8 Kolay Yoga O Fibromiyalji hızlı kuruyacaktır Doğurmaz

Home » Review » Health » 8 Kolay Yoga O Fibromiyalji hızlı kuruyacaktır Doğurmaz

8 Kolay Yoga O Fibromiyalji hızlı kuruyacaktır Doğurmaz

Dünyada birçok yeni ve duyulmamış sendromları vardır. Ve şaşırtıcı olan yoga çok problem için bir çözüm olmasıdır. Ben terimi Fibromiyalji rastladım sadece diğer bir gündü. Ben daha önce duymuştum bir şey değildi. daha araştırma ile, ne olduğunu öğrendim ve onunla nasıl yoga yardımcı olabilir. ağrı, günde ve gün dışarı ile başa çıkmak son derece yorucu olabilir. tedavisi yoktur ederken, orada kesinlikle ağrı kesici umuyoruz. Ama önce, bize sorunu anlayalım.

Fibromiyalji Nedir?

Fibromiyalji eklem ve kas açıklanamayan bir ağrı gerektirir olan kronik bir hastalıktır. Bu bir hastalık değildir. Bu bir sendromdur ve birlikte ortaya çıkan belirtilerin bir koleksiyona sahiptir. Birçok kişi belirtiler aynı olduğunu göz önünde bulundurarak, artrit için fibromiyalji karıştırabilir. Bununla birlikte, arterit bir tür değildir.

kimse bu sendromundan muzdarip vücutta birçok ihale noktası vardır. Bu noktalar “tetik noktaları” denir. Işık bile basınç bu noktalarda ağrı bir sürü sebep olma eğilimindedir. Orada 18 tetik noktaları toplamda vardır ve biri 18 noktadan 11’inde hassasiyet yaşar bile, fibromiyalji tanısı. Bazı ortak noktalar dizleri, dış dirsek, omuz üst, kalça, başın arka ve üst boyun sayılabilir.

Bazen vücuda bile tutarlı donuk ağrı bu sendromun bir belirtisidir. Diğer belirtiler uyku, baş ağrısı, anksiyete, depresyon ve yorgunluk ile sorun bulunmaktadır.

Fibromiyalji için gerçek nedeni bilinmemektedir. Ancak, fiziksel travma, stres, veya grip saldırıyı nöbetini olasıdır. sinirler ve beyin misinterpret veya normal ağrı sinyallerinin aşırı tepki nedeniyle belirtiler olur. Bu aynı zamanda, çünkü beyindeki kimyasallar bir dengesizlik olabilir.

Nasıl Yoga Yardım Fibromiyalji rahatlatmak için mi?

Yoga iyi fibromiyalji için mi? Yoga mükemmel bir tedavi olmasa da fibromiyalji için bir çare. Bu uygulama bu sendromun bir anahtar tetik olan stresi, zihin sakin ve azaltmak için bilinir. Yoga da sıkışık kasları gevşetir ve içlerindeki hapsolmuş gerginliği serbest bırakır. Uygulama ile, kaslarınız Biraz açmak için eminiz. her kişinin ihtiyaçlarına adapte edilebilir, çünkü Yoga ayrıca idealdir.

Y ise 8 etkili Asana’lar Fibromiyalji Rölyef için Oga

1. Tadasana

Tadasana basit görünse de, bu temel duruş mükemmelleştirmek için çok alır. Sen yeryüzünde Kendini toprağa bütün dikkatinizi çevirmek gerekir. Omuzlarınız, omurga ve nefes aynı hizada olmalıdır. Tüm bu yapıldığında, siz, beden ve zihni hissetmek sakin ve de-stres olacaktır. Kişisel organları ve kaslar çok sakin olur.

2. Uttanasana

Uttanasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Bu ileri ayakta viraj vücut üzerinde inanılmaz sakinleştirici etkileri vardır. Ağrının derecesi ve vücudunuzun esneklik bağlı olarak tüm arka bölgeyi açılır. Vücudunuzun zorlayabilir ne kadar bağlı poz değiştirin. Bu poz çok zorlu bir sorun varsa, bulunduğu koşullarda, destek olarak kullanarak duvara ellerini yerleştirebilirsiniz.

3. Virabhadrasana I

o zihin yatıştırır gibi poz Savaşçı kasları güçlendirir. Bu fibromiyalji hastalarının ihtiyaç olan şey. Bu poz bu tür bir sendromunu çözmek için onu mükemmel bir poz verme, bacaklar, sırt ve kol kaslarını güçlendirir.

4. Viparita Karani

Bu asana nazik bir inversiyon olduğunu. Bu bacak kasları germek ve dinlenmek için fırsat verir bizim her zamanki dik pozisyonda, tersidir.

Ters kan akışı bacaklarda şişmesi ve yorgunluğu azaltır. poz zorlu görünüyorsa, destek için bir aksesuar kullanabilirsiniz. Bu poz kesinlikle rahatsızlık ve ağrıyı azaltacaktır.

5. Balasana

Balasana veya Çocuk Pose bir restoratif poz olduğunu. Bu içine bakmak ve zihninizi sessiz sağlar. poz doğası uyaran dışında elimine edilir şekildedir. Sen, böylece, tek başına nefes odaklanın. Ayrıca sırt yuvarlama ya da dışarı omuzlarınızı germe üzerinde çalışarak hafif esneme etkinleştirebilirsiniz. Acını dindirmek için emin olduğu gibi iyi Yoganın bir Fibromiyalji için pozlar olduğunu.

6. Bhujangasana

Bhujangasana

geri güçlü yapar gibi Cobra duruşu ön beden ve göğüs açılır. Hem bu alanlar Fibromiyalji muzdarip olanlar için son derece duyarlıdır. Bu poz neden son derece yararlı olmasına rağmen, bunu içine kolaylığı gerekir. göğsünüze yanında avuç içi yerleştirin. Sonra yere Alnınla nefes. Yavaş yavaş yukarı kaldırın ve vücudunuzun size izin verdiği, sadece kadar itin.

7. Baddha Konasana

Baddha Konasana inanılmaz kalça açıcı olduğunu. Aynı zamanda diz ve kasık güçlendirmek için bilinir. Ama Fibromiyalji muzdarip eğer poz içine yavaş yavaş kolaylaştırmak için emin olun. Uygulama ile, eğmek ve stres bir sürü içinde sıkışıp var kaslarınızı açmak mümkün olacak.

8. shavasana

Bu asana her yoga seansı sonunda yapılabilir. Aynı zamanda go-Fikrinizi sessiz veya vücudunuzu rahatlamaya ihtiyaç her zaman duruş olabilir. Bu asana sadece yatarak gerektirmez. Dışarıda uyarıcı iptal ve hediyeni kabul etmek ve anı yaşamak nasıl öğretir. Bu organlar ve kaslar hem tamamen rahatlamak için izin vücutta tam restorasyonu hakkında getiriyor.

Bu fibromiyalji varsa yoga üzerinde almadan önce doktorunuza danışın en iyisidir. Yoga nazik, ancak bunu pratik eğer onaylamak zorundadır. Ayrıca, eğitimli bir öğretmenin rehberliğinde bunu yapmak için emin olun. En önemlisi, alıştırma yaparken, vücudunun dinlemek gerekir ve durdurmak için sorduğunda durdurun. Ayrıca, nefes unutma. Amacınız-de stres ve ağrıyı azaltmak bulmaktır.