7 Yoga Diyabet Kontrolü için Doğurmaz

Home » Review » Health » 7 Yoga Diyabet Kontrolü için Doğurmaz

7 Yoga Diyabet Kontrolü için Doğurmaz

Diyabet her zaman size saldırabilir. Ve bu olduğunda, gezintiye demektir. Aşırı idrara çıkma, konsantrasyon eksikliği ve yüksek tansiyon ona eşlik eden sorunlar vardır ve yapmak istediğiniz tüm koşulu kontrol olduğunu. İşte bunu yardımcı olacaktır 7 yoga pozlar vardır. Bir göz at.

Nasıl Yoga Kontrol Diyabet yardımcı olur

Her gün yoga vücudunuzdaki şekeri düzeylerini kontrol ve kontrol altında kilo tutmanıza yardımcı olabilir. Egzersiz vücut hücrelerinize glikoz bırakmadan ve enerjiye dönüştürerek, daha iyi insüline yanıt yapar. Yoga da glukagon üretimini vücutta kan şekeri seviyesini arttıran bir hormon azaltır. Buna ek olarak, stres düzeylerini, diyabetin başlıca nedenlerinden biri azaltmaya yardımcı olur. şeker hastalığının kontrolünü aşağıda belirtilen yoga pozlar yapın.

Diyabet Kontrol Yoga Poses

1. Setu Bandhasana (Köprü Pose)

Setu Bandhasana da poz Köprüsü olarak bilinir ve poz bir köprü benzer şekilde adlandırılmıştır. En az 30-60 saniye boyunca aç karnına sabah yapılması gereken bir temel düzeyde yoga asana olduğunu. Ayrıca akşamları bu poz, ama son yemekten 4-6 saatlik bir boşluk olduğunu emin olabiliriz.

Yararları: Setu Bandhasana arka stresi rahatlatmak yardımcı olur ve kan dolaşımını artırır. Bu asana zihninizi yatıştırır ve depresyonu ve endişeyi azaltır.

2. Balasana (Çocuk poz)

Balasana, ayrıca, Çocuk Pose adlı bir bebeğin cenin pozisyonunu benzer. En az 1-3 dakika süreyle yapılmalıdır temel düzeyde yoga olduğunu. Taze ve de-vurguladı zihinle sabah yapılan en iyi şekilde çalışır. Siz de akşam bunu ancak 4-6 saat geri son yemek vardı emin olabiliriz.

Faydaları: Balasana zihin ve beden vurgulayarak sakinleştirici için en iyisidir. Bu doğru nefes yardımcı olur ve vücutta kan dolaşımını arttırır. Aynı zamanda stresi azaltır ve daha sakin akla gelen, kalp atış hızını düşürür.

3. Vajrasana (elmas poz)

Vajrasana veya Elmas vücudunuzun bir elmas gibi güçlü olmayı sağlayan Pose. Diğer Yoga aksine, bir yemekten sonra iyi çalışan bir acemi seviyesi diz çökmüş poz olduğunu. Günün herhangi bir saatinde en az 5-10 dakika egzersiz yapın. Genellikle nefes egzersizleri Vajrasana oturan yapılır.

Faydaları: Vajrasana meditatif bir halde girmek için en iyi poz olduğunu. Bu, tüm mide sorunları çözer ve bütün fonksiyonlarını ve sindirim geliştirir. Vajrasana sizin pankreas hücrelerini uyarır ve ona giden kan akışını arttırır.

4. Sarvangasana (omuza poz)

Sarvangasana

Sarvangasana veya Omuz tüm poz ‘anne’ denir Pose. Bu çok güçlü bir poz ve mastering sağlığınız için son derece faydalıdır. Size egzersiz yapmadan önce en az 4-6 saat tüketilmesi son yemek ile, aç karnına bu poz yapmak çok önemlidir. En az 30-60 saniye boyunca yapılması gereken bir orta düzey asana olduğunu.

Yararları: Sarvangasana zihni yatıştırır ve hafif depresyon için iyidir. Size de geceleri uyku yapar ve koyunda yorgunluk tutar. Bu etkili vücut fonksiyonunu yardımcı gerekli hormonları sağlıklı tutmak ve üreten tiroid bezi üzerinde iyi çalışır.

5. Halasana (saban poz)

Halasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Hindistan’da tarım uygulamaları ve birkaç diğer Asya ülkeleri için kullanılan pulluk temsil şekilde Halasana veya Pulluk adlandırılır Pose. Bir pulluk verimli topraklara gizli besinleri açığa çıkarmak için kullanılır ve bu poz onun gizli potansiyelini ortaya koyan bir vücudunuza aynısını yapar. aç karnına sabah yapıldığında Halasana iyi çalışır. Çok akşamları yapılır, ancak son yemek ve egzersiz arasındaki 4-6 saatlik boşluk olduğunu emin olun edilebilir. Bu orta düzey yoga asana en az 30-60 saniye boyunca yapılmalıdır.

Yararları: Halasana kilo kaybı için iyidir. O sırt içinde gerginlik serbest bırakır ve duruşunuzu geliştirir. Bu, kan şekeri seviyeleri normale stresi ve yorgunluğu azaltır ve beyin yatıştırır. Bu insülin üretiminden sorumlu dalak ve pankreas canlandırır.

6. Dhanurasana (yay) poz

Dhanurasana veya Bow Pose 12 Hatha Yoga pozlar arasında yer alıyor ve büyük bir sırt germe egzersiz. En az 15-20 saniye boyunca yapılmalıdır temel seviye yoga asana olduğunu. Elinden mide boşsa ve tüm yiyecek tamamen sindirilmiş olduğundan asana yapmak üzere güç olarak sabah asana yapmak için bir noktaya olun.

Faydaları: Dhanurasana iyi stres buster olduğunu. Dhanurasana düzenli olarak uygulanmasıdır pankreas enerji verir ve kalbe iyi gelir. Bu sizin boyun, omuzlar ve göğüs, herhangi tuzağa stres giderici açılır.

7. Chakrasana (Tekerlek poz)

Chakrasana veya Tekerlek duruşu varsayınca bir tekerleğin şeklini oluşturan bir köprü egzersizdir. Bu Ashtanga yoga rejiminin bir parçası olan ve en az 1-5 dakika süre ile yapılması gerekir. Bu poz sabah veya akşam yapılan, ancak egzersiz için hafif ve enerjik hissetmek böylece mide boş olduğundan emin olun edilebilir.

Faydaları: Chakrasana vücudunuzu enerji verir ve pozitifliği ile doldurur. Bu koyunda stres ve depresyon tutar. Aynı zamanda pankreas hücreleri canlandırır ve kalp için mükemmeldir. Bu sizin omur sütunu uzanır ve oksijen alımını artırır.

Bu kolay-do evde pozlar deneyin ve denize kaldırılmasını diyabet engeller. Şimdi, diyabet yoga ilgili bazı cevaplayabilir.

Okuyucuların Soruları İçin Uzman Cevapları

diyabet yoga ile tamamen tedavi edilebilir mi?

Yoga kesinlikle şeker hastalığını kontrol edebilirsiniz. Ancak, tamamen kür olasılığı ve kişinin düzeyde ve devlet diyabet ve vücut tipine bağlıdır.

Diyabet için en yoga asana nedir?

Halasana diyabet için en Yoga çalışmalarını arasında yer alıyor.

Diyabet için ideal diyet nedir?

Bir diyabet diyet yağ ve karbonhidrat besin yüksek ve düşük olmalıdır. Meyve, sebze ve tam tahıllar Diyabetik kişi için idealdir.

Diyabet tüm dünyada 380 milyon kişiyi etkiliyor ve ne zaman yoga durumunu kontrol etmenize yardımcı olabilir, neden denemiyorsunuz? Ee, ne bekliyorsunuz? Yoga paspaslar bulun ve başlayın!