7 Şaşırtıcı Yoga Bipolar Bozukluk için Poses

Home » Review » Health » 7 Şaşırtıcı Yoga Bipolar Bozukluk için Poses

7 Şaşırtıcı Yoga Bipolar Bozukluk için Poses

Denge iyidir. Aslında, bu harika. herhangi iki kutuplu hastayı sor, onlar anlaşmada onaylacaktır. Ve neden böyle? Onlara kolay gelmiyor onların zihni dengeli tutmak çünkü. Sadece yoga gibi alternatif şifa terapisi onların bipolar bozukluk ile başa yardımcı olabilir.

Bipolar hastalar sinsi ruh halleri var ve tahmin edilemez. Bunlar, depresyon ve heyecan periyotlan muzdarip. Dünya çapında yaklaşık 51 milyon kişi onları, mali, sosyal neden bu durumdan şikayetçi ve işle ilgili problemler.

Apart bipolar bozukluk için düzenli tedavi, yoga durumu tedavi etmek için mükemmel bir yoldur. Yoga bipolar bozuklukta aşırı duygusal devletler için önemli bir tetikleyici olduğu stresi azaltır.

Yoga onunla baş etmek zihinsel ve fiziksel olarak sizi güçlendirerek sıra bipolar bozukluk yönetir. aşağıda bunu nasıl en öğrensinler. bakın.

Bundan önce, en tamamen bipolar bozukluk sorunu anlayalım.

Bipolar Bozukluk Nedir?

Bipolar bozukluk ruh hali, enerji ve etkinlik düzeylerinde aşırı vardiya neden beyni etkileyen bir ruh sağlığı durumdur. Çoğunlukla çocukluk istismarı ve uzun vadeli stres gibi genetik ve travmaya bağlı oluşur.

ruh hali mutlak donukluk ve depresyona aşırı hiperaktivite arasında değişir. Ya da alternatif ortaya veya başka duruma değişen önce uzun süreler boyunca kalır.

enerji dönemin manik ‘ve sıkıcı bir faz olarak adlandırılır ‘depresif.’ manik dönemde kişi, aşırı hevesli son derece heyecanlı ve anormal enerjik. O / o huzursuz olur ve uykuya zor bulur.

durum kötüleşir gibi, kişi, gerçekçi olmayan düşünceler vardır düzensiz ve dürtüsel alır ve en kötü olduğunda hayali.

Buna diğer tarafı depresyondur. Bu, hastalar hayata karşı tamamen olumsuz bakış açısına sahip olup anksiyete bozuklukları muzdarip. Onlar cansız, solgun ve intihar hissediyorum. Hiçbir şey onları coşturan ve bunlar herkes ile karışarak gibi hissetmiyorum.

Arabulucu sahne kişi, hevesli heyecanlanır ve onları son derece verimli hale bir akışta çalışır hipomani vardır. Bir Manik süresi genellikle bir depresif haller ve tersi tarafından takip edilir.

Şimdi, yoga bipolar bozukluğu olan nasıl yardımcı en anlayalım.

Yoga Ve Bipolar Bozukluk

 Eğer bipolar bozukluk muzdarip olduğunda, stres, aşırı duygusal durumlarını tetikleyen önemli bir bileşenidir. Buna eklendi Eğer manik veya depresif aşamasında olduğunda sadece daha kötü hale getirir kaygı vardır.

stres ve anksiyete ortadan kaldırmak iki kutuplu bir hasta için daha kolay hale getirir, ve yoga tam olarak bunu yapıyor.

Vücudunuzu Esneme ve yoga ile sağlıklı tutmak sorunla ilgilenen bir yoludur. , Alma kalan ve pozlar dışına alınırken senkronize nefes vücudu hem de zihni yatıştırır.

Pranayama ve meditasyon denge ve daha iyi yetiştirmek küfredip başa. Yoga beyinde serotonin ve gama amino bütirik düzeylerini artırır depresyon mücadeleye yardımcı .

Böylece, yoga bipolar bozukluk yönetmek için yararlı bir ektir. Bu sizin genel sağlık artırır ve bipolar bozukluk daha iyi başa sağlar.

Öyleyse neden bipolar bozukluk için en iyi iş bazı yoga egzersizleri öğrenmek değil mi? aşağıda göz atın.

Bipolar Bozukluk için Yoga ise 7 En Poses

Yoga zihin sakin terapötik pozlar sunar. Onlar Bipolar hastanın zihin yönlendirme ve olumlu yöndeki düşüncelerini channelize.

1. Garudasana (Kartal poz)

Bipolar bozukluk için garudasana yoga

Pose hakkında: Garudasana veya Kartal Pose şeytanları defetmek bilinmektedir kuşlar, Garuda, mitolojik kralı almıştır Asana olduğunu. Bu bir başlangıç seviyesi Vinyasa yoga asana olduğunu. Aç karnına sabah onu Pratik ve 15 ila 30 saniye boyunca poz tutun.

Yararları: Garudasana denge duygunuzu geliştirir ve dana ve omuz uzanır. Onları esnek hale bacaklarını ve kalçalarını gevşetir. Poz da konsantrasyonu artırır.

2. Upavistha Konasana (Oturan Geniş açılı duruşu)

Pose hakkında: Upavistha Konasana veya Oturan Geniş açılı Pose diğer benzer açılı çapında oturmuş ve ayakta pozlar iyi bir uygulama sağlar Asana olduğunu. Bu bir orta düzey Hatha yoga asana olduğunu. Aç karnına sabah ta uygulayın. 30 ila 60 saniye boyunca poz tutun.

Faydaları: Upavistha Konasana beyin yatıştırır ve huzurlu hale yardımcı olur. Bu bacaklarını, kollarını ve omurga uzanır ve kalçanızı açar. Aynı zamanda karın organları uyarır.

3. Dandasana (personel poz)

Pose hakkında: Dandasana veya Personel Pose poz bir ısınma olduğunu. Bu bir başlangıç seviyesi yoga asana olduğunu. Son unundan 4 ila 6 saatlik bir aradan sonra aç karnına veya akşam sabah onu uygulayın. 15 ila 30 saniye boyunca poz tutun.

Faydaları: Dandasana beyin hücrelerini rahatlatır. Vücudun hizalamasını artırır ve vücut farkındalığı geliştirir. Dandasana uzatır ve Omurganı güçlendirir.

4. Paschimottanasana (İleri Bend Oturmalı)

Pose hakkında: Paschimottanasana veya Oturan İleri Bend vücudunuzun yoğun bir streç veren bir asana olduğunu. Bu başlangıç düzeyinde Hatha yoga asana olduğunu. Aç karnına sabah veya akşam bunu uygulayın. 30 ila 60 saniye boyunca poz tutun.

Faydaları: Paschimottanasana bir stres giderici olduğunu. Bu koyunda anksiyete, öfke ve sinirlilik tutar. Poz tansiyonu düzenler ve alt sırt ve hamstrings uzanır.

5. Ardha Pincha Mayurasana (Dolphin poz)

Pose hakkında: Ardha Pincha Mayurasana veya Dolphin duruşu ters ‘V’ benziyor ve Adho Mukha Svanasana benzer bir asana olduğunu. Bu bir başlangıç seviyesi Ashtanga Yoga asana olduğunu. Aç karnına sabah ta uygulayın. 30 ila 60 saniye boyunca poz tutun.

Yararları: Yunus duruşu hafif depresyon ve baş ağrısı rahatlatır ve ayrıca omuzlarınızı uzanır. Bu yorgunluk için uykusuzluk için yararlı ve tedavi edici.

6. Setu Bandhasana (Köprü poz)

Pose hakkında: Setu Bandhasana veya Bridge Pose bir köprü benzer ve dolayısıyla böyle isimlendirilen bir asana olduğunu. Bu bir başlangıç seviyesi Vinyasa yoga asana olduğunu. Aç karnına ve temiz bağırsakları sabah onu uygulayın. 30 ila 60 saniye boyunca poz tutun.

Faydaları: Setu Bandhasana temel kaslarını sıkılaştırır ve omuzlarınızı açar. Poz kollarınızı ve bacaklarınızı güçlendirir ve yüksek kan basıncı ve stres için tedavi edici.

7. Salamba Sirsasana (Headstand)

Pose hakkında: Salamba Sirsasana veya Headstand vücudun komple inversiyon olduğunu. Her Yoga çalışmalarını kralı olarak adlandırılır. Asana ileri düzey Vinyasa yoga asana olduğunu. Aç karnına sabah onu Pratik ve 1 ila 5 dakika boyunca poz tutun.

Faydaları: Salamba Sirsasana omurga ve boyun güçlendirir ve beyin hücrelerine sağlıklı kan akışını sağlar. Depresyonu tedavi eder ve zihin berraklığı artırır.

Dikkat Alınacak

yoga bipolar bozukluktan muzdarip olanların çoğu için iyi çalışır iken, bu tür ajitasyon, hızlı soluma ve bunların uygulama yeteneklerinin kritik hale gibi yan etkilerden muzdarip bazı insanlar vardır.

rahat ve kabul edilebilir hissetmek bir ortamda yoga özen gösterin.

Yoga sizin Bipolar bozukluk için bir tedavi değildir. yoga ile birlikte bipolar bozukluk için ilaç kullanıyor devam edin.

 Şimdi, bipolar bozukluk için yoga üzerinde bazı ortak sorularına yanıt verelim.

Okuyucuların Soruları İçin Uzman Cevapları

bipolar bozukluk yoga ile tedavi edilebilir mi?

Yoga bipolar bozukluk tedavi edebilir ancak mutlaka tedavi edemez.

Ben bipolar bozukluk varsa ne sıklıkla yoga mı?

Yoga günlük rutin bir parçası pratik yapın.

Bipolar bozukluk siz ve etrafınızdaki için tüketiyor. Bazen anlamıyla, dışarı sizin yaşam sürebilir. Yukarıdaki pozlar deneyerek biraz kolay ve yönetilebilir olun. daha iyi hayat kurmak, bunun için gidin.