7 Skuteczne Asany leczyć żylaki

Home » Review » Health » 7 Skuteczne Asany leczyć żylaki

Może nadszedł czas, kiedy można zauważyć opuchnięte, pajęczą, brzydkie żyły na swoich kończyn dolnych. Mogą one przestaną znikać, a które mogą budzić obawy, ponieważ być może cierpi na żylaki. Żylaki mogą powodować długo utrzymujące się komplikacje zdrowotne z powodu nieregularnego dopływu krwi do serca. Ale nie bój się! Joga może pomóc złagodzić ten warunek.

Co to są żylaki?

Jeśli siedzieć na długie godziny lub częściej chodzić na wysokich obcasach, lub jeśli są otyłe lub wystąpić zmiany hormonalne, to są podatne na żylaki. Dotknięte żyły są duże, obrzmiałe i wyraźnie widoczne pod skórą odbarwione. Zwykle wygląda niebieskawym siniak i mogą być bolesne, zbyt. Żylaki są szerzący się wśród kobiet i są częstym zjawiskiem w czasie ciąży.

Zazwyczaj, ściany naszych naczyń krwionośnych obejmują mięśni gładkich i tkanki łącznej. Naczynia krwionośne pompować krew i składniki odżywcze do każdej części naszego ciała, w tym kończyn. W naszych nóg, silne żyły działać przeciwko grawitacji naciskać krew z powrotem do serca. Jest to znane jako pompy żylnej. Gdy żyły są niekompetentni, nie są w stanie wysłać z powrotem krwi. Nadmiar baseny krwi w kieszeni wewnątrz żyły i powoduje obrzęk, co prowadzi do żylaków. Gdy zakrzepy, stwarza poważne zagrożenie. Skrzep mógł podróżować z naczyń do serca lub mózgu, co powoduje natychmiastowy skok.

Joga żylaków – Jak pomaga

Joga może leczyć żylaki żyły? Na początek, joga może złagodzić ból powodowany przez ciśnienie. Gdy pacjent cierpi na żylaki, zalecane położenia są zwykle nóg pozy elewacji. Pomaga to nagromadzony limfę i krew spłynie do serca. Również ciśnienie jest ułatwione. Złagodzenie że joga nadaje zapobiega pogorszenia kondycji. Ogólnie rzecz biorąc, stan pacjenta poprawia się, a ruch kończyn jest zwiększona.

7 jogi, które pomagają z żylakami

1. Tadasana

Jak zrobić Tadasana i jakie są jego zalety

Znany również jako – Mountain Pose

Zalety – Jest to jeden z najbardziej podstawowych asan jogi, a to pomaga w osiągnięciu odpowiedniego wyrównania ciała. Jak ćwiczyć, trzyma nogi stonowana. To również wzmacnia kolana, uda i kostki. Podczas gdy wszystkie mięśnie pracują rygorystycznie do utrzymania postawy, stres w kończynach jest zwolniony, co skutkuje zmniejszeniem ciśnienia.

Jak to zrobić – Stań wyprostowany, umieszczając swoje nogi lekko rozstawione. Pozwól ręce powiesić obok swojego ciała. Ujędrniają mięśnie ud, ale nie twardnieje dolną część brzucha. Wzmocnienie wewnętrzne łuki kostkach i poczuć przepustkę energii ze swoimi stopami, zbliża się całą drogę do głowy. Spójrz w górę i oddychać. Poczuj napięcie w organizmie jak trzymasz pozować do kilku sekund, a następnie zwolnić.

2. Uttanasana

Znany również jako – Padahastasana Hasta Padasana, Skłon tułowia

Korzyści – Ta asana poprawia krążenie krwi w całym organizmie. Daje to dobre nogi rozciągliwość, szczególnie ud i łydek, które są prawdopodobne plamy żylaków. Regularna praktyka tej asany zmniejsza ból w nogach.

Jak to zrobić – Stań prosto i połóż dłonie na biodrach. Wdychać. Następnie zegnij biodro podczas wydechu. Twoje ręce muszą być umieszczone na podłodze obok stóp. Stopy muszą być równoległe do siebie. Push tułów do przodu, jak przedłużyć rozciągliwość i podnosić kość ogonową. Wytrzymaj kilka sekund i zwolnij.

Jak zrobić Paripurna Navasana i jakie są jego zalety

Znany również jako – Naukasana, łódź Pose

Korzyści – Kiedy praktykujesz tej asany, Twoje nogi są podwyższone. Stąd, baseny krwi i limfy w górę. Ciśnienie w żyłach jest natychmiast zredukowane. Kilka sekund zawiesiny buduje siłę i pozwala zwalczyć ból.

Jak to zrobić – Usiądź w Dandasana. Następnie unieś nogi na ziemi. Gdy uda Ci się równoważyć, podnieś swoje ręce od podłogi i rozciągnąć je przed sobą. Działać na rzecz tworzenia „V” ze swojej górnej i dolnej części ciała. Oddychaj głęboko i długo. Wydanie.

4. Viparita karani

Viparita karani

Znany również jako – Legs Up The Wall

Benefit – Ta asana jest niezwykle relaks dla nóg. Zmęczony nogi dużo z niego korzystać. Poprawia krążenie krwi i wypłukuje toksyny i inne produkty. Stres w nogach jest zwolniony, a ciśnienie jest redukowane. To znacznie ułatwia przyczynę żylaków.

Jak to zrobić – Usiądź w poprzek ściany i delikatnie podnieść nogi w górę ściany. Położyć się i rozciągnąć swoje ramiona na boki, upewniając się, dłonie są skierowane do góry. Raz, że są wygodne, zamknij oczy i oddychać. Zwolnić po kilku minutach.

5. Sarvangasana

Sarvangasana

Znany również jako – Obsługiwane stać ramię

Korzyści – The Stand ramię jest pełne odwrócenie ciała, gdzie twoje ciało działa wbrew grawitacji. Krążenie krwi w organizmie jest wzmocniona, a baseny i odpływu limfy krwi do serca. Ta asana jest również bardzo relaksujące dla nóg. W sumie, to działa bardzo dobrze w obronie przed żylakami.

Jak to zrobić – Połóż się w Shavasana. Unieś nogi do góry, jak wspierać swoje biodra z dłońmi. Przesuń ciężar ciała na ramionach, i unieść górną część ciała też jako głowa i górna część pleców pozostaje na podłodze. Wytrzymaj kilka sekund i zwolnij.

6. Matsyasana

Jak zrobić Matsyasana i jakie są jego zalety

Znany również jako – Ryby Pose

Korzyści – Matsyasana jest jednym z najlepszych jogi w leczeniu żylaków. To działa na wielu systemach zbiorowo. Rozciąga się stopy i nogi i łagodzi stres i skurcze. Twoje nogi są rozluźnione, a przepływ krwi w całym organizmie jest regulowana.

Jak to zrobić – Połóż się na plecach, nogi i krzyż w Padmasana. Można też trzymać nogi wyciągnął podczas uprawiania tej pozy. Delikatnie krzywa plecy tak, że głowa spoczywa na koronie. Czuć krzywej w górnej części pleców i szyi. Wytrzymaj kilka sekund i zwolnij.

7. Pawanmuktasana

Znany również jako – Wiatr łagodzeniu Pose

Korzyści – Asana porusza stagnacji limfy i krwi żylnej. To także łagodzi skurcze i zmęczenie z nóg. To pomaga rozluźnić mięśnie i stawy w biodrach i kolanach. Ta asana jest powiedział do zapobiegania zakrzepicy żylnej u tych, którzy mają siedzący tryb życia.

Jak to zrobić – Połóż się płasko na podłodze z plecami na ziemię. Krotnie kolana i przytulić je. Podnieś głowę z podłogi i przynieść nos między kolanami. Trzymając pozować do kilku sekund, jak oddychać głęboko, a następnie zwolnić.

Gdy masz sprawny praktykę w ręku do walki problem jak żylaki, nie trzeba rozważyć coś tak poważnego jak surgery.Practice jogi z cierpliwością i zaangażowaniem, a zobaczysz zadziwiające rezultaty. Wypróbuj go w to uwierzyć.