7 Yoga Yani sizin saç koruyun Can Doğurmaz

Home » Review » Beauty » 7 Yoga Yani sizin saç koruyun Can Doğurmaz

7 Yoga Yani sizin saç koruyun Can Doğurmaz

Eğer aynaya baktığında ne görüyorsun? donuk ve cansız saçlar sana bakarken ise, harekete geçme zamanı. size iyi durumda tutmak için daha fazla neden veriyor – Birçok çalışmada saçınızı genel sağlık bir yansıması olduğunu kanıtlamak. bu konuda size yardımcı olmak için işte emin atış saç sağlık artırıcılar 7 yoga asanaları vardır. daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam.

Ama önce, saçınızın üzerinde yoga etkisi hakkında bilgi edinelim.

Nasıl Yoga sizin saç Korur?

Hepimizin bildiği gibi, yoga vücudumuzun üzerinde harikalar yaratıyor. Bunu bile üst seviye salonları yapamaz şekilde muhteşem üzere yeşili gelen saçını değişebileceğini bilmek şaşıracaksınız. Buna ek olarak, sindirimi iyileştirir ve saç dejenerasyon katkıda bulunan başlıca faktörlerdir anksiyete, azaltır.

Başın pozisyonu sizin saç köklerinin canlandırıcı, senin kafa derisinde kan dolaşımını artırır gibi bazı yoga asanaları spesifik içinde, saçınıza için iyi işler. Şimdi onlardan bakalım.

Saç Koruma İçin Yoga yılında 7 En Poses

1. Adho Mukha Svanasana (aşağı bakan poz Dog)

Adho Mukha Svanasana – bu, biraz ağır değil mi geliyor? Eh, poz yapıyor adını telaffuz kadar zor değildir. Asana ileriye eğilme bir köpek benzer olarak Aşağı bakan Köpek Pose denir. Bu acemi seviyesi Aştanga Yoga asana aç karnına sabah uygulanan gerekmektedir. yaklaşık 1-3 dakika boyunca poz tutun.

Yararları: Adho Mukha Svanasana kafanın içine akmaya taze kan sağlayan kan dolaşımını artırır. Bu karın kasları sıkıştırır ve sindirimi geliştirir. Böylece stres serbest, senin boyun ve omurga uzanır. Asana da zihninizi rahatlatır ve onu sakinleştirir.

2. Uttanasana (Daimi İleri Bend Pose)

Uttanasana, ayrıca vücudunuzu gençleştirir ve moralinizi kaldırdı Daimi İleri Bend Pose çağırdı. Hatha Yoga ihtiyaçlarını poz Bu orta düzey, en az 15-30 saniye boyunca yapılacak. mideniz boşken sabah onu uygulamaya ya da mümkün değilse, akşam vardiya, ancak son yemekten geçen 4-6 saatlik bir aradan sonra.

Faydaları: Uttanasana kafanın içinde hücrelere enerji acele ekler. Bu sizin uğultu zihin susturmak yardımcı olur ve koyunda bölme baş ağrısı ve uykusuz gece tutar. Sindirim organları kabızlık sorunları çözer ki, iyi masaj yapılır.

3. Ustrasana (Deve poz)

Ustrasana, ayrıca, Deve Pose adı verilen kalp çakra açılır geri kalmış bir viraj poz olduğunu. Vinyasa 30-60 saniye poz bu temel düzeyde tutun. Vücudunuzun daha iyi performans sağlayarak, sindirilmiş besinlerden enerji taşır olarak en iyi sonuçlar için aç karnına sabahları asana pratik yapın.

Faydaları: Ustrasana sindirim ve atılımını arttırır. Bu tuzağa stres giderici, göğüs açılır. Bu iyileşir ve çakralarınızı dengeleyen, duruşunuzu geliştirir ve vücudunuzu güçlendirir. Bu adet döngüsünü düzenler ve yumurtalıklarda serbest gerginlik yardımcı olur.

4. Vajrasana (Yıldırım poz)

Vajrasana, ayrıca, başka bir adı vardır, Thunderbolt Pose denilen – Elmas Pose – Vajrasana pozisyonunda yapılan pranayama bir elmas gibi insan vücudu gibi güçlü hale getirdiğini inancından geldiği. Vajrasana bir yemek sonrası yapıldığında faydalıdır birkaç pozlar biridir. Bu acemi seviyesi Vinyasa tarzı yoga asana en az 5-10 dakika süreyle yapılması gerekmektedir.

Faydaları: Düzenli uygulama ile, Vajrasana kabızlık ortadan kaldırır. Bu, akla istikrar getiren obezite azaltır ve arka stresi hafifletir. Poz da, mide rahatsızlıkları tedavi eder, kan dolaşımını artırır ve kasları güçlendirir.

5. Sarvangasana (Tüm Kol poz)

Sarvangasana, ayrıca, tüm Ekstremite Pose denilen tüm asanas kraliçesi. Bu size daha çok sayıda varyasyon içine kolaylığı yardımcı olacak güçlü bir asana olduğunu. aç karnına sabah yapıldığında Bu omuz standı en iyi şekilde çalışır. Bu ileri düzey Hatha Yoga en az 30-60 saniye poz tutun.

Yararları: Sarvangasana hafif depresyon tedavi eder. Bu zihninizi yatıştırır ve stresi ve aynı zamanda boyun ve omuz uzanır. Bu metabolizmanızı düzenler ve koyunda yorgunluğu tutar. Bu asana etkin ve ağrısız devam edecektir.

6. pawanmuktasana (Rüzgar rahatlatma poz)

Pawanmuktasana, ayrıca, Rüzgar rahatlatma Pose denilen kolayca başlayanlar yapılabilir bu pozlar biridir. o mide tüm sindirim gazları temizler ve daha fazla egzersiz için mükemmel bir temel oluşturur çünkü sabah bitince Bu asana harikalar yaratıyor. Vinyasa Yoga ihtiyaçlarını poz Bu temel seviye 30-60 saniye boyunca yapılacak.

Yararları: pawanmuktasana sindirim geliştirir ve karın kasları güçlendirir. Aynı zamanda masaj iç organların ve bağırsak. Poz, senin alt sırt gerginliğini azaltır organlara kan dolaşımını artırır ve karın yağ azaltır.

7. Sirsasana (Headstand poz)

Sirasana, ayrıca, Headstand Pose denilen tüm asanas kralıdır. Vücudunuzun almaya hazır olduğu zaman bunu deneyin. Bu asana son bir yemek ve egzersiz arasında en az 10-12 saat boşluğu ihtiyacı vardır. Yani, sabah asana yapmak için ideal bir zamandır. Vinyasa Yoga poz Bu ileri düzey 1-5 dakika ya da kolaylık göre daha az arasında herhangi bir yerde tutulabilir.

Faydaları: Sirasana anında zihninizi yatıştırır ve stresi hafifletir. Bu, kafa derisi için odak ve kan akışını arttırır çekirdek kaslarda gücünü geliştirir ve beyninizi besler. Asana tiroid davranır ve uyuşukluk kaldırır.

saç koruması için yoga bu pozlar deneyin ve sağlıklı kalmak. Şimdi, saç bakımı ve yoga hakkında sık sorulan bazı sorulara cevap verelim.

Okuyucuların Soruları İçin Uzman Cevapları

Ne kadar sıklıkla Saçımı şampuan mı?

Her iki günde bir saçını şampuan veya kafa derisi üzerinde yağ birikimi bağlı. Her gün saç yıkama kaçının.

Ne kadar saç dökülmesi normal kabul edilir?

zaman içinde herhangi bir noktada, saçınızın yüzde 10 döken. birkaç tel kaybetmek her gün normaldir, ancak arttığında, sen dikkat etmek gerekir.

Ne sıklıkla yoga mı?

Pratik Yoga her gün, mümkünse bir saat 20 dakika. Aksi takdirde, hatta haftada 2-3 kez yapacağız.

Sağlıklı saçlar ve güven el ele. oraya bir kaç yoga pozlar alırsa Ve, kesinlikle onları denemelisiniz. Biraz bükülme ve esneme ile saç stres, saç ürünleri ve sağlık sorunları kötü etkilerini savaşın. Egzersiz Mutlu!