7 Baba Ramdev jogy Ásany na liečbu astmy

Home » Review » Health » 7 Baba Ramdev jogy Ásany na liečbu astmy

7 Baba Ramdev jogy Ásany na liečbu astmy

Keď poviem, že jóga môže pomôcť liečiť astmu, to dáva zmysel. Nie? Dýchanie a jóga ísť ruka v ruke, a ak je to je problém zahŕňajúci dych, môže joga určite pomôže vyliečiť. Ak ste pacient astma, viete trauma stále desí, že dýchavičnosť. Približne 358 miliónov ľudí na celom svete trpí rovnaký. Jóga, spolu s pravidelnou medicínu, je ideálnou alternatívou k zamedzeniu problému astmy. Zaujíma vás, ako na to? Nebudeme vás držať v tme ešte. Nasledujúce 7 Baba Ramdev jogy ásany bude liečiť astmu, a všetko, čo je potrebné urobiť, je posunúť nadol, aby ich nájsť.

Pred tým, poďme zistiť, ako jóga funguje vyliečiť astma.

Jóga pre astmu

Astma je respiračné ochorenie zahŕňajúce dýchacích ciest alebo do priedušky. Dýchacie cesty sú opuchnuté pacienta astma, a získať ďalšie zapálené pri spustení symptómov, ich zúženie a robiť to náročný pre osobu dýchať. Starí Egypťania uznal tento problém a dal jej svoje meno. Problém sa výrazne zvýšil z 1960 a teraz zodpovedá za 397,100 úmrtí na celom svete.

Cvičenie ponúka prírodné úľavu pre pacientov s astmou, ale intenzívne fyzické pohyby môžu byť náročné. Na druhú stranu, jóga je pomalé a upokojujúce, v kombinácii s hlbokými nádychmi, ktoré výrazne pomáhajú astmatický stav pacienta. Príčiny astmy sú genetické a environmentálne. Či už je dôvodom môže byť, joga pôsobí ako štít pre pacientov s astmou a pomôže vám získať nad ním kontrolu.

Takže, bez ďalších okolkov, pozrite sa na nasledujúce Baba Ramdev jogy ásany pre pacientov s astmou.

Baba Ramdev Jóga pre astmu – 7 Najlepšie Asanas

1. Sukhasana (Easy Pose)

Sukhasana alebo Easy Pose je jednoduchý sediaci predstavovať, že je tiež jedným z najjednoduchších pozíciách sadnúť v meditácii. V mnohých ázijských krajinách, Sukhasana je prirodzený spôsob, ako sedieť a tiež predpokladá, zároveň má jedlo. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, prax Sukhasana v dopoludňajších hodinách, nie nevyhnutne na lačný žalúdok. Jednoduché Pose je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Držať pózu tak dlho, kým sú pohodlné sedenie v ňom.

Sukhasana pre liečenie astmy

Sukhasana zameriava na vašom dychu a kontroly stresu. Rozširuje hrudníka, uvoľní svoj mozog a robí silný a stabilný. Póza vám dáva pocit pokoja a mieru a pomôže vyhnúť sa okolnosti, ktoré vyvolávajú astmatické záchvaty v dôsledku napätia a stresu.

2. Upavistha Konasana (Sediaci Wide Angle Pose)

Upavistha Konasana alebo v sede Wide Angle Pose zahŕňa sadol na zadok a šíria svoje nohy od seba čo najširší. Cvičiť pózu ráno na lačný žalúdok a večer po medzere 4 až 6 hodín od posledného jedla. Upavistha Konasana je medzistupňom Hatha joga Asano. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

 Upavistha Konasana pre liečenie astmy

V tejto póze, horná časť tela je natiahnuté. Tým sa otvára do pľúc a tipujúci dýchanie. To tiež upokojuje mozog a de-zdôrazňuje svoj názor. Póza zlepšuje pružnosť tela a ako celok, je ideálne, aby sa zabránilo astmatický záchvat.

3. Ardha matsyendrasana (Sitting Half Spinal Twist)

Ardha matsyendrasana alebo Sitting Polčas Spinal Twist je ásany, kde si sadnúť a krútiť chrbtice do strany. Prax ardha matsyendrasana ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Póza je začiatočník úroveň Hatha joga Asano. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Ardha matsyendrasana pre liečenie astmy

Ardha matsyendrasana roztiahne hrudník a otvorí ju, a tým dláždi cestu pre viac kyslíka pre vstup vaše pľúca a zlepšiť ich schopnosť kyslíka. Táto funkcia póze znižuje pravdepodobnosť astmatického záchvatu.

4. Seth Bandhasana (Bridge Pose)

Seth Bandhasana alebo Bridge Pose vyzerá ako most, keď predpokladal. To funguje najlepšie, keď praktizuje ráno na lačný žalúdok. Póza je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Seth Bandhasana pre liečenie astmy

Seth Bandhasana je veľmi účinná u pacientov s astmou. To udržuje vaše telo v rovnováhe tým, že otvorí hrudník a pľúca, udržať kontrolu na vašej štítnej žľazy a zlepšuje trávenie.

5. Bhujangasana (Cobra Pose)

Bhujangasana alebo Cobra Pose je energizujúci backbend podobná zdvihnutú kapotu kobry. Praktizovať Bhujangasana ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Póza je začiatočník úroveň ashtanga jóga Asano. Držte ho po dobu 15 až 30 sekúnd.

Bhujangasana pre liečenie astmy

Bhujangasana zmierňuje príznaky astmy. Zlepšuje kyslíka a krvného obehu v celom tele. Zároveň otvárajú hrudník a vymaže pasáže na pľúcach. Póza zvyšuje flexibilitu, pozdvihuje náladu, a preťahuje svaly hrudníka.

6. Purvottanasana (Hore Plank Pose)

Purvottanasana, čo znamená, že na východ k smeru jazdy, znamená nástup nových a svetlých začiatkov, rovnako ako, ako slnko vychádza na východe v celej svojej kráse. Praktizovať tento vzostupný Plank Pose skoro ráno na lačný žalúdok a črevá čisté pre dosiahnutie najlepších výsledkov. Póza je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Purvottanasana pre liečenie astmy

Purvottanasana otvára svoju myseľ k novým možnostiam a pozitivity. To zlepšuje fungovanie vášho dýchacieho systému a udržuje kontrolu na vaše hormóny. To vám pomôže zostať v pokoji a skladá rovnako ako silná posilnením svoje zápästie, ruky a chrbát, a teda udržať astmatické záchvaty v šachu.

7. Shavasana (mŕtvola Pose)

Koniec predstavujú pre každého cvičenia jogy sa Shavasana alebo Corpse Pose dostane jeho meno ako póza vyžaduje, aby ste zostať nehybný ako mŕtvola. Shavasana možno vykonávať kedykoľvek počas dňa a nie nutne na lačný žalúdok, ak nie predchádzať alebo nasledovaný ďalšími ásan. Shavasana je začiatočník úroveň ashtanga jóga Asano. Pobyt v póze na pár minút, kým sa cítite úplne uvoľnene.

Shavasana na liečbu astmy

Shavasana uvoľní celé vaše telo i myseľ a zbavuje akejkoľvek zastavanú úzkosť alebo tlak. To vás privedie do meditatívny stavu, a tí úplne osviežuje. Póza pomáha byť pokojný a vyrovnaný, čo má zásadný význam v boji proti astme.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Aké sú príznaky astmy?

Príznaky astmy patrí pocit ťažoby na hrudníku, dýchavičnosť, kašeľ a sipot.

Je astma infekčné?

Nie, astma nie je nákazlivá.

Čo diéta funguje najlepšie pre pacienta astmu?

Drž sa od akéhokoľvek jedla, ktoré vyvoláva symptómy astmy.

Jóga vám pomôže lepšie dýchať. Aj keď dýchanie je prirodzený proces, s jogou, je možné zmeniť dýchanie a návyky pre viac celostnej dýchacie skúsenosti, ktoré vám pomôžu efektívne riešiť svoj problém astmy. Spolu s tým, joga má iné fyzické a psychické výhody, všetci pracujú spoločne v tandeme, ktoré vám pomôžu v boji proti astme hrozbu. Skúste spomínané Jóga a ušetriť od bolesti.