az 10 saniye süreyle poz tutun.

Salamba Sirsasana Faydaları

Salamba Sirsasana beynine sağlıklı kan akışını sağlar. Bir baş ağrısı, depresyon ve diyabet tedavi eder. Bir öksürük ve soğuk algınlığından rahatlama sağlar. Bu sizin mide, karaciğer ve böbrek sorunları tedavi ediyor. Asana senin irade gücünü geliştirir ve beyninizi sakinleştirir.

Şimdi, kabarık gözleri bazı sık sorulan soruların yanıtlarını bulalım.

Okuyucuların Soruları İçin Uzman Cevapları

kabarık gözlerde belirtileri nelerdir?

kabarık gözlerde belirtileri bazıları gözlerin kızarıklık, kaşıntı ve sulama vardır.

şiş gözler genetik musunuz?

Evet, şiş gözler kalıtsal olabilir.

Hiç kabarık gözler için bu yoga egzersizleri herhangi denediniz mi? şiş gözler senin etkinliğini boşaltın ve donuk görünmesi nedeniyle, evet de. Gerekli önlemleri alın sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek ve aura bozulmadan gelen kabarık gözleri önlemek için yukarıda belirtilen asanalardan pratik. başlatılmış alın ve gözlerin parlamasını sağlar!