7 Baba Ramdev Asany jogi w leczeniu astmy

Home » Review » Health » 7 Baba Ramdev Asany jogi w leczeniu astmy

7 Baba Ramdev Asany jogi w leczeniu astmy

Kiedy mówię, joga może pomóc w leczeniu astmy, ma sens. prawda? Oddychanie i joga idą w parze, a jeśli nie jest to problem z udziałem oddech, joga może z pewnością pomóc leczyć go. Jeśli jesteś cierpliwy astma, wiesz traumę ciągle bojąc że duszność. Około 358 mln ludzi na całym świecie cierpi na to samo. Joga, wraz z regularnym medycyny, jest idealną alternatywą do zwalczania problemu astmy. Zastanawiasz się, w jaki sposób? Nie będzie Cię w ciemności więcej. 7 następujących Baba Ramdev asany jogi będą leczeniu astmy, a wszystko trzeba zrobić, to przewinąć w dół, aby je znaleźć.

Przedtem Przekonajmy się, jak joga działa leczyć astmę.

Joga na astmę

Astma jest chorobą dróg oddechowych z udziałem oddechowych lub oskrzeli. Drogi oddechowe są spuchnięte u pacjenta z astmą, a gdy się stan zapalny wywołany przez dalsze objawy, zwężając je i utrudniając osoba oddychać. Starożytni Egipcjanie rozpoznał ten problem i dał mu swoje nazwisko. Problemem znacznie wzrosła od 1960 roku i obecnie stanowi 397,100 zgonów na całym świecie.

Ćwiczenia oferuje naturalną ulgę dla chorych na astmę, ale intensywne ruchy fizyczne może być wyzwaniem. Z drugiej strony, joga jest powolny i kojące, w połączeniu z głębokimi oddechami, które w znacznym stopniu pomóc stan astmatyczny pacjenta. Przyczyny astmy są genetycznych i środowiskowych. Niezależnie od przyczyny, może być, joga działa jak tarcza dla chorych na astmę i pomaga uzyskać kontrolę nad nim.

Więc bez zbędnych ceregieli, sprawdź następujące Baba Ramdev asan jogi dla chorych na astmę.

Baba Ramdev Joga na astmę – 7 Najlepsze Asany

1. Sukhasana (Easy Pose)

Sukhasana lub Easy Pose jest prosty siedzącej stanowią, że jest jednym z najprostszych pozach usiąść w medytacji. W wielu krajach azjatyckich, Sukhasana to naturalny sposób siadania, a także przyjęto podczas spożywania posiłków. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, ćwiczyć Sukhasana rano, niekoniecznie na czczo. Easy Pose jest poziom początkujący Vinyasa jogi Asana. Trzymając pozę tak długo, jak są wygodne na nim siedzi.

Sukhasana do leczenia astmy

Sukhasana skupia się na oddechu i kontroli stresu. To poszerza swoją pierś, odpręża umysł i sprawia, że ​​jesteś silny i stabilny. Stanowią daje poczucie spokoju i pokoju oraz pomaga unikać sytuacji wywołujących ataki astmy ze względu na napięcia i stresu.

2. Upavistha Konasana (Siedząc Wide Angle Pose)

Upavistha Konasana lub siedzącej Wide Angle Pose polega siadając na pośladki i nogi rozprzestrzeniania się od siebie jak najszerszy. Ćwicz pozę rano na czczo lub wieczorem po przerwie 4 do 6 godzin od ostatniego posiłku. Upavistha Konasana jest pośrednim poziomie HATHA joga Asana. Przytrzymaj go przez 30 do 60 sekund.

 Upavistha Konasana do leczenia astmy

W tej pozie, górna część ciała jest rozciągnięta. Otwiera to płuca i bogatsza oddychanie. Uspokaja również mózg i de-podkreśla swój umysł. Stanowią poprawia elastyczność ciała i, jako całość, jest idealnym miejscem, aby uniknąć ataku astmy.

3. Ardha Matsyendrasana (Sitting Half Spinal Twist)

Ardha Matsyendrasana lub Twist Siedząc Half Spinal jest asana, gdzie można usiąść i skręcać kręgosłupa na boki. Praktykować ardha Matsyendrasana rano na czczo i czystych wnętrzności. Stanowią jest poziom początkujący Hatha joga asany. Przytrzymaj go przez 30 do 60 sekund.

Ardha Matsyendrasana do leczenia astmy

Ardha Matsyendrasana rozciąga swoją klatkę piersiową i otwiera go, torując drogę dla więcej tlenu dostało się do płuc i poprawę ich zdolności tlenu. Ta funkcja pozy zmniejsza możliwość ataku astmy.

4. Sethu Bandhasana (Most Pose)

Sethu Bandhasana lub stwarzają Bridge wygląda jak most, kiedy zakładano. To działa najlepiej, gdy jest praktykowane rano na czczo. Stanowią jest poziom początkujący Vinyasa jogi Asana. Przytrzymaj go przez 30 do 60 sekund.

Sethu Bandhasana do leczenia astmy

Sethu Bandhasana jest bardzo skuteczna u chorych na astmę. Utrzymuje ciało zrównoważony przez otwarcie klatki piersiowej i płuc, zachowując kontrolę nad swoim tarczycy i poprawy trawienia.

5. Bhujangasana (Cobra Poza)

Bhujangasana lub Cobra Pose jest energetyzujący backbend że przypomina podniesiony kaptur kobry. Ćwicz Bhujangasana rano na czczo i czystych wnętrzności. Stanowią jest poziom początkujący Ashtanga yoga asany. Przytrzymaj go przez 15 do 30 sekund.

Bhujangasana do leczenia astmy

Bhujangasana łagodzi objawy astmy. Poprawia krążenie krwi i tlenu w całym organizmie. Otwiera również swoje piersi i czyści kanały do ​​płuc. Stanowią zwiększa swoją elastyczność, podnosi nastrój, i rozciąga mięśnie klatki piersiowej.

6. Purvottanasana (w górę deski Poza)

Purvottanasana, co oznacza zwrócone na wschód, oznacza pojawienie się nowych początków i jasne, tak jak jak słońce wschodzi na wschodzie, w całej swej okazałości. Praktykować tę górę deski Pose wcześnie rano na czczo i czystych wnętrzności celu uzyskania najlepszych wyników. Stanowią jest poziom początkujący Vinyasa jogi Asana. Przytrzymaj go przez 30 do 60 sekund.

Purvottanasana do leczenia astmy

Purvottanasana otwiera swój umysł na nowe możliwości i pozytywności. Poprawia funkcjonowanie systemu oddechowego i utrzymuje kontrolę na hormony. To pomaga zachować spokój i składa się jak silny poprzez wzmocnienie nadgarstków, ramion i pleców, a tym samym utrzymanie ataki astmy w zatoce.

7. Shavasana (zwłok Poza)

Zakończenie stanowią dla każdej sesji jogi The Shavasana lub Gnijąca Pose dostaje swoją nazwę jako pozy wymaga, aby pozostać nieruchoma jak martwe ciała. Shavasana może być praktykowana w dowolnym czasie w ciągu dnia, a niekoniecznie na czczo lub jeśli nie udało poprzedzony przez innych asan. Shavasana jest poziom początkujący Ashtanga yoga asany. Pobyt w pozie przez kilka minut, aż poczujesz się całkowicie zrelaksowany.

Shavasana w leczeniu astmy

Shavasana relaksuje całe ciało i umysł i odbiera żadnego zabudowane niepokój lub ciśnienia. To przynosi cię w stan medytacyjny i całkowicie odświeża ciebie. Stanowią pomaga być spokojny i opanowany, która jest niezbędna do rozwiązania astmę.

Odpowiedzi eksperta dla czytelników pytania

Jakie są objawy astmy?

Objawy astmy to ucisk w klatce piersiowej, duszność, kaszel i świszczący oddech.

Astma jest zakaźna?

Nie, astma nie jest zakaźna.

Co dieta jest najlepsza dla pacjenta astmy?

Trzymaj się z dala od jakiejkolwiek żywności, która wyzwala objawy astmy.

Joga pomaga lepiej oddychać. Chociaż oddychanie jest procesem naturalnym, z jogi, jest możliwe, aby zmienić swój wzorzec oddychania i nawyków na bardziej całościowe doświadczenie oddychania, które pomogą Ci rozwiązania problemu astmy skutecznie. Wraz z nim, joga ma inne korzyści fizyczne i psychiczne, wszyscy pracujemy razem w tandemie, aby pomóc zwalczać zagrożenie astmy. Spróbuj wspomniane jogi i zapisać się od bólu.