8 Zorlu Yoga Yani Sizin zihin ve beden Detoks yardımcı olacaktır Doğurmaz

Home » Review » Health » 8 Zorlu Yoga Yani Sizin zihin ve beden Detoks yardımcı olacaktır Doğurmaz

8 Zorlu Yoga Yani Sizin zihin ve beden Detoks yardımcı olacaktır Doğurmaz

Bizim stresli, sağlıksız yaşam tarzı göz önüne alındığında, detoks etiketlenmiş bir şey üzerinde satılacak çok kolaydır. Ve kesinlikle, zihnimiz ve organları onları aracılığıyla koymak travma ve hasar verilmiş, detoks gerekir. yoga ve detoks arasında köklü bağlantı yoktur. O yüzden fazla detaya dönelim.

Nasıl Detoksifikasyon Çalışır?

Vücudumuz atıkların ortadan kaldırılması açısından büyük önem taşıyor üç ana sistemlere sahiptir. Bunlar dolaşım sistemi, lenf sistemi ve sindirim sistemi vardır. dolaşım sistemi vücuda kan pompalamak ve filtreleme sorumludur ve bunu yaparken de, bu organlara oksijen verir ve hücrelerden atık toplar. Sindirim sistemi ve karaciğer portal sistemi yediğimiz yiyecekleri işlemek bilinmektedir ve bunlar bunu yaparken, onlar böylelikle vücut kaldırdık gerek olmadığı şeyleri ortadan kaldırarak, kan yoluyla karaciğere dolaşan olsun besinlerin atıkları ayrı . Lenf sistemi vücuttan hücre içi sıvıları toplar ve kan dolaşımına lenfatik sıvı dönmeden önce zararlı olan her şeyi kaldırarak, lenf düğümlerine daha uzak mesafelere taşınırlar.

Sistemler kesinlikle sağlam ve kendi başlarına harikalar. Ama vücut taleplerine yetişmek yardımcı olmak ve stresli yaşam tarzları içinde sağlığı desteklemek amacıyla, doğal detoks sistemi bir asistan ihtiyacı var. Yoga bu mükemmel yardımcıdır.

Detoks için Yoga –  Nasıl Çalışır?

egzersiz En aktif formlar, her üç eleme sistemleri uyarmak vücudun detoks yardımcı ve kendisini temizlemek. Ama yoga yöntemli dolayısıyla daha uygun, vücudun her bölümünü germe ve sıkıştırma odaklanır ve olduğunu. Daha iyi atık kaldırılmasına yardımcı olur.

yoga rutin de yapıldığında, vücudun her yerinde, çekilmiş itilir ve bükülmüş ve bu derin olan, egzersiz diğer formları ulaşmak için başarısız olduğu karbon dioksit, laktik asit, ve lenfatik sıvı ortadan kaldırır.

Yogik nefes ayrıca detoksifikasyon uyarıcı hayati bir rol oynar. Kötü bir oturma duruş ve aşırı stres nedeniyle, bizim akciğerler tam kapasite çalışmıyor. Bu bizim olduğu kadar oksijen alıp başarısız olduğu anlamına gelir biz ideal gerektiği, ya da muhtemelen mümkün olduğunca fazla karbondioksit kaldırdıkça.

Biz yoga egzersizleri ile birlikte yapmak solunum, karbondioksit temizlenmesine yardımcı olur ve organları, sindirim katılan özellikle olanları uyarır. zaman ve uygulama ile, nefes serbestçe diyafram hareket icar yardımcı olacaktır.

Yoga fiziksel detoks kolaylaştırır kalmaz, ama aynı zamanda zihinsel detoks yardımcı olur. Biz korku, stres ve depresyon kurbanıyız. Pratik Yoga o zehirli düşünceler temizler. Zihniniz kaos uzak bilincini yönlendirmek için öğretilir. Sen şimdiki anda olmak için eğitilmiştir.

Düzenli yoga uygulaması ile, duygu sizi korumak ve en iyi olmak hem maddi ve manevi toksinleri ortadan kaldırmak mümkün olacak.

8 Asanas toksinlerin atılmasına ve rahatlamanız için

1. Garudasana (Kartal poz)

Poz Garudasana veya Eagle inanılmaz güçlü asana olduğunu. Bu buzağılar, ayak bileklerini, diz, kalça, üst sırt uyluk, ve omuzlar iyi streç verir. Eğer sıkıca birlikte uyluk bastığınızda, kan dolaşımı arttırılır ve bu lenf ve kan içinde toksinlerin dışarı floş yardımcı olur.

2. Adho Mukha Svanasana (aşağı bakan poz Dog)

Adho Mukha Svanasana veya Aşağı Köpek Stretch kalbin kafanda daha yüksek yerleştirilir Asana olduğunu. Orada bunu ne olur yerçekimi ters çekme ve bu lenf ve kanın düzgün dolaşım yardımcı olur. karın da tonda ve uyarılmış ve bu nedenle sindirim geliştirilmiş edilir.

3. Ardha Matsyendrasana (Yarım Spinal Büküm poz)

Büküm şaşırtıcı detoks ajanları vardır ve Ardha Matsyendrasana mükemmel büküm. Sindirime uyarır ve vücuttan kirleri temizlenmesine yardımcı olur. böbrekler, karaciğer ve karın sıkılmış ve uyarılır. Eğer büküm serbest gibi, kan bu organların girer.

4. Viparita Karani (Duvar Yukarı Bacaklar poz)

Bu asana da On The Wall Bacaklar Up denir. Bu ayak ve bacaklarda lenf ve kan dolaşımını artırır. Karın sindirim geliştirir olan, çok kan taze besleme alır. Sinir sistemi de sakinleşti, böylece gerilme azalır ve zihinsel detoks indüklenir.

5. Pincha Mayurasana (Peacock Tüy poz)

Bu asana zorlu biridir ve bu asana içine almak için yönetmek bile, üreme organları ve cinsel işlev geliştirilmiş ve böylece sindirim işleyişi olduğunu edilir. Bu asana yoğun fiziksel hem de zihinsel detoks yardımcı olur.

6. Salamba Sarvangasana (shoulderstand)

4. Salamba Sarvangasana (omuza)

Bu Asana omuz vücut ağırlığı taşıyan bir ters vardır. Üst gövde ve bacaklarda lenfatik sıvı birikimini dışarı akıtmak için yardımcı olur. O temizlenmiş ve oksijenli böylece yayımlanan tüm toksinler kalbe kızardı böylece bir yoga seansı sonunda uygulamaya inanılmaz asana olduğunu.

7. Salamba Sirsasana (Tepeüstü duran Destekli)

5. Salamba Sirsasana (Baş Stand)

Headstands geliştirmek ve kardiyovasküler sisteminin işleyişini geliştirmek için inanılmaz. Yürekten üzerindeki yükü azaltır. Bu asana depresif ve ayrıca alerji kurtulmak için yardımcı olur olanlar yardımcı olur. Bu sindirim ateşi ve vücut ısısını de artar. Bu asana da epifiz ve hipofiz bezlerine çalışma artırır. Çok Sarvangasana gibi, bu asana çok atıkların başarılı atılmasına neden, vücudun her yerinde toksinleri ayıklamak yardımcı olur.

8. Chakrasana (Urdva Dhanurasana)

Chakrasana detoks için en iyi Yoga biridir ve yoga seansı en sonunda uygulanmaktadır. Bu bir göğüs açıcı ve vücutta serbest bırakma tıkanıklığı ve durgunluk yardımcı olur. Bu asana da metabolizmayı aktive olur. Ciğerleri açar ve nefes artırmaya yardımcı olur. Ayrıca bu sayede, sindirimi geliştirmek, karın organları uyarır.

Bu, tüm ilgili  detoks için yoga! Sisteminizi detoxing önemlidir ve yoga sadece arada yapıyor. Sen işe ve sesi kadar umuduyla bu güzel uygulamada şımartın. Ama siz fark etmeden, zihniniz ve vücut iyice temizlenmiş olan.