8 Efektywna jogi zbudować swoje siły

Home » Review » Fitness » 8 Efektywna jogi zbudować swoje siły

8 Efektywna jogi zbudować swoje siły

Słaby organizm robi nic dobrego oprócz zniechęcać ducha. Niższą wytrzymałość, nerw niestabilność, i słaba odporność wyczerpuje organizm. W rezultacie, każdy fizyczny zadanie zrobić dostaje stresujące i męczące. Jeśli patrząc na coś naturalnego i praktycznego, aby zapobiec słabość ciała, joga jest łódź ratunkowa. Do 8 wytrzymałościowe asany jogi budynku wymienione w tym artykule pomogą Ci zacząć.

Zanim przystąpimy do asan, niech najpierw odpowiedzieć na proste pytanie.

Co jest siłą ciała?

wytrzymałość organizmu pochodzi od jego zdolności do wywierania siły na obiekty zewnętrzne. Im bardziej ciężar podnosisz, tym więcej masz siły. Intensywność, z jaką zastosować siłę liczy również. Oprócz wysiłku, walki i opór siły zewnętrznej wymaga także wytrzymałość organizmu. Odpowiednią wytrzymałość ciało jest dobre dla ogólnego stanu zdrowia, a to ułatwia życie w ogóle.

Joga dla siły ciała

Jest mało prawdopodobne, że będziesz myśleć o jodze, gdy chcemy budować siłę ciała. Podnoszenie ciężarów na siłowni jest bardziej powszechne podczas joga jest związane z elastycznością i rozciągania. Czego nie wiedzieć, joga wykorzystuje swoją masę ciała w celu wzmocnienia przez ruch zamiast obiektów zewnętrznych, takich jak hantlami. Niesamowite, prawda? To zwieńczenie nauki ciała i mobilności wzmocnić organizm jest magiczne. Trening siłowy poprzez jogę ma dodatkową zaletę, poprawy elastyczności mięśni, co pozwala uniknąć urazów. Złożone ruchy przynieść równowagę i ruch, które są niezbędne dla wzmocnienia organizmu.

Wzmocnienie ciała Asany

Istnieje mnóstwo asan wzmacniających organizm, aby wybrać z, i tutaj jest lista najlepszych ośmiu.

Jogi na wytrzymałość górnej części ciała

Praktyka Navasana wymaga wystarczającą wytrzymałość rdzenia. Trzeba siedzieć na pośladkach z nogami wyciągniętymi do przodu. Podnieś je pod kątem 45 stopni do podłoża, unosząc ręce do przodu i równolegle do ziemi. Ta poza wzmacnia brzuch i kręgosłup. Rdzeń mięśnie brzucha się ujędrniona i zaostrzone. Dolne mięśnie pleców są również wzmocnione w procesie.

2. Salabhasana (szarańcza Poza)

Ten powrót do gięcia asan jogi wzmacnia kręgosłup i ramiona. Leżał na podłodze, tułów skierowaną w dół. Podnieś głowę do tyłu i podnieść nogi w górę, podnosząc ramiona równolegle nad ziemią. Ramiona i biodra są także wzmocnione. Salabhasana pracuje jako ogólnego wzmocnienia organizmu asany, które łagodzi zmęczenie i napięcie w plecach.

3. Bakasana (Crane Pose)

Jak zrobić Crow Pose / Bakasana i jakie są jego zalety

Ta poza jest równoważenie Asana ramię, które wzmacnia narządy brzucha i nadgarstków. Podnieś nogi z pozycji kucznej przez zginanie tułowia do przodu i trzyma podniesiony ciało za nadgarstki umieszczonych pomiędzy wewnętrznymi ud. To dodaje równoważenie obciążenia na ramiona i wzmacnia je.

4. Astavakrasana (Osiem kątowa pozycja)

Ten krok po kroku równoważenia akcie Astavakrasana wzmacnia organizm i pomaga osiągnąć równowagę przy jednoczesnym wzmocnieniu dolnej i górnej części pleców. Jak podnieść nogi do boku od Dandasana trzymając swoje ciało za nadgarstki, mięśnie brzucha, ramion, nadgarstków i są podkreślić i wzmocnić.

Yoga pozuje do Siła dolnej części ciała

5. Utkatasana (Katedra Pose)

Przewodniczący Pose może wydawać się dziecinnie, ale tak nie jest. Trzeba umieścić w ogromnym wysiłku, aby utrzymać w asany. Podczas usiąść na wyimaginowanej krześle, stwarzają prace stabilizujące kolana i wzmocnienie ud. Utkatasana jest idealny do tworzenia twoich nóg i kostek kończynę i wytrzymały.

6. Padangusthasana (Big Toe Pose)

The Big Toe Pose jest ekspertem w zakresie wzmacniania i rozciągania sztywnych ścięgna. Jak zegnij tułów ku nogi i uczynić je dotknąć dłońmi, kości, kręgosłupa i nogi się wzmocnić. Regularna praktyka Padangusthasana wzmocni kolana, palce i kostki.

7. Trikonasana (trójkąt Poza)

Trójkąt Pose jest stałe wzmacnianie Asana dolna część ciała, która działa na nogach, kolanach, udach i kostkach. W tej pozie, nogi są rozciągnięte siebie z odległości jednego ramienia. Prawa noga jest włączony na zewnątrz pod kątem 90 stopni, a poziomo rozciągnięte ramiona sprawiają, pionową linię podczas zginania po prawej stronie na biodrze z twarzy patrząc w górę. Ta poza wzmacnia także bioder, łydek i pośladków.

8. Kapotasana (gołębi Poza)

Jak zrobić Kapotasana i jakie są jego zalety

Ta poza wzmacnia mięśnie nóg i stawów. Siedzieć w pozycji klęczącej z nogami lekko rozstawione. Trzymaj tułów prosto. Zakręt do tyłu, pochylić głowę ku ziemi i umieść dłonie na palcach. Kapotasana jest korzystna dla wzmocnienia ud, pachwiny i mięśni łydki wraz z stawów i mięśni stopy i kostek.

Każdy yoga pose służy ogólnie dobre samopoczucie podczas różniące się w obszarach koncentruje się na. Wybierać asany, które służyć swój cel i korzystają z wyników.

Oto kilka najczęściej zadawane pytania.

Odpowiedzi eksperta Dla czytelników pytania

Mogę zrobić ciało wzmocnienie jogi podczas ciąży?

Niektóre wzmacniająca jogi jak Trikonasana i Utkatasana są sugerowane dla kobiet w ciąży, a niektóre nie. Jest to najlepiej skonsultować się z lekarzem, a także trener jogi przed pójściem do przodu z dowolnego ułożenia jogi.

Kiedy jest najlepszy czas na jogę ćwiczenia wzmacniające?

Zazwyczaj, jest idealnym miejscem, aby wykonać ćwiczenia wcześnie rano, gdy istnieje luka od co najmniej sześciu godzin od ostatniego posiłku.

Jakie zmiany można zauważyć w organizmie z powodu umocnienia jogi?

Umocnienie jogi poprawi wytrzymałość organizmu, elastyczność, równowagę, a także oddech.

Jakie środki ostrożności, aby pamiętać, robiąc ciało wzmocnienie jogę?

Nie praktykować jogę pod wpływem leku (ów) lub alkohol. Ci, którzy mają niepełnosprawne lub jakąkolwiek chorobę musi skonsultować się ze specjalistą, w jaki sposób przejść o ćwiczeniach.

Można wzmocnienie joga stwarza się nie udać?

Tak, jeśli podkreślić swoje ciało przez nadmiernego rozciągnięcia i overstrengthening, że koncentruje się części ciała może dostać rannych i prowadzić do trwałego uszkodzenia. Więc słuchać swojego ciała i zatrzymać, gdy nie czuje się dobrze.

Asany jogi wymienione w tym artykule na temat pracy poszczególnych części ciała i przyczyniają się do ogólnej siły ciała w sposób, który jest zdrowy i długotrwałe.