7 Jóga ke kontrole diabetu

Home » Review » Health » 7 Jóga ke kontrole diabetu

7 Jóga ke kontrole diabetu

Diabetes vás může udeřit kdykoliv. A když se to stane, jste na jízdu. Nadměrné močení, nedostatek koncentrace, a vysoký krevní tlak, jsou problémy, které ji doprovázejí, a vše, co chcete udělat, je řídit stav. Zde je 7 Jóga, které vám pomohou učinit. Podívej se.

Jak Jóga pomáhá kontrolovat cukrovku

Cvičí jógu každý den může pomoci kontrolovat hladinu cukru v těle a udržet svou váhu pod kontrolou. Cvičení dělá vaše tělo reagovat na inzulín lépe, uvolňuje glukózu do svých buněk a přeměnou na energii. Jógy také snižuje produkci glukagonu, což je hormon, který zvyšuje hladiny glukózy v krvi v těle. Kromě toho, že pomáhá snižovat stres úrovně, jeden z hlavních příčin diabetu. Mají Jóga níže uvedené ke kontrole diabetu.

Diabetes Ovládání Jóga

1. Setu Bandhasana (Bridge Pose)

Setu Bandhasana je také známý jako most Pose a je pojmenována tak, póza podobá most. Jedná se o základní úrovni jóga asana, které musí být provedeno v dopoledních hodinách na lačno po dobu nejméně 30-60 sekund. Můžete si také udělat pózu ve večerních hodinách, ale ujistěte se, že tam je mezera 4-6 hodin po posledním jídle.

Výhody: Setu Bandhasana pomáhá zmírnit napětí v zádech a zlepšuje krevní oběh. Tato ásana zklidňuje mysl a snižuje deprese a úzkosti.

2. Balasana (Child Pose)

Balasana, také volal Child Pose, se podobá fetální pozici dítěte. Je to základní úroveň jóga, které musí být provedeno nejméně po dobu 1-3 minut. To funguje nejlépe, když se provádí v ranních hodinách s čerstvým a de-zdůraznil mysli. Můžete to udělat ve večerních hodinách také, ale ujistěte se, že jste měli svůj poslední jídlo 4-6 hodiny zpět.

Výhody: Balasana je nejlepší pro zklidnění své mysli a de-zdůraznil tělo. To vám pomůže dýchat vpravo a podporuje krevní oběh v celém těle. To také zmírňuje stres a snižuje srdeční frekvenci, což vede ke klidnější mysl.

3. Vajrasana (Diamond Pose)

Vajrasana nebo Diamond Pose umožňuje vaše tělo, aby se stal stejně silný jako diamant. Je to klečí póza začátečník úroveň, která pracuje dobře po jídle, na rozdíl od jiných Jóga. Dělat cvičení po dobu nejméně 5-10 minut kdykoliv během dne. Obvykle, dechová cvičení se provádí sedí v Vajrasana.

Výhody: Vajrasana je nejlepší póza jít do meditativního stavu. Řeší všechny své žaludeční problémy a zlepšuje její celkovou funkci a trávení. Vajrasana stimuluje buňky slinivky břišní a zvyšuje průtok krve k ní.

4. Sarvangasana (rameno stojan Pose)

Sarvangasana

Sarvangasana nebo Ramenní Pose je nazývána ‚matkou‘ všech pozicích. Jedná se o velmi silný póza a masteringová to je velmi prospěšné pro vaše zdraví. Je velmi důležité, že si tuto pózu na lačný žaludek, s posledním jídle spotřebované alespoň 4-6 hodiny, než děláte cvičení. Jedná se o střední úroveň asana, které je třeba udělat po dobu nejméně 30-60 sekund.

Výhody: Sarvangasana zklidňuje mysl a je dobré pro mírnou depresí. Dělá vám dobře spát v noci a udržuje vyčerpání na uzdě. Funguje to dobře na štítnou žlázu, aby byla stále zdravý a produkovat potřebné hormony, které účinně pomáhají tělu fungovat.

5. Halasana (Plow Pose)

Jak to udělat Halasana a jaké jsou jeho výhody

Halasana nebo Plough Pose se jmenuje tak, jak to představuje pluh používané pro zemědělské praktiky v Indii a několika dalších asijských zemích. Pluh se používá k odhalení skrytých živin v úrodnou půdu, a to póza dělá to samé, aby vaše tělo, a vyzdvihuje jeho skrytý potenciál. Halasana funguje nejlépe, když se provádí ráno na lačný žaludek. To lze udělat ve večerních hodinách také, ale ujistěte se, že tam je 4-6 hodiny rozdíl mezi posledním jídlem a cvičení. Tento přechodný stupeň jógy asana musí být provedeno nejméně po dobu 30-60 sekund.

Výhody: Halasana je dobré pro hubnutí. Uvolňuje napětí v zádech a zlepšuje držení těla. To normalizuje hladinu cukru v krvi, snižuje stres a únavu, a zklidňuje mozek. To revitalizuje slezina a slinivky, které jsou zodpovědné za produkci inzulínu.

6. Dhanurasana (Bow Pose)

Dhanurasana nebo Bow Pose je jedním z 12 Hatha jóga pózy a je to skvělý zpět protahovací cvičení. Jedná se o základní úrovni jóga asana, které musí být provedeno nejméně po dobu 15-20 sekund. Ať je to místo, aby dělat ásany v dopoledních hodinách, jak váš žaludek je prázdný a je pod napětím dělat ásany, neboť všechny potraviny jsou úplně stravitelné.

Výhody: Dhanurasana je dobrý stres buster. Pravidelné cvičení Dhanurasana sepne slinivku a je dobré pro srdce. To otevírá krk, ramena a hrudník, zmírnění pasti stres.

7. Chakrasana (kolo Pose)

Chakrasana nebo kolo Pose je backbend cvičení, které vytváří tvar kola, když se předpokládá. Je součástí jógy režimu Aštanga a musí být provedena po dobu nejméně 1-5 minut. Tato póza může být provedeno v dopoledních hodinách nebo večer, ale ujistěte se, že máte prázdný žaludek, takže se cítíte světlo a napětím na cvičení.

Výhody: Chakrasana sepne své tělo a naplňuje vás s pozitivitou. Udržuje stres a deprese v šachu. To také obnovuje slinivky břišní buněk a je vynikající pro srdce. To se táhne vaše páteř a zvyšuje příjem kyslíku.

Zkuste tyto jednoduché-to-do představuje doma a zabránit diabetu z děje přes palubu. Nyní se pojďme odpovědět na některé otázky týkající se jógy na cukrovku.

Znalecké odpovědi na čtenářské otázky

Může být diabetes úplně vyléčit s jógou?

Jóga může určitě kontrolovat diabetes. Nicméně, vytvrzování úplně je možné a závisí na stupni a stavu člověka cukrovky a jejich typ těla.

Jaký je nejlepší jóga asana na cukrovku?

Halasana je jedním z nejlepších jógy ásan diabetu.

Jaký je ideální strava pro diabetes?

Cukrovky strava by měla být s vysokým obsahem živin a nízkým obsahem tuku a sacharidů. Ovoce, zelenina a celozrnné výrobky jsou ideální pro diabetické osobu.

Diabetes postihuje 380 milionů lidí po celém světě, a když jóga může pomoci kontrolovat stav, proč to nezkusit? Tak na co čekáš? Najít jógu rohože a můžete začít!