7 Baba Ramdev Yoga A Sağlıklı Yaşam Lider İçin pozlar

Home » Review » Health » 7 Baba Ramdev Yoga A Sağlıklı Yaşam Lider İçin pozlar

7 Baba Ramdev Yoga A Sağlıklı Yaşam Lider İçin pozlar

İyi sağlık hepimiz için dilek budur. Eğer dikkatli değilseniz, hastalık ve zayıflık hızla aşağı çekebilir. sürekli olarak sağlık üzerinde bir kontrol tutmak, önlemek ve hayat aktif ve hevesli hale getirmek için son derece önemlidir. Yeterli uyku ve besleyici gıda ile birlikte, egzersiz çok önemlidir ve burada sağlığınızı artırmak için mükemmel 7 Ramdev Baba Yoga pozlar vardır. Onları bulmak için aşağı kaydırın.

Bundan önce, en Baba Ramdev hakkında bilgi edinelim.

Baba Ramdev Kimdir?

Baba Ramdev bir yoga ustası, manevi guru ve Hindistan’da bir insan. O marka adı Patanjali altında bir ürün Ayurveda zincirini çalışır ve siyasi toplantılar katılmaktadır. O çok genç yaştan itibaren yoga öğrenmeye başladı ve yakında bir uzman haline geldi. Başlangıçta, yoga dersleri almaya başladı ve bir televizyon kanalında bir sabah yuvası aracılığıyla popülerlik kazandı. Ve yakında o yoga kamplarına kanatlarını yayıldı. Bunlar Yoga kampları onları katılıyor bile Ünlülerle, medya tarafından canlı bir şekilde ele alınmıştır. Sonuç olarak, yoga Hindistan’da popüler oldu ve Baba Ramdev insanlar sağlıklı tutmak için kendi bir tarz geliştirdi.

Takiben bunlardan bazılarıdır. Bir göz atın ve asanalardan deneyin.

Baba Ramdev Yoga Sağlık için Poses

Sağlık zenginlik olduğunu, derler. Aşağıdaki yoga asanaları genel refahı ilgilenir. Bunun yerine her gün yoga ertelenmesi, hemen asanalardan tezler öğrenmek ve daha sağlıklı bir yaşam için bunları uygulamak başlamak.

1. Malasana (Garland poz)

Malasana veya Garland esas bodur bir poz. Eskiden, bodur bir pozisyonda oturan bir uygulama yoktu. Ama şimdi, sandalyeler, o sorunlara yol açan gitti. Sabah erken aç karnına Malasaña’nın uygulayın. Bu bir başlangıç ​​seviyesi Hatha yoga asana olduğunu. en az 60 saniye boyunca tutun.

Malasana Sağlık Faydaları

Malasana bilekleri ve boyun güçlendirir ve kalçalarda hareketliliği artırır. Metabolizmayı artırır ve yorgunluk ve yorgunluğu azaltır. Bu pelvise düzgün kan akışı sağlar. Ayrıca sırt kasları uzanır ve sırt ağrısı tedavi eder. Bu doğum öncesi yoga için ideal bir asana olduğunu.

2. Vajrasana (elmas poz)

Vajrasana veya Diamond diz çökmüş bu normal uygulama ile bir elmas gibi güçlendirebilir inanılır poz edilir Pose. diğer birçok Yoga çalışmalarını aksine, bir yemek yaptıktan sonra Vajrasana uygulamaya en iyisidir. Bu bir başlangıç ​​seviyesi Vinyasa yoga asana olduğunu. 5 ila 10 dakika süreyle Vajrasana tutun.

Vajrasana Sağlık Faydaları

Vajrasana sindirim için iyidir. Bu sizin kalça sesleri ve kabızlık kurtulur. Vücuttaki kan dolaşımını artırır ve rahatlamak yardımcı olur. poz da idrar sorunları ve eklem ağrıları tedavi ediyor. Bu alt vücut esnek hale getirir ve buzağı kaslarınızı çok.

3. Ustrasana (Deve poz)

Ustrasana veya Deve Pose diz çökmüş durumda derin bir köprü olan bir asana olduğunu. ‘Ustra’ Sanskritçe deve anlamına gelir ve bu nedenle adı Deve Pose. Aç karnına ve temiz bağırsakları sabah onu uygulayın. Bu bir başlangıç ​​seviyesi Vinyasa yoga asana olduğunu. 30 ila 60 saniye boyunca tutun.

Ustrasana Sağlık Faydaları

Ustrasana uyluk içinde yağ azaltır ve kalçalarını açıyor. Bu güçlendirir ve omuzlarınızı uzanır. Bu duruş ve boşaltım işlemini geliştirir. poz kolları ve bacakları güçlendirir. Bu göğüs açılır ve solunum geliştirir. Ayrıca yumurtalıkların gerginliği serbest bırakır ve endokrin bezlerini uyarır.

4. Janu Sirsasana (Knee için Baş Pose)

Poz Janu Sirsasana veya Knee için Kafa oturmuş bir kafa diz dokunduğu yerde poz olduğunu. aç karnına sabahları veya akşamları Janu Sirsasana uygulayın. Bu bir başlangıç ​​seviyesi Ashtanga Yoga asana olduğunu. 30 ila 60 saniye boyunca tutun.

Janu Sirsasana Sağlık Faydaları

Janu Sirsasana beyin yatıştırır ve hafif depresyon rahatlatır. Aynı zamanda, omurga ve kasık uzanan bacaklar esnekliğini artırır ve karaciğer ve böbrekleri uyarır. poz baş ağrısı ve adet rahatsızlık tedavi eder. Yüksek tansiyon ve uykusuzluk için tedavi edici.

5. Chakrasana (Tekerlek poz)

Chakrasana veya Tekerlek duruşu varsayınca bir tekerlek gibi görünen bir asana olduğunu. Bu asana da jimnastik poz favori. Son unundan 4 ila 6 saatlik bir aradan sonra aç karnına ya da akşamları sabah ta uygulayın. Chakrasana bir acemi seviyesi Ashtanga Yoga asana olduğunu. 1 ila 5 dakika tutun.

Chakrasana Sağlık Faydaları

Chakrasana kalbe iyi olduğunu ve pankreası güçlendirir. Bu infertilite ve astım ile yardımcı olur. Bu kollar, bacaklar, eller, bilek, kalça ve omurga güçlendirir. Ayrıca tiroid ve hipofiz bezlerini uyarır. Chakrasana vücudun enerji ve depresyon ortadan kaldırır.

6. Viparita Karani (Ters Lake poz)

Viparita Karani Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Viparita Karani veya Ters Gölü duvardan yukarı bacaklarınızı koymak gerekir Pose. Duvar Yukarı Dolayısıyla, o da denir Bacaklar poz. Aç karnına ve temiz bağırsakları üzerinde sabah erken Viparita Karani uygulayın. poz bir acemi seviyesi Hatha yoga asana olduğunu. 5 ila 15 dakika boyunca tutun.

Viparita Karani Sağlık Faydaları

Viparita Karani’dir vücudun tüm bölgelerine kan akışını artırır. Bu menstrüel kramp ve şişmiş ayak bileklerini azaltır ve yorgun ayakları ve bacakları yukarı alaçamlar. poz gözleri ve kulakları sorunlarını kür yardımcı olur. Düzenli uygulama ile, bu asana uygulayıcısı üzerinde bir anti-aging etkisi vardır.

7. shavasana (Ölü poz)

Shavasana veya Ceset Pose bir ceset gibi hareketsiz kalmanızı gerektiren bir asana olduğunu. Bu kolay görünebilir ama hala kalmak oldukça zor olabilir. Shavasana genellikle mide boş olmalıdır kendisi için bir yoga seansı, sonunda uygulanmaktadır. Aksi takdirde, bir zorunluluk değildir. Eğer asana içinde sakın uyuma emin olun. poz bir acemi seviyesi Ashtanga Yoga asana olduğunu. 10 ila 12 dakika süreyle asana kalın.

Shavasana Sağlık Faydaları

Shavasana tüm vücut ve bültenleri stres, yorgunluk ve anksiyete rahatlatır. Bu uykusuzluk tedavi eder ve konsantrasyonu artırır. poz kan dolaşımını uyarır ve kasları rahatlatır. Bu diyabet, kabızlık, hazımsızlık ve astımlılar için iyidir.