7 Dokonalé Jóga pro bipolární poruchy

Home » Review » Health » 7 Dokonalé Jóga pro bipolární poruchy

7 Dokonalé Jóga pro bipolární poruchy

Rovnováha je dobrá. Ve skutečnosti, to je skvělé. Zeptejte se kteréhokoliv bipolární pacienta, a budou kývnout na souhlas. A proč je to? Vzhledem k tomu, držet jejich mysl vyvážený nepřichází snadno k nim. Pouze alternativní léčení terapií, jako jóga může pomoci jim řešit jejich bipolární poruchou.

Bipolární pacienti mají Shifty nálady a jsou nepředvídatelné. Trpí střídají období deprese a nadšení. Asi 51 milionů lidí na celém světě trpí touto podmínkou, což způsobuje jejich finanční, sociální a problémy související s prací.

Na rozdíl od běžného zacházení s bipolární poruchou, jóga je vynikající způsob, jak zacházet s podmínkou. Jóga snižuje stres, který je hlavním spouštěčem extrémní emocionálních stavů u bipolární poruchy.

Jóga spravuje bipolární poruchou dobře posílením vás psychicky i fyzicky, aby se s ní vyrovnat. Pojďme se dozvědět, jak se to dělá níže. Podívej se.

Před tím, pojďme zcela porozumět bipolární poruchou problém.

Co je to bipolární porucha?

Bipolární porucha je duševní zdravotní stav, který ovlivňuje mozek a způsobuje extrémní posuny v úrovni nálada, energie a aktivity. To většinou dochází kvůli genetice a trauma, jako je zneužívání v dětství a dlouhodobým stresem.

Tyto nálady se pohybují od extrémní hyperaktivity k absolutnímu všedností a deprese. Buď nastat alternativně nebo zůstat po dlouhou dobu před přesouvá do jiného státu.

Napájeného doba se označuje jako ‚manické‘ a tupé fázi jako ‚depresivní‘. Během manické období, člověk je příliš nadšený, velmi vzrušená, a abnormálně aktivní. On / ona se stává neklidný a je těžké usnout.

Jako stav zhoršuje, člověk má nereálné myšlenky, dostane nevyrovnané a impulzivní a blouzní, když se stane to nejhorší.

Na druhé straně to je deprese. V tom, že pacienti mají zcela negativní výhled k životu a trpí úzkostnými poruchami. Mají pocit, nudné, bez života, a sebevražedné. Nic jim rozplývá, a nemají pocit, že mísí s nikým.

Zprostředkovatel etapa je hypomanie, kde člověk je nadšený, podrážděný, a funguje v proudu, což je vysoce produktivní. Maniakální doba je obvykle následuje depresivního stavu a naopak.

Nyní se pojďme pochopit, jak jóga pomáhá s bipolární poruchou.

Jóga a bipolární porucha

 Když trpíte bipolární poruchou, stres je hlavní složkou, která vyvolává extrémní emoční stavy. K tomu se přidává úzkost, která dělá jen to bylo ještě horší, když jste v manické nebo depresivní fázi.

Eliminovat stres a úzkost usnadňuje bipolární pacienta a jóga dělá přesně to.

Protahování své tělo a udržet ji zdravou s jógou je jedním ze způsobů řešení problému. Synchronizované dýchání, zatímco dostat se do, zůstat a dostat se z pózy zklidňuje tělo i mysl.

Pránájáma a meditace bilance a vlak vám lépe se vypořádat s výkyvy nálady. Jógy zvyšuje serotoninu a gama úrovně aminomáselné v mozku, které pomáhají v boji proti depresi .

Tak, jóga je užitečný doplněk k správě bipolární poruchou. To zlepší váš celkový zdravotní stav a umožňuje vypořádat se s bipolární porucha lépe.

Takže, proč ne my naučit nějaké cvičení jógy, které pracují pro bipolární poruchou nejlepší? Podívejte se na ně níže.

7 Nejlepší představuje v józe pro bipolární poruchu

Jóga nabízí terapeutické pózy, že zklidnění mysli. Oni odvrátit mysl bipolárního pacienta a channelize své myšlenky v pozitivním směru.

1. Garudasana (Eagle Pose)

garudasana jóga pro bipolární poruchu

O póze: Garudasana nebo Eagle Pose je asana pojmenovaný po mytologické krále ptáků, Garuda, který je známo, že zahnat démony. Je začátečník úroveň Vinyasa jóga asana. Cvičit ráno na lačný žaludek a držet pózu po dobu 15 až 30 sekund.

Výhody: Garudasana zlepšuje smysl pro rovnováhu a táhne vaše lýtka a ramena. Uvolňuje nohy a boky, což je flexibilní. Póza také zlepšuje koncentraci.

2. Upavistha Konasana (Sedící širokoúhlou Pose)

O póze: Upavistha Konasana nebo Sedící širokoúhlou Pose je asana, která dává dobrou praxi s jinými podobnými širokoúhlou sedících a stojících pózách. Je mezistupněm Hatha jóga asana. Cvičit ráno na lačný žaludek. Držet pózu po dobu 30 až 60 sekund.

Výhody: Upavistha Konasana zklidní váš mozek a pomůže vám stát se klidný. To se táhne nohy, paže a páteř a otevře vaše boky. To také stimuluje vaše břišní orgány.

3. Dandasana (Zaměstnanci Pose)

O póze: Dandasana nebo zaměstnanci představují je zahřívací představovat. Je to jóga asana začátečník úroveň. Cvičit ráno na lačný žaludek a večer po odstupem 4 až 6 hodin od posledního jídla. Držet pózu za 15 až 30 sekund.

Výhody: Dandasana uklidňuje své mozkové buňky. Zlepšuje zarovnání vašeho těla a zvyšuje povědomí o tělo. Dandasana prodlužuje a posiluje vaše páteř.

4. Paschimottanasana (Sedící předklonu)

O póze: Paschimottanasana nebo Sedící předklonu je asana, který dává vaše tělo intenzivní úsek. Je začátečník úroveň Hatha jóga asana. Cvičit ráno nebo večer na lačný žaludek. Držet pózu po dobu 30 až 60 sekund.

Výhody: Paschimottanasana je stres odlehčovací. Udržuje úzkost, hněv a podrážděnost na uzdě. Póza reguluje krevní tlak a táhne dolní části zad a hamstringy.

5. Ardha Pincha Mayurasana (Dolphin Pose)

O póze: Ardha Pincha Mayurasana nebo Dolphin Pose je asana, který vypadá jako obráceného písmene ‚V‘ a je podobný Adho Mukha Svanasana. Je začátečník úroveň Ashtanga jóga asana. Cvičit ráno na lačný žaludek. Držet pózu po dobu 30 až 60 sekund.

Výhody: Dolphin Pose zmírňuje mírné deprese a bolesti hlavy a také se táhne ramena. To je užitečné při nespavosti a strava pro únavu.

6. Setu Bandhasana (Bridge Pose)

O póze: Setu Bandhasana nebo Bridge Pose je asana, který vypadá podobně jako most a je proto pojmenován tak. Je začátečník úroveň Vinyasa jóga asana. Cvičit ráno na lačný žaludek a čistých střev. Držet pózu po dobu 30 až 60 sekund.

Výhody: Setu Bandhasana tóny vaše svaly a otevírá ramena. Póza posiluje své ruce a nohy a je strava pro vysoký krevní tlak a stres.

7. Salamba Sirsasana (stoj na hlavě)

O póze: Salamba Sirsasana nebo stoj na hlavě je úplný opak těla. Je nazýván králem všech jógových ásan. Ásana je pokročilý stupeň Vinyasa jóga asana. Cvičit ráno na lačný žaludek a držet pózu po dobu 1 až 5 minut.

Výhody: Salamba Sirsasana posílí páteř a krk a umožňuje zdravé průtok krve do vašich mozkových buněk. Zachází deprese a zvyšuje jasnost mysli.

Upozornění která mají být přijata

Zatímco cvičení jógy funguje dobře pro většinu těch, kteří trpí bipolární poruchou, tam jsou někteří lidé, kteří trpí vedlejšími účinky, jako je neklid, zrychlené dýchání, a stává kritickou svých praktických schopností.

Dbejte na to, aby cvičím jógu v prostředí, kde se budete cítit pohodlně a přijatelné.

Jóga není léčba pro bipolární poruchou. Pokračujte v užívání svého léku pro bipolární poruchou spolu s cvičení jógy.

 Nyní se pojďme odpovědět na některé běžné dotazy o józe pro bipolární poruchou.

Znalecké odpovědi na čtenářské otázky

Je bipolární porucha léčitelná jógy?

Jóga může léčit bipolární poruchu, ale nemůže být nutně vyléčit.

Jak často mohu cvičit jógu, když mám bipolární poruchu?

Make jógy praktikovat součástí vašeho každodenního života.

Bipolární porucha je náročné pro vás a lidi kolem vás. To může trvat život z vás, někdy i doslova. Ať je to trochu jednoduché a zvládnutelné a snaží výše uvedené pózy. Jdi do toho, aby se váš život lepší.